Temat: ubeswitch

Fajna rzecz do monitora obsługującego wszystkie tryby ST. Przełącznik mono/color mały, podłączony do gniazda monitora.

ube

ube

ube

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: ubeswitch

To wypuszcza LO/MID RES na VGA? Czyli, jak rozumiem, potrzeba monitora multisync obsługującego 15Khz z VGA?

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

3

Odp: ubeswitch

Kurde, a w moim VGA CRT obudowa cała popękała :/
Skolka wiela za to cudo? Jakby co wstępnie:
Sikor - 1szt

Sikor umarł...

4

Odp: ubeswitch

co uzywasz do projektowania?

Ostatnio edytowany przez mcs (2019-03-17 21:06:44)

5

Odp: ubeswitch

Sikor: produkcja jak na razie wyłącznie na własne potrzeby.
mcs: akurat do tego są dostępne gotowe pliki pod Eagle, choć ja używam KiCad'a, zrobiłem ten adapter tak, aby się pozbyć części które już miałem.

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: ubeswitch

@Artik, a ile Cię przekona, że moja potrzeba to Twoja własna potrzeba? (tylko nie przesadź)? :)

Sikor umarł...

7

Odp: ubeswitch

PW poszło

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: ubeswitch

Odebrane. Dzięki za odzew.

Sikor umarł...

9

Odp: ubeswitch

Zgrabniejsze niż moja puszka z epoki:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 62#p222062

Też przygarnąłbym takie maleństwo.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: ubeswitch

Też mam w jednym Atari oryginalny przełącznik mono/kolor z epoki (mniejszy trochę).

Czekam na układy w Tajwanu, jak przyjdą to będzie kilka przełączników na zbyciu.

Było miło :) Do widzenia.

11

Odp: ubeswitch

Ta moja puszka, to nie jest typowy przełącznik color/mono na dwa osobne monitory, tylko funkcjonalnie to co u Ciebie, jedno wyjście VGA na multisync. Różnica w gabarytach i kablologii.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: ubeswitch

Nie chce rozpoczynac nowego watku, a w tym Artic-wroc wspomina ze ma przelacznik dwumonitorowy. Akurat mam w tej chwili taki przelacznik (patrz zdjecie). Podpialem do niego monitor SM124 i kolorowy LCD.
Niestety jak przelacze go na kolor to moje STE sie nie butuje pojawia sie bialy ekran z jakimis zakloceniami (brak znaczku ATARI - mam TOS 2.06), w trybie mono jest OK. Czy ktos moze mi powiedziec ze ten typ przelacznika niewspolpracuje z STE tylko ze zwyklym ST (lub problem lezy w przelaczniku),
on ma jeszcze wyjscia na CINCH (patrz zdjecie).
Oczywiscie bez tego przelacznika STE bootuje sie w obu trybach pracy.

Post's attachments

Monitor_Switchnox.jpg 28.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: ubeswitch

Monitor mono masz wyłączony jak przełączasz? Któryś pin odpowiada za detekcję i może chroni monitor po prostu?

Sikor umarł...

14

Odp: ubeswitch

@Sikor: masz racje monitor musi byc wylaczony czy to mono czy kolor, taka drobnica a cieszy, dzieki za wskazowkę :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: ubeswitch

Rozumiem, że zadziałało ;) Dzięki :)

Sikor umarł...

16

Odp: ubeswitch

Przy okazji walki z płytą od Yaspr'a (krótkie ST) zauważyłem, że przełącznik nie działa (czarny ekran). Rewizja B.
Mam u siebie dwie inne (rewizje C oraz I) z którymi switch działa. Jedyna różnica jaką widać "na oko" do jakiś dławik(?) pod płytą prze Shifter'ze.
Ciekawe wszak sam switch nie jest jakiś mocno skomplikowany.

p.s. gdyby ktoś reflektował na ubeswitch'a to ma jeszcze wolne sztuki (55+wysyłek)

Było miło :) Do widzenia.

17

Odp: ubeswitch

Wszystko zależy od obecności 12V na gnieździe monitora, bez tego napięcia ten przełącznik nie będzie działał (w przeciwieństwie do Atari).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

18

Odp: ubeswitch

Jeżeli pozostały jeszcze wolne sztuki - to ja poproszę o jedną.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

19

Odp: ubeswitch

Tak, są jeszcze. Poszło PW.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2019-05-25 07:19:08)

Było miło :) Do widzenia.

20

Odp: ubeswitch

Zostało może jeszcze jedno urządzenie?  Z chęcią bym jedno zanabył. Lub płytkę drukowana.

Ostatnio edytowany przez Artu2tu (2019-12-10 14:33:24)

21

Odp: ubeswitch

Niestety nie ma ani płytki, ani urządzenia.

Było miło :) Do widzenia.