76

Odp: POKEY MAX - stało się

@willy: mozesz sobie zamowic wersje z 1 pokeyem :-) i badz spokojny, nie zawiesisz komputera zapisujac w nieuzywane adresy POKEY MAXa :-)

nie ma wiochy :)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

77

Odp: POKEY MAX - stało się

Mam pytanie: czy zamawiając obecną wersję Pokey Max i nie bardzo wiedząc z którym wsadem się chce, można będzie te wszystkie dostępne wsady dostać i samodzielnie je sobie wymieniać? Jednocześnie jeśli powstaną nowe wsady, lub też ich nowe wersje, to również będzie je można otrzymać i sobie samodzielnie zaprogramować? Czy też może koncepcja jest taka, że kupuje się z konkretnym wsadem konkretny egzemplarz? Pytam, bo na razie wszystko wygląda na tak szeroko rozgrzebane w sensie różnorodności możliwości i różnych wersji wsadów, oraz wsadów, których jeszcze nie ma, czy też są w planach, że tak ogólnie nie wiadomo co tu wybrać, a gdyby była możliwość zmian bez ograniczeń tych wsadów samodzielnie, to by uspokoiło trochę burzę w głowie.

78

Odp: POKEY MAX - stało się

Osiołkowi w żłoby dano.... ;-)
A tak na serio: rozważam różne opcje. Być może udostępnię wsady i ich późniejsze aktualizacje. Obawiam się jednak, że może to spowodować lawinę reklamacji, po nieudanych próbach programowania. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

79

Odp: POKEY MAX - stało się

Drakon napisał/a:

1. Sikor x1 (wersja przedprodukcyjna jest ok dla mnie, potem pewnie jeszcze sztukę produkcyjną dobiorę), o ile się łapię wink
2. perinoid x1
3. Drakon x1

Zapomnieliście o mnie - w poście drugim się wpisałem więc poprawię listę:
1. Paweł x1 - wersja przed produkcyjna o ile się da zmienić w przyszłości firmware a jak nie to po produkcyjna
2. Sikor x1
3. perinoid x1
4. Drakon x1

Co do wersji przedprodukcyjnej, czy będzie później można zmienić firmware na ten z obsługą dodatkowych rzeczy?

80

Odp: POKEY MAX - stało się

1. Paweł x1 - wersja przed produkcyjna o ile się da zmienić w przyszłości firmware a jak nie to po produkcyjna
2. Sikor x1
3. perinoid x1
4. Drakon x1
5. pancio.net

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

81

Odp: POKEY MAX - stało się

1. Paweł x1 - wersja przed produkcyjna o ile się da zmienić w przyszłości firmware a jak nie to po produkcyjna
2. Sikor x1
3. perinoid x1
4. pancio.net

Ja już zakupiłem, wywalam się z listy :P

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

82

Odp: POKEY MAX - stało się

ale jak zakupiłeś? pod stołem ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

83

Odp: POKEY MAX - stało się

tebe napisał/a:

ale jak zakupiłeś? pod stołem ?

Przeczytaj proszę post nr 55.

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

84

Odp: POKEY MAX - stało się

Nie widzę sensu zapisywać się na listę, bo Duddie to firma,  która będzie miała ten sprzęt w ciągłej sprzedaży.

85

Odp: POKEY MAX - stało się

Lista jest na pierwszą partię, testową. Potem będą o większej pojemności układu - a ja akurat potrzebuję sztukę ;) Stąd lista.

Sikor umarł...

86

Odp: POKEY MAX - stało się

Żeby ostudzić Wasze zapędy do czekania w nieskończoność na ukończenie projektu, czyli umieszczenie dodatkowych układów wewnątrz - układ będzie droższy. I to nie o 5 zł...
Dlatego równolegle będą oferowane też te tańsze, czyli zwykły Quad Pokey.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

87

Odp: POKEY MAX - stało się

A o jakiej różnicy tak z grubsza piszesz? Drugie tyle? Pytam, bo chciałbym właśnie zaczekać na wersję końcową.

88

Odp: POKEY MAX - stało się

.. i postuluję o wsad (wg. rozmowy tel.) typu: przełącznik U1MB taki w którym jest albo 1 pokey mono, albo quad.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: POKEY MAX - stało się

Nie ma problemu. Będzie i taki. Niebawem udostępnię instrukcję w pdf do tego układu, bo możliwości bardzo się rozrastają - został dodany rejestr konfiguracyjny pod adresem $D21C. Wygląda, na razie roboczo to wszystko tak:

1. Wszystkie Pokeye (4) mają IRQ podłączone
2. Odczyt 0x1 spod 0xd2Xc, aby zidentyfikować PokeyMAX'a
3. Zapis 0x3f do 0xd21c włącza rejestry konfiguracyjne
4. Rejestry konfiguracyjne będą dostępne jako zestaw rejestrów pod  0xd210-d21f, dopóki nic innego niż 0x3f zostanie zapisane do 0xd21c.

Założenia:
1. Kanały zsumowane w zależności od trybu kanału (na układ Pokey, na kanał itd.)
2. Sygnał GTIA dodany do wszystkich kanałów (konfigurowalna głośność poprzez gtia_volume)
3. Podział przez n (aby uniknąć saturacji)
4. Krzywa saturacji na kanał (pokey lub liniowa)
5. Kanały dzielone na kanał (aby ustawić wartość poziomu wyjściowego sygnału)
6. Na nóżce AUD w podstawce Pokeya jest dostępny sygnał z wszystkich urządzeń w rdzeniu.


