4,351

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

XXL skup się:
To tylko tzw. "lewactwo" przedefiniowuje pojęcia?
Rozumiem, że pojęcie neutralności światopoglądowej też przedefiniowali i to owo "lewactwo" wmusza krzyże w instytucje ponoć świeckie ... chyba, że też przedefiniowali pojęcie świeckości?

4,352

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

przeciez Ci odpowiedzialem :-) to jeszcze raz:

lewactwo przedefiniowuje pojecia np. akceptujesz dewastowanie czyjejs wlasnosci i uwazasz to za sposob wyrazania pogladow osob swiadomych swoich praw :-)

:D

Też mi się wydaje, że ten neomarksistowski walec powoli wjeżdża z zachodu jak ostrzegano. Kiedyś jego żołnierzami byli robotnicy, ale to jak wiemy się nie udało, więc nastąpiła zmiana. Ten cały "postęp" traktuję jako przeciąganie liny i sprawdzanie jak daleko można się posunąć w tych lewicowych "postępowych" postulatach, a właściwie lewackich bo lewica tradycyjnie pojmowana to dziś przecież PIS. Damy palec to zaraz wezmą całą rękę. No wiecie ogólna "róbta co chceta", "hulaj dusza piekła nie ma". Abortujmy się kiedy chcemy i jak chcemy. Eutazjonujmy dziadków nawet bez ich zgody jak śpią bo nam przeszkadzają. Ćpajmy co popadnie przecież jest fajnie i przyjemnie, hedonizm to sens istnienia. Małżeństwa dla wszystkich, mogą być nawet trójkąty. Kazirodztwo - czemu nie? Już przecież nasz światły profesor z KRK mówił, że nie jest to takie złe. Zoofilia?, byle zwierze było  szczęśliwe. Ale ważne by zwierzów nie doić czy zbierać jajek bo to gwałt byka na krowie albo koguta na kurze. Zabierzesz pszczołom miód - złodziej, kradniesz im żarcie, poważnie widziałem takie postulaty wegan. Niderlandy pozwalają na działalność partii pedofilii, a czemu nie jak dziecko dostanie cukierka i jest ogólnie happy. No a najnowsze pomysły - rodzenie dzieci to przecież morderstwo klimatu. Itepeitede. Co chcę przez to powiedzieć. Może komuś się to wydać śmieszne tak wszystko do jednego wora ale ja to widzę wszystko jako jedną całość. Ci sami liderzy postępu za tym stojący. To nie ma i nie będzie mieć końca, postęp musi być! Pod hasłami wolności, praw człowieka itp terroryzuje się innych za to, że śmią myśleć inaczej, że nie są z nami, od razu oskarżenia o ksenofobie, homofobie, katole, ciemnogród, naziści,faszyści, nie wykształceni z małych miast i wsi itp. Normalnie jak od sztancy. Jak myślisz inaczej to masz się zmienić i nas popierać, albo przynajmniej siedź cicho. A jak patrzę na to tępienie wolności słowa, cenzurę, polityczną poprawność, przemilczanie, zakrzykiwanie, piętnowanie, ostracyzm itp to te "postępowe" środowiska zachowują się przecież dokładnie jak naziści. Ani jestem zwolennikiem pisiorów, ani pokodziorów i rozumiem przyczynę protestów bo sam jestem za kompromisem jaki był, niech go nawet wpiszą do konstytucji po zorganizowaniu referendum, bo taki pewnie były rezultat, ale mnie też się wydaje, że to był tylko pretekst co widać jak się postulaty rozwijają. Na szczęście widzę ludzie się połapali ocokaman. Tak się też zastanawiam co by powiedzieli nasi opozycjoniści czy światła Europa gdyby np. na marszu niepodległości wszyscy wydzierali się "w...ć" przy ogólnym aplauzie gawiedzi np nie wiem w odniesieniu do lewicy, no co by było? Albo jak by przeszła demonstracja prolajferów z hasłami j...ć QWERTY+. No co by było? Jazgot na cały świat i ogólne potępienie, że to nazistowskie chamstwo i buractwo. A tu lewa strona może sobie organizować protesty z takimi hasłami w czasie pandemii i co? I to wcale nie mała grupa niszczy pomniki, kościoły, wchodzą ludziom naruszać ich wolność i nic. Ten tzw mainstreem nawet zaczyna to usprawiedliwiać! Co będzie next, palenie aut, kościołów, niszczenie witryn, krzyżowanie księży jak na hasłach, dekapitacja jak na "światłym" zachodzie? To jest straszne.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-06 13:38:54)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,353

