51

Odp: Interface zwykłego magnetofonu do Atari.

Co to za przyjemność wczytywać programy/gry przez BT. Jakieś 33 lata temu jak się wczytywało gry z kasety na fabrycznym XC12 to była adrenalina, wczyta się czy wyrzuci błąd w ostatniej minucie wczytywania ulubionego River Raid czy Super Cobra. Później zbudowałem interfejs na NE565, który z magnetofonem Kasprzaka M3016 czytał wszystko jak leci.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2020-01-17 12:36:40)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

52

@darpajdp: A to widział http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9188 ?

hex, code and ror'n'rol!
"mężczyzna wydoił wielbłąda żoną"
"wcześniej miał na imię Heidi i był niemiecką kulomiotką"

53

Ciemnogród i zabobony. Jak dobrze był zestrojony interfejs w magnetofonie to czytało 100/100. Ten interfejs na NE565 czytał wszystko nawet programy z radia nadawane w turbo 2600. A ten fabryczny w magnetofonie udało mi się przypadkiem dostroić (w międzyczasie wymieniłem silnik, obroty regulowałem programem). Podłączałem multimetr taki stary i patrzyłem  jak się wskazówka wychyla w czasie wczytywania programu. O dziwo  gra się wczytała, kolejna też i następna, więc zobaczyłem jaką wewnętrzną rezystancje ma miernik na tym zakresie dolutowałem rezystor o takiej wartości między masę i ten punkt i magnetofon czytał zapis w standardzie 100/100. Przed modyfikacją ~ 33/100.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2020-01-18 16:02:07)

1088XEL i inne XL, XE, ST.