1

Temat: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Jak niektórzy osobnicy na tym forum zdąrzyli zauwarzyć, ja czyli Casper powróciłem do żywych  :lol:

Ja wskazuje tytuł mowa tu o edytorku GHE. jak do tąd oficjalnie wyszła tylko jedna wersja tego czegoś, co można nazwać edytorem tekstu...

Chodzi mi o to, aby spisać wszystkie prośby, groźby (nie, lepiej te ostatnie wykluczyć...) pod adresem GHE... sugestie itd.

w niedługim czasie puszcze wersje v2.1 beta (!)

do tego czasu zbieram wszelkie opinie, co należało by poprawić. po około 1-mc-u od ukazania się beta wersji będzi pęłna z poprawionymi ewentualnymi błędami (oby było ich jak najmniej...)

wersja, którą pokazywałem na lecie ludzików (chyba 2001), ci co byli, to widzieli... czyli v2.0 została porzucona, gdyż przez zbyt długi czas niezaglądałem do źródeł ghe sie zlekka pogubiłem - vasco coś na ten temat wie -  :lol: - byłem niestety zajęty pracą nad czymś, co się zwie HiDOS'em i HiCommander'em (ex Noname Commander) (DOS dla kontrolerów IDE Interface KMK/JŻ) i nowym FDiskiem (numer sektora na 28 bitach - max pojemność dysku 128GB w adresowaniu LBA!!! - UWAGA! TESTY WYKONANE NA MOIM MAXTOR'ze 6Y120L0 (120GB) WYPADŁY POMYŚLNIE - INTERFACE MA TYLKO OGRANICZENIA PROGRAMOWE!, A MAM BIOSA V1.2, ponadto fdisk rozpoznaje dwa dyski - bezwzględu na posiadany bios. można stworzyć do 32 partycji na każdym z dysków z osobna i już stworzone partycje przypisywać je (zmieniać co chwile) do dowolnego numeru stacji, można również ukrywać partycje i zabezpieczyć tablice hasłem, ale mniejsza z tym), który w połączeniu z HiDOS'em znosi wszelkie ograniczenia dotyczące istniejących DOS'ów - 512b/sektor i max. rozmiar partycji 8GB (zamierzenie jest, aby zamiast 24 bitów użyć 28, ale czy warto???).... wracamy do tematu... niestety od jakiegoś czasu nażekam na swojego SIMM'a 1MB i wróciłem do pracy nad GHE, które nie wymaga dodatkowej pamięci). Jak magic o imieniu Pasiu zdecyduje sie naprawic moja atarcie, to projekt HiDOS bedzie kontynuowany..., ale narazie czekam na odpowiedź... pasia ofcoz.

wracamy do GHE...

uwaga - dane do korespondencji podane w dokumentacji do GHE v1.2 są już nieaktualne!!! proszę kożystać z:

e-mail: pzine@wp.pl
GG: 4111472
GSM: (Heyah) - nr. znają tylko wybrani...
TPSA - sux! aparat wyleciał przez okno... i to był koniec historii
Internet: tylko w kafejce, czekam na radiówkę.... narazie 2 miechy

w GHE v2

jest pisanie z obwódką - indeksów narazie niema, bo brakło chęci  :rolleyes: , dużu nowych kszaczków, uporządkowana klawiszologia, niemieckie umulaty (czy jak to sie pisze). poprawiono współprace z MyDOS'em i Spartą X (chodzi o numer stacji ustalonej i podkatalogi)...


to tyle na razie... czekam na propozycje... jak tylko całość zostanie poskładana do kupy, to plik *.ATR pojawi się w Atari Area, chyba że właściciel tej strony niebędzie chciał zamieścić GHE w dziale download...
ale jestem dobrej myśli... ps. szukam osoby, która podejmie się przetłumaczenia instrukcji na niemiecki i angielski...

cU! L8r !

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

2

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

plik *.ATR pojawi się w Atari Area, chyba że właściciel tej strony niebędzie chciał zamieścić GHE w dziale download

Khe khe ;)

Ja tylko chcialby mocno Cie zdopingowac zeby subdiry dziabaly i bedzie gites ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

opcja directory działa podobnie do QA i Panthera, tyle że można wchodzić do podkatalogów - klawiszem RETURN - wybieramy sobie nazwe pliku - jak w QA/Panther...

