126

Odp: Gravity Worms

Mq napisał/a:

@xxl: czy udało się Wam z Kubą opanować konstrukcję kartridża z możliwością zapisu? Jeśli tak, to napisał byś parę słów relacji z testów takiego rozwiązania?

PS. Ponawiam prośbę do adminów o wyrzucenie bałaganu do bałaganu.

napisz na prv. widzisz ze tu nie dyskutujemy o grze :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

127

Odp: Gravity Worms

Cyprian napisał/a:

dał się on poznać tutaj i na AOL jako zajadły amigowiec


Widziano go takze jak chodzil po wodzie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

128

Odp: Gravity Worms

solo/ng napisał/a:

xxl; wykasuj A 'timepilot.atari.pl. bo  nie chce miec nic wspolnego ".atari.pl" . domena niebawem zmieni wlasciciela ":-)"

za nazywanie czlonkow naszej grupy zlodziejami/oprychami spodziewaj sie bonusow. za antyatarowa 'polityczna' prodke na SV - 0/10 zawsze w kazdym kompo na kazda twoja przyszla produkcje.

jak sie pojawisz na party again, bede ciebie szukal, aby wyjasnic 'problem'. be ready.



konfident w srodowisku sie ujawnil...(glupio wpadles) i juz wiadomo co soba reprezentuje Solo.

to jest wlasnie typowy przedstawiciel patosceny dzialajacy na szkode atarowcow - bardzo duzo osob ma swoje rzeczy zwiazane z atari w domenie - przez Ciebie bede musial wylaczac zasoby :-) nie bede sie bawil w weryfikacje :-)

jak sie chcesz spotkac na party to w najblizszym ataroskim SV startuje w konkurencji game compo, bede przygotowany - przywioze mocny tytul, jestem pewny wygranej :D

--
zaraz skasuje timepilot.atari.pl tak jak chciales.

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-02-12 10:24:17)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

129

Odp: Gravity Worms

Ten moment, kiedy żartobliwy awatar przestaje być tylko żartem... :rolleyes:
I dalsze rozdawanie epitetów przez samozwańczego sędziego kto jest atarowcem, a kto nie.

To nie Solo, a Ty pokazujesz co sobą reprezentujesz, wpadłeś w jakiś chory korkociąg myślowo-ideologiczny i nic do Ciebie nie dociera.
Pomimo niewątpliwego dorobku koderskiego, działasz jak wirus w i tak już nielicznym środowisku, robiąc z pasji/hobby, które powinny cieszyć, jakąś chorą misję.
Inteligencja czy wiedza to jeszcze nie mądrość, ślepa wiara w nieomylność własnej postawy i wyrażany na każdym kroku brak szacunku do innych (mistrz logiki, brawo!), którzy próbują otworzyć oczy, również nią nie są.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-02-12 11:49:17)

130

Odp: Gravity Worms

Konfidenta to szukaj w rodzinie, leszczu bagienny.

'.atari.pl' Oj..ojojoj..? Skad nagle takie konluzje? No jak to? Wytraszyles sie?
Cytujac "bede musial zareagowac"? Widzisz jak to fajnie? Siejesz swoje wysrywy wszedzie, straszac ludzi, przez co jeden
z atarowskich portali wylacza caly dzial download. przez ciebie pajacu.

Nie mierz ludzi swoja miara, nikt tutaj nie ma takiego zatrzetrzewienia. I jeszcze topic zalozyles, cos pieknego. ":-)".
Mocny umysl Szturmowca Imperium.

Nie, nie "skasujesz" timepilot.atari.pl bo strona lezy na naszych serwerach, i nie masz z nia nic wspolnego.
Jedynie jedna linijke wpisu A w strefie DNS. I ma zniknac. Nie pochlebiaj sobie. TP bedzie dostepny niebawem na naszej dedykowanej atari stronie.

Jestes takich plebanem, jakiego zadna scena nie widziala.

Na SV bede ciebie szukal, ale nie na game compo, nie boj zaby. ":-)"

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2020-02-12 12:13:18)

131

Odp: Gravity Worms

xxl napisał/a:
solo/ng napisał/a:

xxl; wykasuj A 'timepilot.atari.pl. bo  nie chce miec nic wspolnego ".atari.pl" . domena niebawem zmieni wlasciciela ":-)"

konfident w srodowisku sie ujawnil...(glupio wpadles) i juz wiadomo co soba reprezentuje Solo.

