1

Temat: SOFT - Turbo 2600

... czy już 2400 - sam nie wiem; opinie są różne :). A o co biega. Odnalazłem ostatnio taśmę z całością softu to kopiowania itd. w trybie długich bloków, oraz przyspieszonej transmisji (w tym na nieprzerobione magnetofony) - emitowane onegdaj przez RADIOKOMPUTER :) - próbowałem wczoraj przewalić to na format *.cas - lecz niestety żadna wersja WAV2CAS nie potrafi z łejwem zrobić niczego sensownego. A szkoda, bo podejżewam, że może byc to jedyna zachowana kopia tegoż softu. Jakieś pomysły ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: SOFT - Turbo 2600

ja tez mam ten soft do kopiowania na kasetach. kasety juz dawno wyslalem do Stryjka. znajduje sie na nich tez troche innego softu z RK, ktory warto by zostal zachowany dla potomnosci.

3

Odp: SOFT - Turbo 2600

hej!

czy chodzi może o to Turbo 2600 Panów ze Świebodzina?

Seban

4

Odp: SOFT - Turbo 2600

.. heh - a jak pytałem Stryja jak to ruszyć - to tak w sumie okazało się, że przydała by się nowa wersja wav2cas .... :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: SOFT - Turbo 2600

Ja też chciałem mieć programiki do Turbo 2600 w formacie .cas i przekonwertowałem je do tego formatu swoimi metodami, bez WAV2CAS. Jak ktoś jest zainteresowany, mogę podesłać. Program zasadniczy, czyli Trans File DB mam też w formacie .xex. Swoją drogą ten system jest w bardzo ciekawy sposób napisany i szkoda, że nie zdobył popularności.

6

Odp: SOFT - Turbo 2600

Seban - tak :)

więc jeśli macie zestawik - lub jego część:

* kopier DB
* kopy turbo 2600
* trans basic
* trans code
* trans file
* error copy
* casdup
* program komunikacyjny
* program instal
* kargulator :)
* super monit. :)

to poprosze. Tych dwóch ostatnich - nie_koniecznie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SOFT - Turbo 2600

Też mam trochę po tamtych czasach , ale kopiery się nie zachowały. Jeżeli ktoś ma to bardzo, bardzo proszę. Kiedyś namiętnie nagrywałem z "Radiokomputera" a tam wszystko było w systemie turbo 2600 firmy SZOK ze Świebodzina. Dam za to fajne kopiery do systemu turbo 2000F . Pozdrawiam
           RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: SOFT - Turbo 2600

.. a bez tego nie dasz ?? :):):):) hehe

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SOFT - Turbo 2600

casdupa gdziesz mam, na kasecie, chyba w normalu. Jak bardzo mnie zmusisz - może znajdę... ;)

Sikor umarł...

Odp: SOFT - Turbo 2600

Daaamm!!!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: SOFT - Turbo 2600

Czy coś wiadomo w sprawie tych kopierów? Też byłbym chętny.

Pozdrawiam,
Andy

12

Odp: SOFT - Turbo 2600

Jakby ktoś chciał, to ja kilka mam w formacie .cas i mogę przesłać.
Własnym programikiem konwertowałem! :)

13

Odp: SOFT - Turbo 2600

Też mam gdzieś na kasetach 2600 :) Ale potrzebny był specjalny interface do tego o ile pamiętam, taka czarna kostka i można było podpiąć zwykły magnetofon. Mój streamer XC12 potrafił czytać maksymalnie 900 baudów.
Ale i tak wolałem 2000F firmy MUEL z ulicy Cząstkowskiej (o ile dobrze pamiętam) :)

14

Odp: SOFT - Turbo 2600

Ja mam w .casach Trans Code DB, Trans File DB, Kopier Db, Casdup 2600 i Anty Boot Protect. Jeżeli masz pozostałe, to chętnie bym je wziął (np w skompresowanym .wavie) i przerobił na .casy.
Magnetofony Atari rzeczywiście pozwalały standardowo czytać maksymalnie około 900 bodów, ale nie jest to ograniczenie zastosowanej modulacji FSK, ale procedur w ROM-ie, które rozpoznają prędkość odczytu na podstawie nagłówka rekordu. Po prostej przeróbce tych procedur i bez żadnych przeróbek sprzętowej dawało się wyciągnąć więcej.

15

Odp: SOFT - Turbo 2600

Po prawie 15 latach od postu Pinka mam przyjemność ogłosić, że udało się odzyskać wszystkie programy dla systemu Turbo 2600 ze Świebodzina. :cool:

W załączniku znajdują się dwa katalogi. W pierwszym są nagrania w postaci zapisanej na kasecie, czyli tylko pierwsze dwa narzędzia są z loaderem, reszta jest bez niego. W drugim loader mają już wszystkie programy, gdyż-albowiem-ponieważ zapisałem je w tej postaci pod Kopierem DB. Archiwum zawiera też pliki .hex, gdzie ładnie widać strukturę nagrań. :)

Smacznego. :D

Post's attachments

Turbo 2600.7z 100.03 kb, liczba pobrań: 21 (od 2020-05-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

16

Odp: SOFT - Turbo 2600

Uznanie voy za wytrwałość :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: SOFT - Turbo 2600

Nie dałoby się bez perlowego skryptu Fuji'ego a8cas-util.pl i zmodyfikowanego przez niego emulatora Atari800 (bodajże z częścią kodu od Krótkiego). :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

18

Odp: SOFT - Turbo 2600

Odkopałem w domu kasetę:

--== Zaloguj się aby ujrzeć zdjęcie ==--


Voy chciałbyś może się zająć jej zgraniem, choćby w celu porównania wersji w Twoimi? Ew. ktoś inny? Tylko poważne oferty :-) Kr0tki, Fuji, Seban, Duddie?

U mnie remonty, wszystkie graty w kartonach, a i umięjętności ".cas-owania" słabe.

W paczce z którą (za)nabyłem tę kasetę jest jeszcze kilka innych, nieopisanych. Mogę wysłać wszystkie do zdumpowania. Na jednej o ile dobrze pamiętam były narzędzia do "Iron turbo", chyba..
Płacę za przesyłki, byle to zachować. Jeszcze dziś mogę wrzucić do paczkomatu - namiary proszę przez E-mail.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-08-24 13:52:23)

Post's attachments

IMG_5647_ShU_800x600.jpg 106.12 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: SOFT - Turbo 2600

Wydaje mi się, że to może być to samo, co udało mi się odzyskać, ale można porównać.

Ślij. :) Trochę późno przeczytałem maila od ciebie. Zaraz podeślę namiary. Nie wiem, kiedy mi się uda to zgrać, bo w kołchozie moim sezon urlopowy i nadgodziny.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

20

Odp: SOFT - Turbo 2600

Nie ma problemu z terminem. Wiem że będą u Ciebie bezpieczne :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.