Ps. Dely - jak w profilu dodać nr. GG ??? Bo już jakieś 24h się głowie...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

4

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

ktoś kiedyś napisał na łamach AtariArea:  :cry:  :cry:  :cry:

"...lecz nie powinnismy sie dziwic - Casper juz taki byl, wiele z jego projektow kisi sie na jego dyskietkach..."

w przypadku GHE tak niebędzie... Mam taką nadzieje...
... coż przyznaje bez bicia... jestem winny takiej sytuacji ... tak było, ale mam nadzieje, że się to zmieni...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

5

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Moje propozycje:
- edytowanie programów z wcięciami (TB/QA/DBC/MAC)  :P  (w tym tokeny BASICA)
- konwersja txt na różne formaty (ATARI/ATARI ST/ISO L-2/w1250);
- może dołączanie grafy..

Sikor umarł...

6

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

podswietlanie skladni html ;-)

a wlasciwie dowolnego predefiniowanego jezyka :p

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

podswietlanie skladni html ;-)
a wlasciwie dowolnego predefiniowanego jezyka :p

no, to by nie bylo glupie, ladowany z pliku zestaw slow kluczowych...

--
= krap.pl =

8

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

podswietlanie skladni html ;-)

a wlasciwie dowolnego predefiniowanego jezyka :p

Hmm, pluginy - w sumie niezły pomysł (uniwersalny edytor)  :P . Ale z podświetleniami może być problem (paleta Atari, a invers w sumie byłby mało czytelny)  :cry:

Sikor umarł...

9

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

GHE to ten edytor w ktorym miala byc mozliwosc wstawienia grafiki i automatyczne otaczanie jej tekstem :)

ehh Casper, Casper tyle gadania o nic

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Eeee;- chłop chce tu dobrze; a wszyscy psy na biedaku wieszają. Ale wersję GHE 1.x w końcu napisał.  :idea:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Eeee;- chłop chce tu dobrze; a wszyscy psy na biedaku wieszają. Ale wersję GHE 1.x w końcu napisał.  :idea:

Ja tam pisaem poważnie...

Sikor umarł...

12

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Sajkor - oczywiście; lecz za cytowanie w całości wypowiedzi j.w. to przeciętnie nabojka bany wlepia.  :D .

Co do samego edytora - przydał by się w końcu edytor pozwalający na wykorzystanie większej ilości ramu. średni - ok. 30 kB bufor - jest nawet jak na ten sprzet zbyt mały. Ext ram; panie by się tu nadał .  :lol:

Bawiłem się WRITE pod GOS - opcjonalnie buf ok. 100kB - lecz sposób działania, a przede wszystkim szybkość GOS'a niestety nie powala na kolana... (do miecza).  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

ale prosiłbym jasniej... mówimy o przyziemnych rzeczach... ghe v2.1 jest na 64kb ram only. następna wersja tylko z minimu 128kb - o ile bede mial naprawiony ext ram... Pasiu RATUJ!!!!!!!!!!! :cry:  :cry:  :cry:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

14

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Czy te nowe GHE znajdzie gdzies (szerokie) zastosowanie, np. w PENTAGRAM ZINE #5, ktore juz zdazyles kiedys zapowiedziec :?:    ;)  :D

15

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

....Konkretnie:

* tak jak w poprzedniej wersji - font proporcja
* możliwość zmiany fonta (a nie grzebać w binarce :D  Casper;-) - pewnie będzie problem z krojami...
* odczyt / czy zapis - oprócz std plików atascii (ghe);- *.txt z grzyba - ze znakiem końca oczywiście i w jakimś tam standarcie kodowania pl
* Możliwość wrzucenia jakiegoś gr8 - nie koniecznie grafika "otaczana" textem - bo przy tej wielkości fontów ciężko to będzie przeczytać - wyglądałoby to chyba jak obrazkowy język Egipcjan ... :lol:
* jak dla mnie - bufor powinien zająć się każdą zadeklarowaną ilością ramu + bnk sel obowiązkowo.
* do readera: dołączenie plików mpt, tmc, tmc2.0
* XXI wieczne menu. Nie jak z XIX wieku.  :D 
* Edycja txt - możliwość zaznaczenia, skopiowania, wycięcia, czy skasowania zaznaczonego fragmentu txt.
* wyrównywanie prawa - lewa, środek, justowanie.
* może jakiś ładny zegarek - opcjonalnie pobieranie danych z rejestrów arc_clocka i wywalenie tegoż gdzieś na scr..
* termin do 31 grudnia 2004  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


