Temat: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Hello Sceners! Yesterday, I received a letter from ms Danielle Dalia from Italy, which has got some problem:

(...) I'm  a last year undergraduate student working for Palermo High University , in collaboration with Bologna High University and Roma Tor Vergata High University.  I'd like to ask you some advice for my degree thesis about  electronic contemporary music. The topic is the evolution from the analogic to digital treatment and most of topics are focused on ataric64 games music, but i cannot find the historic composers , neither a good guide to know who are the really genius composers of 8 bit . I think that them all were a forgiven genius that changed all us music (...)

W wrote her about ASMA website, have you got ANOTHER ideas? English PLEASE!

Greg/Grayscale Project

2

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

No idea from me, but that project is cool. :) Greetz for the lady!

3

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

You try search on atariarea.histeria.pl - interview with D.Whitakker, search at atariage.com, dhs.nu and - personnalyy in internet - for example David Whittaker, Richard Munns, Rob Hubbard... Go to grayscale page (see at links at Atariarea)...

Sikor umarł...

4

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

The real 8bit music star is Jakub Husak - polish 8bit atari composer from 90's

and from c-64 music scene Shogoon is the one.

The question is:

What kind of composers do you prefer in your work:

a) these, which composed music for forever remembered games ?

or

b) these, from 8bit demoscene - many of them are/were brilliant composers, but their works are known mostly to sceners.

best wishes with your work

tatqoo/former musician

All I hear is the sound of me falling on the ground

5

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

tatqoo/former musician

Ke? Former?

6

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

yes...former ... ;)

now it's only a hobby which doesnt occur very often :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

7

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

true, true :)

8

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Tatqoo: do not heighten! Your 'Oldskul filink z newer daj' is really impressive! Keep creating.

9

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

I just wonder what university allows PhD theses on oldchool computing areas ? ;)

10

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

It's Atari University of Drinking (Atarowski Uniwersytet Picia AUP)

All I hear is the sound of me falling on the ground

11

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

tatqoo: rector of AUP:) children  have to be spared (shinor):)

gep/lamers^dial

12

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Google google.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

13

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Show us some parts of your job. We can give You some comments...

(Greg, to na serio, czy Prima Aprilis?)

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Jurgi: Juz poprosiłem o kopię ;-) To na serio, a pani jest muzykologiem (a przynajmniej będzie...)

15

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Hej!

Greg! Mysle ze ta Pani tuaj znajdzie ludzi ktorych szuka:

http://c64audio.valuehost.co.uk/edge/

pozdrawiam serdecznie
Seban/SLIGHT

16

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Dobra, ale promujmy naszych muzyków, a nie komodorowskich!

Greg: to ja poproszę o kopię, jak dostaniesz.
W sumie co się dziwię: na studiach pisałem pracę z języka demosceny...

17

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

Dobra, ale promujmy naszych muzyków, a nie komodorowskich!

Witaj!

No nie badzmy samolubni ;-)
Przeciez Rob Hubbard czy David Whittaker tez pisali na ATARI i to "zajefanje" kawalki. Moim zdaniem to ze dany muzyk tworzyl tez na C64 nie skresla go z listy muzykow Atarowskich. Poza tym trudno znalezc informacje o Atarowskich muzykach... ktos zrobil strone podobna do w/w??? Ktos odnalazl naszych rodzimych muzykow z tamtych czasow? (np. Jakub Husak czy Tomasz Liebich)? Ktos zrobil z nimi wywiady? Jezeli tak to wrzucie tu linki bardzo chetnie o tym poczytam ;-) Ci ludzie mnie fascynowali i nadal fascynuja, podziwiam ich tworczosc do dzis ;-) Jak na tamte czasy i robili "mega-zaje-fajne" kawalki ;-)

Do tego Pani ktora pisze prace moze porozmawiac z ludzmi takimi jak wlasnie np. Greg, Xray, BeWu, oraz wielu innych. Oni tworza do dzis i to na bardzo wysokim poziomie. Wywodza sie wlasnie ze sceny ATARI ;-)

Moze Dely lub Dracon,  ktorzy slyna z przeprowadzania spektakularnych wywiadow poniwien takze z nimi porozmwaiac ;-) Moze ktos sie pokusi o stworzenie kacika legend muzycznuch ATARI ;-)

Mysle ze skoro na w/w stronie sa materialy z ktorych mozna skorzystac (wywiady, wideo, itp.) To to iz strone zrobili ludzie bardziej zwiazani z C64 nie skresla jej jako zrodla informacji ;) Dzieki info z tej strony jezeli ta Pani bedzie chciala i miala checi bedzie mogla odnalezc tych ludzi i moze bedzie miala okazje z nimi porozmawiac osobiscie ;)

eee.... chyba za bardzo truje, dobra koncze ;-)

pozdrawiam serdecznie
Seban/SLIGHT

18

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

TL się odnalazł ... w Hiszpanii chyba ? Przecie trackera udostępnił

All I hear is the sound of me falling on the ground

19

Odp: Praca doktorska nt. muzyki atarowskiej!

TL się odnalazł ... w Hiszpanii chyba ? Przecie trackera udostępnił

Witka!

No to wywiad z nim! wywiad prosze! Jak to sie wszystko zaczelo, dlaczego ATARI? skad pomysly na tak rewolucyjne jak na swoje czasy rozwiazanie? (chodzi mi o dwa kanaly sampli, jeden ze stala czestotliwoscia, drugi ze zmienna ;-)

Widzisz po trakerze nam niewiele ;( Fajnie ze moglismy zobaczyc jak to wyglada... jednak barak osoby ktora by cokolwiek w nim napisala ;-) Ja mam silne wrazenie ze tracker powstal pod sam koniec dzialalnosci TL'a, wczesniej muzyczki pisal chyba recznie ;) ale moge sie mylic ;-) dlatego chetnie bym zapytal go o pare szczegolow ;-) Ale talentu do robienia wywiadow nie mam wcale... wiec sie za to nie zabiore ;-(

edited: Tatqoo, a moze ty napiszesz jak sie to wszystko zaczelo? Dlaczego zaczoles pisac msx na Atari? przeciez tez jestes chodzaca legenda atarowskiej sceny! :) (i do tego nadal tworzaca z zapalem ;-)

Lublin i okolice to swego rodzaju "wylegarnia" milosnikow ATARI i FreeBSD ;-) nie pytajcie dlaczego, po prostu wydaje mi sie ze tak jest ;-)

pozdrawiam serdecznie
Seban/SLIGHT