-- d210: audio Mode W
--          10: pre_divide   (00=1,01=2,10=4)
--        32  : saturate     (00=off,01=pokey,10/11 reserved -> user configurable curve)
--      54    : channel mode (00(mono)=TTTT, 01(stereo)=TTLR (L=0+2,R=1+3), 10(split)=0123 (0=sum(channel0),1=sum(channel1) etc)
--    76      : gtia volume  (0=0,1=16,2=32,3=64 - volume)
-- d211: saturate curve data shift ref (future core)
-- d212: enable R/W
--          10: pokeys       (00=1,01=2,11=4);   d000-d03f;
--        32  : others       (00=off,01=dual sid,10=dual ym2149,11=covox/sample);   d040-d07f;
--      54    : others       (00=off,01=dual sid,10=dual ym2149,11=covox/sample);   d080-d0bf; (future hardware)
--    76      : others       (00=off,01=dual sid,10=dual ym2149,11=covox/sample);   d0c0-d0ff; (future hardware)
-- d213: capability R
--          10: pokeys       (00=1,01=2,10=4);
--         2  : sid          (0=0,1=dual sid);
--        3   : ym2149       (0=0,1=dual ym2149);
--       4    : covox/sample (0=0,1=covox/sample);
-- d214: post_divide W
--          10: 00=0,01=2,10=4 channel 0 (default 0 - 0-5v)
--        32  : 00=0,01=2,10=4 channel 1 (default 4 - 0-1.25v)
--      54    : 00=0,01=2,10=4 channel 2 (default 4 - 0-1.25v)
--    76      : 00=0,01=2,10=4 channel 3 (default 4 - 0-1.25v)
-- d215: post mix W
--           0: 0=direct, 1=TTLR (after saturation/divide)
-- d216: chip id   (W, R:read the max10 id) d000-d03f;
-- d217: copyright (R: read a short message, byte at a time)

To tak na szybko. Więcej i bardziej szczegółowo będzie w instrukcji. Oczywiście firmware cały czas się zmienia, więc i ta specyfikacja jest tymczasowa. Obecnie jest Firmware 1.1, który jest już trzecią wersją od wersji Final 1.0. I na pewno nie ostatnią. Dlatego proszę osoby, które zamówiły układ o jeszcze chwilę cierpliwości - chcę, żeby dostały układ jak najbardziej dopracowany, chociaż i wersja 1.0 działa świetnie, tylko ma mniej opcji. Więc jeśli komuś zależy na "już", to mogę wysłać.
Aha, niniejszym kończy się etap przedsprzedaży. Od teraz cena układu to będzie 199 zł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

90

Odp: POKEY MAX - stało się

199 za mniejszy czy większy układ ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

91

Odp: POKEY MAX - stało się

Za większy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

92

Odp: POKEY MAX - stało się

czy teoretycznie istnieje możliwość przeprogramowania Pokey Max by służył jako zamiennik innym 40 nóżkowym układom?
Np wetknięcie tego w ST zamiast YM2149 czy ST Shifter.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

93

Odp: POKEY MAX - stało się

Nóżki zasilania i masy też mają się przeprogramować w inne miejsce? :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

94

Odp: POKEY MAX - stało się

@Cyprian - tej konkretnej płytki się nie da zrobić w ten sposób, ponieważ to jest Pokey, mający dodatkowo różne inne funkcje. YM2149 są dostępne tanio, a na pewno taniej niż taka płytka. Oprócz PokeyMAX będą też inne układy specjalizowane do Atari 8-bit póki co, ale zobaczymy, może kiedyś i do ST coś będzie....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

95

Odp: POKEY MAX - stało się

Duddie, czy jak teraz zamówię to później będzie można zmienić wsad?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

96

Odp: POKEY MAX - stało się

Pytanie jest, czy na mniejszą płytkę będą wsady inne niż obecne teraz. To, że nie będzie fullwypasu, to wiadomo, ale może jakieś "kombinacje" dodatkowe np. stereo+covox :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

97

Odp: POKEY MAX - stało się

@Simius nie jest to zbyt duży problem, masę i zasilnie można "przelutować" na odpowiednie nóżki.
Bardziej chodzi o detale typu sygnały analogowe (bo pokey ma) vs cyfrowe, max częstotliwość taktowania czy może napięcia itp

@Duddie nie będę zaśmiecał wątku, napiszę w wolnej chwili na prv

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

98

Odp: POKEY MAX - stało się

Okej, tu macie zgrane kilka przykładów z PokeyMAXa:

http://www.64kib.com/pokeymax_flacs/

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

99

Odp: POKEY MAX - stało się

sun napisał/a:

Pytanie jest, czy na mniejszą płytkę będą wsady inne niż obecne teraz. To, że nie będzie fullwypasu, to wiadomo, ale może jakieś "kombinacje" dodatkowe np. stereo+covox :)

Nie, nie będzie. Mniejsza płytka to tylko Stereo. Lub ewentualnie Quad, ale bez filtrów i rejestru konfiguracyjnego. Pozostałe ficzery tylko w większym układzie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

100

Odp: POKEY MAX - stało się

To jak będą "większe" to się też zapiszę :)
Właściwie to już się zapisuję :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)