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W ramach rozluźnienia dyskusyji polecam piosenkę Johna Lennona "Imagine".
Najbardziej podoba mi się tekst: "Imagine no possessions ..." :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

4,354

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Rozumiem, że pojęcie neutralności światopoglądowej też przedefiniowali?

Tego akurat przedefiniowywać nie musieli, bo ten eufemizm sobie zwyczajnie zmyślili. W rzeczywistości takie zwierzę nigdy nie istniało, nie istnieje i istnieć nie może. Nie istnieje bowiem państwo bez prawodawstwa, a prawodawstwo jest prostą konsekwencją i wyrazem panujacego światopoglądu. W Polsce, żeby odwołać się do jakiegoś przykładu, panuje światopoglad uznający prymat bezpieczeństwa nad sprawnością transportu. Wyrazem tego są liczne, niejednokrotnie absurdalne, ograniczenia prędkości. I tak jest w każdej, regulowanej prawem, dziedzinie. Po co było wymyślać nieistniejące zwierzę? Po to, żeby pod ładnym słowem ukryć brzydkie zamiary, a konkretnie - zamiar zwalczania światopoglądu konkurencyjnego.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,355

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A na zachodzie kwiczą że polskie debile mają poza niemieckimi debilami (sorry, tu tak nie twierdzą, why ???) najwyższe limity prędkości ;-)

Rastan napisał/a:

W ramach rozluźnienia dyskusyji polecam piosenkę Johna Lennona "Imagine".
Najbardziej podoba mi się tekst: "Imagine no possessions ..." :)

Piękny klasyk, pytanie logiczne, czy może istnieć świat bez własności? Komuna? Socjalizm? Hmmmmmmm ????

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-06 22:50:37)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,356

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

... czy może istnieć świat bez własności? Komuna? Socjalizm? Hmmmmmmm ????

Jak widać są takie "wyobrażenia". :)
A piosenka Lennona uznawana jest za manifest komunistyczny.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2020-11-07 10:55:28)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

4,357

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

John Lennon - Power to The People

Tłumaczenie: https://www.tekstowo.pl/piosenka,john_l … eople.html

Władza w ręce ludzi x7
Władza w ręce ludzi już teraz

Mówisz, że chcecie rewolucji
Lepiej zaczynajmy od razu
Cóż, wstawaj na nogi
I dalej na ulicę
Śpiewając:

Władza w ręce ludzi x3
Władza w ręce ludzi już teraz

Milion robotników pracujących za grosze
Lepiej dajcie im to, co naprawdę do nich należy
Będziemy musieli was zmieść
Kiedy wejdziemy do miasta
Śpiewając

Władza w ręce ludzi x3
Władza w ręce ludzi już teraz

Muszę zapytać każdego z was, towarzysze i bracia,
Jak traktujesz swoją kobietę tam w domu?
Ona musi być sobą
Więc może stać się wolna
Śpiewając

Władza w ręce ludzi x16
Władza w ręce ludzi już teraz

Ostatnio edytowany przez Bluki (2020-11-11 16:00:57)

4,358

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tymczasem w Warszawie, jest zupełnie spokojnie:
https://www.youtube.com/watch?v=tMoa3IArK2o

"Ulicę są zupełnie puste a ludzie w pro rządowych okrzykach wychwalają wielkiego przywódce"
qrła, a zwykły obywatel stoi w korkach.

Czy ktoś panuje jeszcze co się wyprawia?

4,359

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przecież mogą sobie ludzie protestować. To znaczy teraz nie mogą, ale mają na to wywalone a policja też tylko pilnuje. Nie mogą narodowcy chyba jutro, ale oni to wiadomo, faszyści to czemu mają móc ;-))))))

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,360

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

To znaczy teraz nie mogą, ale mają na to wywalone a policja też tylko pilnuje.