Przydatne w tej sytuacji cytaty:

xxl napisał/a:

gdzie tak napisal?

xxl napisał/a:

nawet nie rozumiesz co tak jest napisane.

xxl napisał/a:

masz zal ze nie rozumiesz moich odpowiedzi... jak mam pomoc.

xxl napisał/a:

nie uzywaj slow, ktorych znaczenia jak widac nie rozumiesz.

xxl napisał/a:

nie pomyslales :-) ... jak zwykle.

a najlepsze jest to:

xxl napisał/a:

zalamuje rece. opinie najlepiej wyrabiac sobie na podstawie rzeczy ktore mialy miejsce... moglbys wskazac dokladnie gdzie tak zrobilem ?
to jest szkodliwe - opowiadanie p*.*, pozniej mialkie umysly, ktore i tak teraz widac sredio odrozniaja fakty of fikcji zaczna to powtarzac... dolewasz g.

A żeby nie był to całkowity offtop, to poproszę o nr VAT EU tej rumuńskiej firmy, bo chciałbym kupić ze zwolnieniem z VAT, ale muszę znać jej nr aby zweryfikować na http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=pl

132

Odp: Gravity Worms

@solo: oczywiscie, grozby trakuje powaznie. strasza to sie dzieci nawzajem.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

133

Odp: Gravity Worms

Co tu się dzieje...

134

Odp: Gravity Worms

groźby wysnuwa tylko xxl
solo chce wyjaśnić "problem"

a ja nadal nie rozumiem po co to wszystko - ta gra jest najwyżej przeciętna - oczywiscie - na bezrybiu i rak ryba, ale "draconus" to to nie jest...

jak gość sobie chce utrudniać życie niech sobie utrudnia
ja tylko się zastanawiam jakim cudem ktokolwiek chce z nim współpracować?

przechodze na tumiwisizm

135

Odp: Gravity Worms

Szczerze nie rozumiem o co ta wojna i cała nagonka na XXLa. Jak to czytam jako osoba postronna to tak właśnie to widzę. Zrobił fajną gierkę i może sobie ją dystrybuować na zasadach jakich chce. Zwyciężył w dość prestiżowym konkursie, gdzie jury nie było skażone lokalnymi wojenkami, co jest Atari, a co nim nie jest.

Nie łapię też tych docinek z Amigą... ja rozumiem, że nastoletnie dzieci w latach '90 wygadywały takie rzeczy, ale dorośli ludzie?!? Gorzej niż nasi politycy :/ Przecież to tylko hobby, zabawa.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-12 14:35:48)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

136

Odp: Gravity Worms

AS... napisał/a:

Co tu się dzieje...

Wrzucili granat do szamba i zaczął padać deszcz...

W sumie _tzok_ ciekawie podsumował problem. Gościu zrobił gierkę i chwała mu za to. Zrobił ją specjalnie tak, żeby U1MB nie chodziło? Miał do tego prawo.
Najwyraźniej chciał, by tylko w takiej wersji była dystrybuowana jego gra. Musiał się jednak liczyć z tym, w jakim środowisku się obraca i że nie będzie w stanie tego utrzymać dłużej niż powiedzmy kilka tygodni.
Dlatego nie rozumiem czemu xxl się tak irytuje, musiał przecież przewidzieć reakcję środowiska. I po co robi ściemy z wersją "komercyjną", srencyjną, encyjną czy jaką tam jeszcze.
Jak komuś się postępowanie xxl'a nie podoba to może mu ręki nie podawać i nie trzeba robić takiej burzy po wszystkich forach.

137

Odp: Gravity Worms

brian-82 napisał/a:

Dlatego nie rozumiem czemu xxl się tak irytuje, musiał przecież przewidzieć reakcję środowiska.

Sęk w tym, że kto jak kto ale akurat XXL wypowiada się tu w sposób dość opanowany, przynajmniej na tle innych. Zaczęło się od umieszczenia zmodyfikowanej wersji jego gry w paczce konkursowej, w reakcji na co zarządzał wycofania swojej gry z konkursu i domagał się zaprzestania rozpowszechniania zmodyfikowanej wersji jego gry. Nie tylko miał do tego pełne prawo, ale wręcz obowiązek, bo to na autorze ciąży obowiązek pilnowania czy jego prawa autorskie są przestrzegane. Nie reagując zrzekłby się swoich praw. Tak więc reakcja musi być, nie ważne czy skuteczna czy nie, ale musi być.