...... :D nie nie, o sprawdzaniu składni nie napisze.  :D  :D  :D

hehe;- Csp - "koło" czego mieszkasz ?? :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Czy te nowe GHE znajdzie gdzies (szerokie) zastosowanie, np. w PENTAGRAM ZINE #5, ktore juz zdazyles kiedys zapowiedziec :?:    ;)  :D

:? tego nie wiem, czy będzie miał gdzieś jakieś zastosowanie  :(
bo pewnie jeśli wszyscy myślą podobnie, to można wywnioskować, że raczej nie - wnioskuję, żę autor tej wypowiedzi woli pisać na grzybku... coż mówi się trudno...

co do Pentagram Zine #5, to:

#1 musiał by się nazywać Casper Zine #5 - nikt ze starego składu
Pentagramu już nie interesuje się małą Atarką, a nawet ja niepodpisujęsię już Casper/Pentagram :cry: choć jak pytałem się ostatnio Mr. Q czy sprzeda swojego TOMS"a 720, to powiedział, żę rzeczy do których ma sięsentyment niesprzedaje się...

#2 Ja jestem koderem - mam dużo pomysłów, idee, część kodu, trochę kodu, kilkka muzyczek, odrobinę grafiki - jeszcze autorstwa Blaspha i trochę Anj i Tkacza - który mieli w PZ #5 zastąpić Blaspha i praktycznie teksty tylko soft i hardware, bo innych poprostu niema, albo zostały użyte w innych gazetkach więc projekt zaprzepadł...


teraz pinek:

* tak jak w poprzedniej wersji - font proporcja

jest dodatkowo z obwódką

* możliwość zmiany fonta (a nie grzebać w binarce  Casper;-) - pewnie będzie problem z krojami...

pomyślimy o tym, ale napewno nie w wersji na 64kB RAMu, bo bufor wynosiłby ok 15kB  :(

a problemu z krojami niepowinno być - są liczone....

* odczyt / czy zapis - oprócz std plików atascii (ghe);- *.txt z grzyba - ze znakiem końca oczywiście i w jakimś tam standarcie kodowania pl

to jest do zrobienia w tej wersji  :)

* Możliwość wrzucenia jakiegoś gr8 - nie koniecznie grafika "otaczana" textem - bo przy tej wielkości fontów ciężko to będzie przeczytać - wyglądałoby to chyba jak obrazkowy język Egipcjan ... 

otaczanie tekstem - musiałbyśto poprostu zobaczyć... choćjest to tylko opcja, ale nie w wersji na 64kB... zmieniłbyś zdanie...

a gr8? trza pomyśleć....

* jak dla mnie - bufor powinien zająć się każdą zadeklarowaną ilością ramu + bnk sel obowiązkowo.

patrz wyżej - wybór banków - keine poroblem

* do readera: dołączenie plików mpt, tmc, tmc2.0

mpt przecież można dołączyć, a TMC, TMC 2.0? niemam nic na tentemat - formaty mi nieznane - chyba że na to ciś zaradzisz  :idea:


* XXI wieczne menu. Nie jak z XIX wieku. 


proszę jaśniej - chodzi Ci o okienka???


* Edycja txt - możliwość zaznaczenia, skopiowania, wycięcia, czy skasowania zaznaczonego fragmentu txt.


tego się najbardziej obawiam - muszę wymyślić jak to zrobic...

* wyrównywanie prawa - lewa, środek, justowanie.

przeczytaj instrukcje od GHE v1.2 - opcje są  już dawno :rolleyes:



* może jakiś ładny zegarek - opcjonalnie pobieranie danych z rejestrów arc_clocka i wywalenie tegoż gdzieś na scr..


da sie zrobić - ale ja mam PCF8583, a nt arc_clock'a niewiem nic zaradzisz coś na to?


