26

Odp: Informacje na temat AVG

Sikor napisał/a:

on jest przelotowy, więc po co go odłączasz?

niektorzy wlaczaja wifi od pradu, Pin wyciaga z gniazda SIO ;-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-21 23:33:11)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

27

Odp: Informacje na temat AVG

Sikor napisał/a:

Poza tym - z tego co wiem, FujiNet masz od Zaxxona, jakowyż i ja posiadam, a on jest przelotowy, więc po co go odłączasz?

Czyli jak, teraz już mam się wyspowiadać czy za chwilę?

Z tego, że jest przelotowy to nic nie wynika gdyż jest tak wielki, że zawadza mi o wyjścia audio umieszczone obok portu SIO. Teraz, jeśli to włożę do SIO splittera to Fujinet w formie swej zasłania mi wszystkie porty sio w SIO splitterze. Fujineta nie używam też jako zamiennik dla SIO2SD bo SIO2SD używam wyłącznie operując przyciskami - baczność - K1, K2, K3, K4, Shift. Spocznij. A tego urządzenia używam najczęściej do przenoszenia niewielkich ilości danych z PC na Atari. Po większe paczki danych to już raczej podłączam dysk z Atarki do PC i przerzucam to partycją FAT16.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

Z tego, że jest przelotowy to nic nie wynika gdyż jest tak wielki, że zawadza mi o wyjścia audio umieszczone obok portu SIO.

Ale chyba masz inne urządzenia SIO oprócz portu komputera? Wszystkie masz nieprzelotowe, ojojoj... Trochę to mało wygodne...

Pin napisał/a:

Teraz, jeśli to włożę do SIO splittera to Fujinet w formie swej zasłania mi wszystkie porty sio w SIO splitterze.

Czyli to nie jest aż tak doskonała konstrukcja, jak pisałeś... Szkoda. Choć znając Lotharka na pewno jakość pierwsza klasa
Widzisz, ja fujineta używam sporadycznie w sumie, ale podpinam go po prostu pod moje SIO2SD. I choć mam pewne uwagi co do konstrukcji  - no cóż, nie wszystko jest idealne (o dziwo fujinet działa doskonale w jednym porcie, w drugim nie - bo jak Wiesz, sio2sd mam przelotowe - co mnie zadziwiło, pierwsze urządzenie które tak się tam zachowuje).

Sikor umarł...

29

Odp: Informacje na temat AVG

wiesz, port SIO jest dla mnie dość drugorzędny i sporadycznie używany bo jest dość wolny. Używam normalnego interface'u na dyski ATA i nie przejmuję się tym, że np. muzyczki na sida których właśnie słucham zajęły 6MB i jest ich tylko 240 :)

Co do SIO splittera Lotharka to pragnę przypomnieć, iż najpierw go kupiłem, następnie zrecenzowałem, a później kupiłem Fujinet. Zejdź więc ze mnie chłopaku, bo to się robi powoli nudne i przykre. Czy wyraziłem się jasno, czy mam Ci doświetlić jakoś jeszcze tę kwestię?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

No to użytkowo jak dla mnie to jest jeden problem taki, że w takiej konfiguracji, jeśli chcemy używać AVG jako "side" w trybie SDX (że tak to nazwę) to sterownik SIDE.SYS znacznie podnosi MemLo. Przy Side problem można ominąć łatając to PBI biosem z U1MB.

of course when SIDE emulation is enabled, disk/partitions are also picked up by U1MB's PBI bios so you don't need SIDE.SYS
(just correcting the information, not trying to sell you one, you sound you'd find something else to be unhappy about and that'd make me unhappy too ;) )

31

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

Lubię Atari za to że jest dobrym komputerem a nie konsolą do gier.

nie szastalbym tak konsola... kazdy spartadosowiec jest konsolowcem, prawdziwie atarowce jak juz im zycie zbrzydlo bo chca uzyc dos to uzywaja dosa menu driven.

tak, ze plujesz na konsole - plujesz pod wiatr

;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

32

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

Używam normalnego interface'u na dyski ATA i nie przejmuję się tym, że np. muzyczki na sida których właśnie słucham zajęły 6MB i jest ich tylko 240

kalkulator mi sie zapalil, jedna muza zajmuje ci ponad 200 kb? ale wiesz ze inteligentne formy zycia uzywaja formatow pozwalajach zapisywac te dane w 3 kb ?

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-22 08:16:37)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

33

Odp: Informacje na temat AVG

Czyli nie ty.

@Dely, to jest temat o AVG. Czy możesz posprzątać?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

34

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

Zejdź więc ze mnie chłopaku, bo to się robi powoli nudne i przykre. Czy wyraziłem się jasno, czy mam Ci doświetlić jakoś jeszcze tę kwestię?

