1

Temat: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Czy zna ktos jakis program lub sposob pozwalajacy szybko zgrac partycje z dysku podlaczonego do KMK IDE do ATRa? Mam na mysli jakis kopier calopartycjowy, bo reczne kopiowanie duzej struktury katalogow to po prostu masakra. Wiem, ze istnieje program pt. Flashback, ale nigdy nie udalo mu sie skopiowac wszystkich plikow, ktore mu zadalem. Zawsze tworzy strukture katalogow, ale nie kopiuje wszystkich plikow i jakby nigdy nic mowi, ze kopiowanie zakonczone pomyslnie....

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Jezeli chcesz zgrac WSZYSTKO (skasowane pliki, smieci itd), to polecam MyDosa:

COPY

1(1-65535),4/N

Malo inteligentne, ale skuteczne :)

[ustaw najpierw konfiguracje napedu docelowego na 16MB!!!]

3

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

O, o takiej śtucce to nie wiedzialem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Coz, w momencie gdy mialem jednoczesnie Tomsa i APE, to musialem kombinowac jak przez oba jednoczesnie puscic szybka transmisje do kopiowania. Zaden kopier nie chcial chwycic (albo toms na maxa albo sio2pc...). W koncu wymyslilem, aby na Qmego 4.04 dac F na obu napedach i MyDosem kopiowac. Dziala!

5

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Kurna; dziadzia THX! Niekiedy zastanawiałem się właśnie nad zgraniem partycji SDX;- a tu masz ci los. Specjalista od II+ hehe;- kup se Sparte, bo talent marnujesz.  :D   Faktycznie;- przecie mydos w takim układzie nie będzie zastanawiać się nad formatem danych, które w ten sposób kopiren. GUT!  :D . No to zabieram się za back-UP! - pewnie do jutra zejdzie...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Vasco: masz u mnie piwo (jesli bedzie u mnie biegac ;) )

Edited:
No i dupa z piwa, bo nie dziala. Jak rozumiem COPY oznacza opcje C. Po jej wybraniu i wpisaniu 2(1-65535),1/N (chce kopiowac z D2: na D1:) wyskakuje mi po kolei:

D2:yn:
-->D1:yn:
Error -- 174

Z kolei jak przeprowadze ta sama operacje dla opcji J (Duplicate Disk) to wyskakuje "Drives not compatible!".
Oczywiscie stacje numer konfiguruje nastepujaco przed cala operacja: O, 1, N, Y, Y, 65535. Uzywam MyDOSa 4.50T.

Edited jeszcze raz:
Ciag 'yn:' to jak sie okazuje pierwsza nazwa "katalogu", ktory widzi MyDOS (oczywiscie partycja w formacie Sparty, sorki, zapomnialem dopisac...). Wynika z tego, ze MYDOS probuje kopiowac jednak plikowo a nie sektorowo....

7

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Nie, no - opcja C z gruntu rzeczy działać nie może. Co do tego drugiego; spróbuje się tym jeszcze conieco zabawić. ... :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Jezeli chcesz zgrac WSZYSTKO (skasowane pliki, smieci itd), to polecam MyDosa:

COPY

1(1-65535),4/N

Malo inteligentne, ale skuteczne :)

[ustaw najpierw konfiguracje napedu docelowego na 16MB!!!]

Nie no, nie róbcie z nas pederastów! ;) Pomyślcie chwilę.
ˇ Co oznacza 1(1-65535)? Stacja D1:, sektory od 1 do 65535
ˇ A co znaczy 4/N? Stacja D4: bez formatowania.
ˇ Czyli chodzi o kopiowanie sektorowe, a te czym uzyskujemy? Nie C jak Copy, a J jak Duplicate disk. :)
ˇ Prawidłowy format polecenia to: 1,2/N(1-65535). Bez spacji.
ˇ I pamiętajcie. Partycje na KMK IDE mają do 65534 sektorów, nie 65535.
Cholera, 10 lat temu o tym czytałem w manualu MyDOSa i pamiętam. Wstyd Panowie! :oops:
Ktoś tu wspominał o piwie. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Lizard: jesli zadziala to piwo masz u mnie. BTW: skad mam do cholery wiedziec jak sie kopiuje sektorowo w MyDOSie, skoro go uzywam sporadycznie...
Czyli prawidlowa komenda to chyba 1,2/N(1-65534)?