* termin do 31 grudnia 2004   


he,he! Raczej termin realny, gdyż nic innego niemogę robić bez dodatkowego ramu - pasiu pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps. dzięki dla pin'a, tkacz'a, lizard'a i jurgiego za wszelkie sugestie i bugs reports for GHE

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

17

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

...

* XXI wieczne menu. Nie jak z XIX wieku. 
proszę jaśniej - chodzi Ci o okienka???
- tak - bo 90% sceny używa windy  :D


* wyrównywanie prawa - lewa, środek, justowanie.

przeczytaj instrukcje od GHE v1.2 - opcje są  już dawno :rolleyes:

Przecież wiem, że 1.2 to ma. To na wszelki wypadek.  :D

* może jakiś ładny zegarek - opcjonalnie pobieranie danych z rejestrów arc_clocka i wywalenie tegoż gdzieś na scr..


da sie zrobić - ale ja mam PCF8583, a nt arc_clock'a niewiem nic zaradzisz coś na to?

Podesle - jak znajde opis rejestrów - albo niech to Pasiu zrobi.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Swego czasu Tkacz i ja wysłaliśmy ci listę sugerowanych zmian i poprawek - masz jeszcze, czy przepadła?
Jak przepadła, to sorry, ale przepadła.

19

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Do Jurgiego

mam te wasze postulaty, ale zbieram je wciąż. Może urodziło się coś nowego...

Pinek:

* XXI wieczne menu. Nie jak z XIX wieku.
proszę jaśniej - chodzi Ci o okienka???
- tak - bo 90% sceny używa windy 

Myślałem o tym, aby Okienka wykożystywały czcionkę z GHE, ale pozostaje jeden problem - jak powiedział jeden koder - "pamięć nie jest przecież z gumy..." (siema Jager ;-) ) więc pozostaje problem - czy ktoś widział Pasia ?????????????????? A Narazie nic z tego, bo mam ram padnięty


* wyrównywanie prawa - lewa, środek, justowanie.

przeczytaj instrukcje od GHE v1.2 - opcje są już dawno 

Przecież wiem, że 1.2 to ma. To na wszelki wypadek. 

wiesz ... myślałem, że zapomniełeś  :D  :D  :D

* może jakiś ładny zegarek - opcjonalnie pobieranie danych z rejestrów arc_clocka i wywalenie tegoż gdzieś na scr..


da sie zrobić - ale ja mam PCF8583, a nt arc_clock'a niewiem nic zaradzisz coś na to?

Podesle - jak znajde opis rejestrów - albo niech to Pasiu zrobi.

:idea:  i co ja bede pisał procke, a ty bedziesz ją testował u siebie???

zupełnie jak ze sterownikiem pod sparte, tyle, że drivera pisał Lizard

ps. co do dopału wyświetlania textu w gr8 przy użyciu '816 to trza pokombinować - tak jak pisałem w esie - ale tylko rysowanie tekstu, bo scrolla ekranu raczej sie nieprzyspieszy, bo tam modyfikuję tylko DLIST, a nie przenoszę ekranu graficznego, można też użyć dopałki, do przenoszenia tekstu w pamięci...

tu odpowiedź dla nieznajomej osoby, który wysłała mis esa - niepodpisując się a twierdziła że czyta teksty z forum AtariArea:

katalog jest przechowywany w miejscu gdzie jest obraz graficzny - niedało się nic wymyśleć, dlatego też po powrocie do menu z opcji directory erkan rysowany jest od nowa. - w ghe 1.2 tak nie musiałobyć, bo directory był w miejscu buforów (ekranu directory) pojedynczej linijki, a niebyło wyboru nazwy pliku - i można max. wczytać około 500 nazw (jeśli dobrze pamiętam, ale moge się mylić.

ps.  :idea:  napisz kim jesteś... niezapomnij się podpisać następnym razem

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

20

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Casper, 816 ma juz pare osob (żużel pin, laoo, pasiu, tebe, ja) wiec z testowaniem nie byloby problemow mysle.