Teraz darmowa porada dla wszelkich twórców - jeśli chcecie zachować prawa do swoich produkcji:
a) zawsze dystrybuujcie je wraz z pełną treścią licencji (określenie freeware to nie jest treść licencji, co więcej, zasadniczo nie istnieje coś takiego jak licencja freeware),
b) jeśli dowiadujecie się, że ktoś złamał zasady Waszej licencji i ogłasza to publicznie, w adekwatny sposób musicie przeciw temu złożyć protest (i nie ważne czy macie coś przeciwko temu, czy nie); jeśli wam takie zachowanie nie przeszkadza, za protestem nie muszą iść żadne dalsze działania, ważne żeby został ślad po Waszym proteście.

Brak treści licencji zasadniczo oznacza brak zgody na wykorzystanie i redystrybucję.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-12 17:14:24)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

138

Odp: Gravity Worms

_tzok_ napisał/a:

Nie łapię też tych docinek z Amigą... ja rozumiem, że nastoletnie dzieci w latach '90 wygadywały takie rzeczy, ale dorośli ludzie?!?

tu nie chodzi o amigę czy ani o jej użytkowników tylko o szafowanie hasłami typu "normalni atarowcy" przez kogoś kto się sam na nie nie do końca łapie

grzybson napisał/a:
xxl napisał/a:

normalni atarowcy

Zapomniałbym - kto dał Ci moralnie prawo decydować kto jest normalnym atarowcem, a kto nie?

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2020-02-12 17:42:31)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

139

Odp: Gravity Worms

Serio, o takie głupoty się obrażacie...

Atarowiec to ktoś kto ma Atari... dzisiaj nie ma normalnych atarowców, bo nikt normalny nie używa komputera sprzed 40 lat ;)

Czyli "normalni atarowcy" jest be, a "dziadu borowy" jest ok?

Normalnie jak dzieci w piaskownicy...

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-12 18:54:17)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

140

Odp: Gravity Worms

Do admina - proszę nadać nowy status usera forum: "Dziad Borowy" i proszę mi go przydzielić :)

MM (miker): done. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

141

Odp: Gravity Worms

dobre Pin



nie tylko u nas jest meksyk, zobaczcie co się dzieje na AtariAge:
https://atariage.com/forums/topic/28026 … /#comments

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

142

Odp: Gravity Worms

_tzok_
Ha, ha. Myślimy tak samo. Masz u mnie browca.

143

Odp: Gravity Worms

Dziękuję :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

144

Odp: Gravity Worms

Na te ponad 3000 sprzedanych U1MB, zaskakujące jest to jak mała liczba użytkowników ma problem z tym że gry pisane przez xxl nie działają na komputerach z tym rozszerzeniem.

145

Odp: Gravity Worms

@xxl
1. Pokaż mi w którym momencie mojej wypowiedzi rzuciłem g. na oślep. Cytaty proszę.
2. Nie pochlebiaj sobie. Screeny z dyskusji są na wypadek, gdybyś chciał edytować swoje posty.
3. Odpowiedz wprost - czy mogę dokonać modyfikacji na własny użytek?

EDIT: Obserwuję scenę atarowską od prawie 17 lat i jak słowo daje, pierwszy raz widzę taką sytuację.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2020-02-12 20:03:11)

grzybson/SSG^NG

146

Odp: Gravity Worms

@ZuluGula - wiesz, co zazwyczaj robię jak coś mi nie działa? Kasuję plik. I tak robi zdecydowana większość.

Okazjonalnie tylko robi się przy tym nieco więcej szumu by działać pozytywnie na świadomość programistów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

147

Odp: Gravity Worms

Scena C64 miała (ma?) Kisiela a Atari ma xxl'a.

148

Odp: Gravity Worms

@Pin, "okazyjnie" to trochę skromne określenie. Tak wygląda każda rozmowa pomiędzy wami przez te 6 lat od kiedy czytam polskie fora Atari.

149

Odp: Gravity Worms

od 9 lat ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

150

Odp: Gravity Worms

A co się dzieje na zlotach:

https://s6.ifotos.pl/mini/IMG8297JP_qaexxrs.jpg

Sam zrobiłem te zdjęcie ...