Temat: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Witam.

Sprzedam 20szt. kości TMS4116-15NL

Nie miałem pomysłu ile sobie za nie policzyć.
Najniższa cena jaką znalazłem za te kostki to 6zł za sztukę - swoje chciałbym sprzedać w komplecie 20szt. za połowę tej ceny, czyli wszystkie za 60zł + przesyłka.

Nie sprawdzałem ich. Przy czasie wrzucę fotkę.

Na życzenie mogę wystawić na allegro.

Pozdrawiam wszystkich.

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

2

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Jednobitowe. Skąd jesteś? I pytanie, czy nowe.
Btw - znalazłem taniej niż 6zł, ale wysyłka zniweluje różnice (0,83$) ;) Cena wydaje mi się ok.

Sikor umarł...

3

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Również jestem zainteresowany.
Mogę wziąć wszystkie, lub kilka.
Jakby wszystkie kupił Sikor, to uśmiecham się do Sikora :)  o 4szt.

4

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Jak coś, również mogę zakupić :)
To co, licytacja? ;)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

5

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Witaj(cie) - jak pisałem odpowiedź wpadli kolejni chętni :)

Faktycznie, widzę na alledrogo za piątaka.
Nowe nie są na pewno ;) Raczej używane, ale nie przeze mnie - prawdopodobnie z demontażu.
Wizualnie w bardzo ładnym stanie - po południu wrzucę foto.
Wysyłka z Tomaszowa Lubelskiego (Poland) :)

Nie chciałbym wyjść na sknerę - niech będzie w/g pierwszeństwa, chyba  że Sikor się nie zdecyduje.
60zł + transport

Ewentualnie podział ilościowy pomiędzy chętnymi, ale wszystkich 20szt.

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2020-06-24 13:14:18)

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

6

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Na razie odpuszczam - wizualnie te co mam też są ok, ale one miały tendencje do padania. Mam nadzieję, że są dobre - jak weźmie ktoś z Warszawy mogę po sprawdzeniu odkupić 8 działających, jakby co (po kosztach, wraz z udziałem w przesyłce - w Warszawie odbiorę jakby co sam).

Sikor umarł...

7

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Ok. czyli wychodzi że ja jestem następny w kolejce.
Oczywiści jestem zainteresowany jak pisałem,
Resztę szczegółów dogadamy PW

8

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Hmm.

Sorry za zamieszanie, ale teraz doczytałem ze nie są nowe, i że tylko w bardzo ładnym stanie.
Ale takich w bardzo ładnym stanie.  to i ja mam sporo.
Pamięci jednak kupuje tylko nowe, lub z gwarancją sprzedającego że są 100% sprawne.
Na razie rezygnuję.

9

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Przepraszam Moderatorów za wrzucenie ogłoszenia do działu ze sprzętem Atari, mea culpa - nie doczytałem regulaminu.
Wylądowało zatem w bałaganie...

Jakiś czas temu zamówiłem pamięci TMS4164-15NL dla Atarynki - dotarły TMS4116-15NL czego od razu nie zauważyłem.
Przeleżały w szufladzie, a kiedy zabrałem się do rozszerzenia mojego 800XE był zonk... :(

Nie jestem fanem ZX Spectrum, więc są dla mnie bezużyteczne.
Dorzuciłem zdjęcia zestawu.

Post's attachments

4116-zoom.jpg 327.72 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

4116.jpg 191.07 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

10

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Nie takie niewłaściwe miejsce było -https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/Atari-800-Expansion-Board-16K-RAM.jpg/1280px-Atari-800-Expansion-Board-16K-RAM.jpg - RAM do Atari 400/800
Szkoda, że niesprawdzone, bo ta seria potrafiła padać (znaczy się ten typ). A niestety ładne to one są często. W każdym razie powodzenia, bo cena ok.

Sikor umarł...

11

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Dla jasności i w razie innych zapytań zacytuję swoją odpowiedź na PW dla Drakona:

Ze sprawdzeniem będzie problem, co prawda kości 4164 sprawdzam sobie na testerze własnej roboty wykonanym na arduino, ale 4116 posiadają linie zasilania +12V i -5V, co wymaga dodatkowego przetworzenia napięcia i wykonania przeróbek w testerze (z niepewnym skutkiem). Ktoś nawet miał już taki pomysł:
https://atariage.com/forums/topic/28939 … h-arduino/

Nie posiadam ZX Spectrum żeby podstawić.

Nie mam pojęcia czy kości były wylutowane (nie ma śladów cyny), wyciągnięte z podstawek, używane czy nie używane - zakupiłem jako 4164 na eBay-u od Chińczyka jako "fabrycznie nowe" (te 4164 miały takie być - dotarły przez pomyłkę 4116, ale czy te są "nowe" nie mam pojęcia)

P.S. Pewnie wszystkie tzw. "fabrycznie nowe" pochodzą z demontażu :)

Wrzuciłem ofertę na allegro - aktualna cena za komplet to 50zł, niżej już nie zejdę.
Może szczęście dopisze - jeżeli ktoś będzie reflektował łatwo znaleźć w kategorii Spectrum.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2020-06-26 13:02:44)

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

12

Odp: Sprzedam pamięci 4116 dla ZX Spectrum

Sprzedane.

Mam nadzieję że wszystkie są sprawne i posłużą w szczytnym celu.
Ponownie zamówiłem dla siebie zestaw kości 4164, mam nadzieję że tym razem dotrą właściwe.

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600