PS. Cytuj jakos jasniej bo nie widac co jest odpowiedzia a co cytatem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

co do cytowania, to napisz mi maila (pzine@wp.pl), jak wycinać kawałki z tekstu, bo jak nacisnę "cytuj", to on mi wali cały post i innego gościa już niemoge zacytować, a jestem blondynką, jeśli chodzi o wszelkie html'y, php i te sprawy...  :( 

ps. jjak dodać numer GG do własnego profilu, bo kilku gości je ma a w profilu niema pola o nazwie GG  :?:

co do 816 jest tylko jeden problem - też muszę go mieć, abym mógł napisać procke - i znów pada pytanie - gdzie jest Pasiu!!! kilkakrotnie wysłałem mu maila i od ponad 3 tygodni niedostałem odpowiedzi - adres zmienił czy co???

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

22

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

a czy program umozliwia edycje kilku dokumentow jednoczesnie ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

23

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

ps. co do dopału wyświetlania textu w gr8 przy użyciu '816 to trza pokombinować - tak jak pisałem w esie - ale tylko rysowanie tekstu, bo scrolla ekranu raczej sie nieprzyspieszy, bo tam modyfikuję tylko DLIST, a nie przenoszę ekranu graficznego, można też użyć dopałki, do przenoszenia tekstu w pamięci...

.. i o to chodzi. Generelnie wywalenie txt w gfx na ekran z użyciem 816 powinno przyspieszyć znacznie sprawe - nawet w przypadku użycia 816adp - czyli bez dopalania zegara. Przenoszenie - też można przyspieszyć; lecz chodzi o to, by strategiczne proce - do wyświetlania txt w grafice były napisane podwójnie. Tzn;- jeśli mamy 816 - to dopalamy w oparciu o to, co można przy pomocy tego procka dopalić, jeśli nie - to działamy na 6502. Chodzi naturalnie o zgodność, gdyż nie każdy ma 65c816 (ok. 20 kompów/ polska). Przykład - niezniszczalne SysINFO Kokoszkiewicza - gdzie użycie 816 dla obsługi okienek w trybie graficznym dopala prawie x2. Bardzo odczuwalna różnica.

Casper - pod czym piszesz GHE ?? .. bo jeśli zaopatrzysz się w nowy procek - to pewnie czeka cię przesiadka na inny assembler ..  :D  :D  :D - co może stanowić problem największy . . 8O . No chyba, że używasz jakiego krosa, lub MAE.


Tani browar jest dobry - bo jest dobry i tani :D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: GHE v2.1 beta nadchodzi...

Casper - pod czym piszesz GHE ?? .. bo jeśli zaopatrzysz się w nowy procek - to pewnie czeka cię przesiadka na inny assembler ..  :D  :D  :D - co może stanowić problem największy . . 8O . No chyba, że używasz jakiego krosa, lub MAE.

Ja używan QA w polskiej wersji językowej (Osam sobie ją zrobiłem. MAE widziałem, nawet powinienem gdzieś mkieć, ale z Tego co zążyłem zauważyć, to ładuje się on w dodatkową pamięć, a co za tym idzie - zawiesza mi to kompa  :cry:  :cry:  :cry:  Obywatel Pasiu, jak dotąd się nie odezwał... cóż mam zrobić - czekam dalej...

a czy program umozliwia edycje kilku dokumentow jednoczesnie ?

:idea:  Hmmm... O tym nie pomyślałem... Zajebista SPRAWA. wystarczyło by mieć trochę więcej ramu i można otwierać pratkycznie dowolną liczbędokumentów - np. jeśli "dokument 1.ghe" używa dwóch, banków, "dokument 2.ghe" używa np. 4 (!) wolnych banków mamy np. około 50, wystarcz tylko trzymać kopię strony zerowej + tablice banków dla każdego z dokumentó z osobna i gotowe! Dla uproszczenia kodu zobićtak, aby każdy plik używał osobnych banków i tylko podmieniaćw na stronie zerowej co trzeba i możnaby się przenosić między dokumentami bez utraty pozycji kursora w każdym z dokumentów... Wtedy bardzo by się przydały operacji typu wytnij/kopiuj/wklej... Kurnia trzeba będzie o tym poważnie pomyśleć  :D  :D  :D Pomysł jest cool :D

Ps. Dely Podszkoliłem się od ostatniego razu?  :D
Cytowanko ok  :?:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!