76

Odp: Kupiłem Netusbee.

Dzięki. Cops działa. Jednak musiałem usunąć COLOR.CPX,MACCEL.CPX,WCOLORS.CPX. Gdzieś wyczytałem że na MSTe sprawiają problemy więc dla mnie jest to dziwne. Ale działa jak powinno, przynajmniej sysinfo pokazuje 16Mhz a pendrive wykrywany bez problemów.

Niestety ale już nie działa. Objawy te same. Błędy przy kopiowaniu i znikający pendrive. Sprawdzałem pliki wszytko jest tak jak powinno być.

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-09-20 12:04:58)

800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,HD50MB,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

77

A sprawdzałeś to NetusBee na innym ST (dowolnym)? Może w złym kierunku szukacie - teraz nie mam ST podłączonego, ale myślę, że z Warszawy spokojnie kogoś z ST lub TT-ką znajdziesz. Może wina po stronie interfejsu po prostu.

Sikor umarł...

78

Z Falconem działa bez problemu. STe mam na innej chacie więc nie moge teraz sprawdzić.

79

Jesli dziala na Falconie to obstawiam raczej problem softwarewy, ze z czyms sie gryzie. Czy problemy na MSTE pojawily ponownie mimo tego ze uruchamiasz czysty system, jedynie sterowniki w AUTO do Netusbee ?
Czy zaczelo sie ponowwnie jak uruchomiles COPS ?

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

80

Na Falconie też są błędy podczas kopiowania. Jutro postaram się załatwić inny pendrive.

81

Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć bytów - możecie mnie przekierować na stronę z jakimś "step-by-step" dotyczącym instalacji softu dla NetusBee? Głównie chodzi mi o USB, ale siecią też nie pogardzę. Z góry dziękuję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.

- kilka pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

82

Na przykład tutaj jest opisane jak podłączyć Atari ST/E do sieci za pomocą STiNG:

http://www.atari.org.pl/artykul/sting-o … iazanie/42

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

83

Jak zainstalować USB opowiadam na filmiku link ponizej, pozatym

https://atarionline.pl/v01/index.php?su … ct=nowinki

wszystko opisalem w AF #6, pozatym jak pobierz sterowniki do USB masz krotkie readme.txt, gdzie tez jest to wszystko wyjaśnione.
W razie problemów wal na priva

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

84

O widzisz. A tego Atari Fana to ja mam. Trzeba będzie przeczytać. Tylko w biurze leży, a teraz długi weekend... No trudno, jeśli "na czuja" i na podstawie filmu nie zrobię, to poczekam do poniedziałku.

[edit]
DZIAŁA!!! :-D

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-10-31 20:39:42)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.

- kilka pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

85

dely napisał/a:

Na przykład tutaj jest opisane jak podłączyć Atari ST/E do sieci za pomocą STiNG:

http://www.atari.org.pl/artykul/sting-o … iazanie/42

I na mojaj bardzo starej stronie tez http://aim.pelech.net/atariwsieci.htm

86

perinoid napisał/a:

O widzisz. A tego Atari Fana to ja mam. Trzeba będzie przeczytać. Tylko w biurze leży, a teraz długi weekend... No trudno, jeśli "na czuja" i na podstawie filmu nie zrobię, to poczekam do poniedziałku.

[edit]
DZIAŁA!!! :-D

Super, ciesze sie z czego skorzystales, artykul, filmik smile

87

Filmik i zdrowy rozsądek ;} Z siecią jeszcze nie walczyłem. Ale pendrive działa. Teraz mam inne problemy - jak odpalić topowe dema bo coś im się nie podoba. Ale to inna bajka i nie ten temat.