Na jakiej podstawie nie mogą?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4,361

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hmmm, dziwne pytanie, na tej podstawie na której "Czaskoski" zakazał Marszu Niepodległości, nowela czy tam nowa utawa przyjęta też głosami łoPOzycji, zakaz gromadzenia się w czasie pandemii powyżej chyba 10 osób, czyż nie? Ale myślę że Greka udajesz. Pewnie zaraz padnie argument spontanicznego przypadkowego nieorganizowanego i nie zachęcanego przez kogokolwiek spotkania 1000 grupek każda po 9 osób no a tu spotkanie cykliczne ;-)))).

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-10 11:42:14)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,362

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Z tego, co się orientuję, to nie ma żadnej ustawy zakazującej zgromadzeń. Natomiast prezydent (wójt, czy burmistrz) może na podstawie opinii (np. sanepidu, albo wojewody) lub innych przesłanek zakazać wcześniej zgłoszonego zgromadzenia. Organizatorzy Marszu tym razem stracili na tym, że ich inicjatywa została zgłoszona jako cykliczna.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4,363

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A ty dalej Grek ;-). Mogą spontanicznie zrobić pod innym tytułem, zresztą tak chcieli, ale chyba rozumieją sytuację, odpuścili i zresztą słusznie. W autach ciężko będzie mówić o zagrożeniu epidemicznym, ale oczywiście "Czaskoski" coś tam wynajduje z zajmowaniem pasa drogi itp. Oczywiście druga strona może skrzykiwać i zachęcać, ma to w dupie i "spontanicznie" tysiącami sobie mogą ludzie łazić i wydzierać podjudzani się o "wy...aniu", "je...aniu" itp. Takie to nienazistowskie i pokojowe, a policja jakoś nie rozwiązuje takich zgromadzeń, hmmmm.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-10 12:28:22)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,364

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regi … h-powiatow

Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń publicznych do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie oraz zakrywać usta i nos.

Obowiązuje do: 29 listopada

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,365

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A narodowcy maja doświadczenie w utrzymywaniu prawie 1km odstępu pomiędzy grupami jak pokazali jakiś czas temu.
Może ustawią nasz polski prawdziwy narodowy łańcuszek ludzi  od morza do Tatr? To by był wyczyn wart czasu na antenie naszej ukochanej narodowej patriotycznej i rzetelnej TVP. Jaką by  mogli zrobić całodniową transmisję ... jak za komuny kiedy kościoły były bezpieczne a Naród posłuszny i niedyskutujący z jedynymi słusznymi decyzjami politbiura.

4,366

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regi … h-powiatow

Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń publicznych do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie oraz zakrywać usta i nos.

Obowiązuje do: 29 listopada

No właśnie. A i taka Gnieźnińska "ciekawostka" o tych spontanicznych marszach i prostych hasłach ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=AkFsGfIf2VQ

BTW skąd się bierze teraz ta wściekła nienawiść i hejt do słowa "naród". Kiedyś Wałęsa mówił w kongresie USA "my naród", wszyscy klaskali i byli dumni, a teraz?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-10 13:12:52)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,367

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

Takie to nienazistowskie i pokojowe, a policja jakoś nie rozwiązuje takich zgromadzeń, hmmmm.

Policja nie może rozwiązać takiego zgromadzenia, tak samo jak nie mogłaby rozwiązać zgromadzenia narodowców, gdyby nie wpadli wcześniej na pomysł rejestrowania imprezy cyklicznej.

xxl napisał/a:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regi … h-powiatow
[...]
Obowiązuje do: 29 listopada

Ja wiem gdzie się znajduje strona serwisu RP. Pytałem o podstawę, strony internetowe rzadko są źródłem prawa ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4,368

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely napisał/a:

Pytałem o podstawę

a to przepraszam, zaden pomsly rzadu faktycznie nie ma podstaw :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,369

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

Kiedyś Wałęsa mówił w kongresie USA "my naród", wszyscy klaskali i byli dumni, a teraz?

Bo to Amerykanie byli.
Klaskali komuś, kto po polsku nawet średnio mówi ale potrafił zacytować tych parę słów. Dali mu szansę i z niej skorzystał.

4,370

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

BTW skąd się bierze teraz ta wściekła nienawiść i hejt do słowa "naród".