10

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Dokładnie taka i żadna inna. :)
Na wszelki wypadek przed wysłaniem poprzedniego posta sparwdziłem na żywum DOS-ie i działało. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

No faktycznie mialo byc J a nie C - z rozpedu i pamieci tak napisalem :)

Oczywiscie, ze 4 to nr dysku.

Patrz, a ja zawsze uzywalem 1(1-720),4/N i dzialalo - Lizio, ta skladnie u Ciebie nie dziala???

12

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

No i po prostu: NIE DZIALA! (wyskakuje mi Drives not compatible!). I do tego do kurny nedzy nie chce mi gadac komp jak odlacze dwa dyski twarde... Ech...

13

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Mnie też wyskakiwał brak kompatybilności dyskietek, gdy próbowałem kopiować z DD na SD. :) Być może APE inaczej zgłasza dysk 16MB niż sterownik KMK czy SIO2IDE. Podejrzewam, że MyDOS odczytuje konfiguracje napędów i porównuje je bajt po bajcie nie bawiąc się w liczenie sektorów i porównywanie ich liczby.

Spróbuj na początek skopiować tą metodą HD <=> HD i APE <=> APE. Ja pokombinuję co tu zrobić, by działało HD <=> APE.

Vasco: 1(1-65534),2/N wywala bład pod pierwotnym 4.50.

Dopisane 31.08.04:

Pobawiłem się trochę kopiowaniem i oto co zauważyłem: ˇ W przypadku sektorów 256B należy kopiować od sektora 4.
ˇ Kopiowanie APE <=> APE działa
ˇ Próba HDD => APE i HDD <=> HDD kończy się komunikatem Invalid options! :(
Off-topic: Ktoś wie jak zmusić APE do pracy w turbo pod SDX i MyDOSem? Próbowałem różnych sztuczek ale ni wychodzi. :(

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

14

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Pod SDX dla APE - polecenie ext TOMS.COM - i ape na 3xSIO rabotajet.
Dla My-Dos'a - nie zabawiałem się jeszcze, więc nie wiem. Coś pokombinuje.  :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

No mnie właśnie chodzi o MyDOS-a.

Hmm, tylko ską dja wezmę to TOMS.COM? Czy to nie jest czasem, to co KMK puścił lub ja kiedys popełniłem jak przykład do któregoś z Syzygy?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Lzd: a masz zarejstrowane APE?

17

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

of coz :lol:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

18

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

A jakie SIO2PC? DSR czy RI?
Masz QMEGa? U mnie pod Qmegiem 4.04 i SIO2PC DSR smiga az milo.

19

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Jadę po RI. Qmega nie mam. Zresztą i tak nie da się go pożenić ze Spartą (przynajmniej 3.x), a nawet jeśli, to i tak pod SDX pożytek z niego żaden.

Potrzebuję drivera do szybkiej transmisji pod SDX. Te od cyganów TOMSa się nie nadają, bo ustawiają systemowe SIO nie SDX. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Bo rzeczywiscie QMEG inny niz 4.04 nie dziala ze Sparta. Jednak 4.04 dziala i nie wiem czemu twierdzisz, ze do niczego sie nie przydaje. Mi sie wlasnie przydaje do uruchomienia szybkiej transmisji z APE i jako monitor pamieci...

21

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Mi rowniez ultra nie dziala z APE i tylko dzieki SIO2A.SYS autorstwa truba moge w ogole wspolpracowac pod sparta z APE (APE w normalu, Sparta w Ultrze).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Ale ja chcę mieć APE w szybkiej transmisji pod SDX, bo wszystkie partycje twardziela mam sformatowane pod Spartę! Nie zamierzam dostosowywać swoich przyzwyczajeń do rzeczywistości, wolę dostosować rzeczywistość. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

23

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Ja tez mam wszystkie partycje sformatowane pod sparte :) Niestety chociaz bym sie zesral przy konfiguracji to APE albo nie dziala wcale albo w normalu - proste jest więc, ze wolne transmisje 19200 b/s niz 0 b/s :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Kopiowanie KMK IDE <->ATR

Lzd: Qmeg 4.04 Twoim przyjacielem. Uwierz mi... ;)