Ale banknoty, emitowane przez Narodowy Bank Polski, hejtujący w tajemniczy sposób potrafią przytulać bez obrzydzenia. Dziwne, nie?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4,371

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely napisał/a:

Ja wiem gdzie się znajduje strona serwisu RP. Pytałem o podstawę, strony internetowe rzadko są źródłem prawa ;)

Jakiś dziwny jesteś. Mamy Ci wysłać poleconym podpisany oryginał opublikowanej ustawy czy tam rozporządzenia? A jak Ci mówię, że ziemia jest kulą to rozumiem trzeba Cię zabrać na orbitę? :D

Simius napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

BTW skąd się bierze teraz ta wściekła nienawiść i hejt do słowa "naród".

Ale banknoty, emitowane przez Narodowy Bank Polski, hejtujący w tajemniczy sposób potrafią przytulać bez obrzydzenia. Dziwne, nie?

Nawet bardzo dziwne, a na USD jest nawet "In God we trust" to już w ogóle ciemnogród a z "przytulaniem" też pewnie tak samo ;-). No i na stadion Narodowy też jak "nasi" grają póki co chodzić można, ale dontwory to wraz z postępującym postępem się zmieni, kolory, nazwa itp.

BartoszP napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

Kiedyś Wałęsa mówił w kongresie USA "my naród", wszyscy klaskali i byli dumni, a teraz?

Bo to Amerykanie byli.
Klaskali komuś, kto po polsku nawet średnio mówi ale potrafił zacytować tych parę słów. Dali mu szansę i z niej skorzystał.


miałem na myśli bardziej w przenośni, że u nas to było coś, ale zgadzam się z tym co napisałeś

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-10 14:31:38)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,372

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

BTW skąd się bierze teraz ta wściekła nienawiść i hejt do słowa "naród". Kiedyś Wałęsa mówił w kongresie USA "my naród", wszyscy klaskali i byli dumni, a teraz?

Bo przywłaszczyli jes sobie narodowcy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4,373

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tajasne, i NFZ, i NBP, i NKOL, i NCBR, i IPN, i PGE stadion i Muzeum i Teatr i Archiwum, i Parki i Opera, i PKP... a nie, sorry, koleje są poprawne politycznie ;-)))). Ja pie-rdziu, ależ jest powodów do zmian, manifestacji i postępu, dobrze że nie mamy krzyża we fladze jak nordyki ;-). No i ja choć nie jestem "narodowcem" to wydawało mi się, że każdy z nas jest ;-).

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-11-10 15:10:06)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,374

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

Jakiś dziwny jesteś. Mamy Ci wysłać poleconym podpisany oryginał opublikowanej ustawy czy tam rozporządzenia? A jak Ci mówię, że ziemia jest kulą to rozumiem trzeba Cię zabrać na orbitę?

Proszę o nie sprowadzanie dyskusji do absurdu jeśli chcesz być traktowany poważnie. Pytałem o podstawę prawną według której nie można się gromadzić, możesz wkleić tu treść odpowiedniego artykułu ustawy, albo podać link do ISAP.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4,375

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I właśnie takie nazwy jak PFN, IPN, Narodowe Czytanie książek, Narodowy Bieg o Złoty Ząb Prezesa, Narodowe to i czy tamto powodują, że następuje coś co nazywa się pauperyzacją wartości. Nadużywanie tego słowa do rzeczy, które nie zasługują na taka nazwę powoduje odruch przeciwny do zamierzonego.
A obecnie przy poklasku władzy grupa zakapiorów tworząca tzw. "zdrową katolicką tkankę NARODU" szerzy skrajne poglądy nawiązujące do dawnych "narodowych" idei ... cóż ... to dodatkowo nie działa pozytywnie.

P.S.
I w sumie sam nie nadużywaj słowa "hejt" do opisania zwykłego wyrażania opinii. Bo nadużywając i nadinterpretując to słowo próbujesz wywołać u innych piszących poczucie jakiejś wydumanej winy za to, że raczą dyskutować z takim "świętym słowem >>narodowy<<" albo raczej tym co to słowo ma "ubogacić" a zwłaszcza z  tym od czego ma odwrócić uwagę.