Pin-ie drogi, ja Cię naprawdę lubię i szanuję, ale czasem bluźnisz po prostu szukając dziury w całym. Na siłę udowadniasz, że czarne jest białe, a białe fioletowe - całkiem jak jedna partia od lat. Wątek o AVG, a wyjeżdzasz z IDE. Skoro Ci AVG cart nie pasuje, to trudno - chyba nikt Ci nie przystawia pistoletu do głowy i nie pisze "KUP JUŻ, WYSKAKUJ Z KASY". Jak pisałem - produkty Lotharka są zajebiste jakościowo, ale jak słyszysz SIO to dostajesz padaczki i na siłę udowadniasz, że Atari tak nie chciało, bo (tu milion powodów), mimo, iż jest inaczej. Naprawdę, @Pin, przykro to się czyta...
Btw - powinieneś przejść na SATA, bo z IDE to już się problem zaczyna robić, skoro już szaleć - to po całości.

Sikor umarł...

35

Odp: Informacje na temat AVG

xxl napisał/a:

kalkulator mi sie zapalil, jedna muza zajmuje ci ponad 200 kb?

Przepraszam, obraz ATR podmontowany na Atari pod Dx: w całości tyle miał akurat. Ale to nie istotne.

Sikor napisał/a:

Na siłę udowadniasz, że czarne jest białe, a białe fioletowe - całkiem jak jedna partia od lat.

doprawdy?

Sikor napisał/a:

Wątek o AVG, a wyjeżdzasz z IDE. Skoro Ci AVG cart nie pasuje, to trudno - chyba nikt Ci nie przystawia pistoletu do głowy i nie pisze "KUP JUŻ, WYSKAKUJ Z KASY".

Tak, wątek jest o AVG, które może min. "emulować" IDE w powiązaniu np. z PBI Bios Ultimate 1MB, a to mnie interesuje. Rozumiem i stąd pytam. Nie pisz więc o "podjazdach" i o innych bzdurach.

Sikor napisał/a:

ale jak słyszysz SIO to dostajesz padaczki i na siłę udowadniasz, że Atari tak nie chciało,

padaczki? Nie, nie mam padaczki. Czy coś udowadniam? Że czego nie chciało, jeśli port SIO znajduje się z tyłu komputera z czego teraz widzę? Utrzymuję w zasadzie tylko, że z użytkowego punktu widzenia wolę urządzenia szybsze od tych obsługiwanych poprzez ten port i stąd też pytania o AVG Cart

Sikor]@Pin, przykro to się czyta...
Btw - powinieneś przejść na SATA, bo z IDE to już się problem zaczyna robić, skoro już szaleć - to po całości.

Powinieneś zrobić porządek w mieszkaniu, bo masz syf pod kaloryferem i za lodówką. Pozwoliłem sobie utrzymać odpowiedni ton i charakter tej odpowiedzi. W zasadzie nie powinienem Ci tego pisać, bo to jakby nie moja sprawa i nie powinienem się wypowiadać. A jednak to zrobiłem. Podobnie zresztą jak Ty. Bo tak ostatecznie, to gówno mnie interesuje co masz pod kaloryferem i oczekuję od Ciebie wzajemności w tej materii.

Dobra, wystarczy. Potrzebne informacje już mniej więcej mam a teraz - to możecie się tu wzajemnie pozabijać :)

@Dely - będzie tu kiedyś na forumie opcja IGNORE? Bardzo by się przydała.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

36

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

Powinieneś zrobić porządek w mieszkaniu, bo masz syf pod kaloryferem i za lodówką.

No, mam... Pod kaloryferem. Za lodówką tylko kurz. :)

Sikor umarł...

37

Odp: Informacje na temat AVG

Uff, od wczoraj testuję możliwości AVG, do odpalenia sparty nie dotarłem jeszcze, ale się zbliżam ;). Paczka szła równy miesiąc!

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

38

Odp: Informacje na temat AVG

sun napisał/a:

Paczka szła równy miesiąc!

:(
sorry for that, shipping to poland varies from not great to downright terrible and since january, it's again terrible (i'm currently testing a different shipping method that should be way faster)

39

Odp: Informacje na temat AVG

sun napisał/a:

Uff, od wczoraj testuję możliwości AVG, do odpalenia sparty nie dotarłem jeszcze, ale się zbliżam ;)

W razie kłopotów - pisz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

40

Odp: Informacje na temat AVG

@tmp: the package left Bratislava on 01/21/2021 and from that day no tracking information. I wrote to the Polish and Slovak Posts and ... the only reliable information was on the Slovak side - wait :)

@perinoid:to pytanko - testowałeś Atari Blast? U mnie (65XE + U1MB) car się ładuje, uruchamia, jest title screen, jest info o starcie levelu i zima. Plik do testów pobrałem z bazy AOL. Działa Jim Slide i Space Harrier.
Jeśli zastąpi to obecny nośnik tj. SIDE2 to super, acz widziałem testy na AAge, że jest sporo wolniej przy pracy jako HDD.

Ostatnio edytowany przez sun (2021-02-23 11:18:29)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

41

Odp: Informacje na temat AVG

Atari Blast z AVG Carta z atarką z 320Kb z epoki działa.

Sikor umarł...

42

Odp: Informacje na temat AVG

sun napisał/a:

@tmp: the package left Bratislava on 01/21/2021 and from that day no tracking information. I wrote to the Polish and Slovak Posts and ... the only reliable information was on the Slovak side - wait :)

it was sitting at schwechat airport in vienna, trying to catch a plane to poland (for real)

@perinoid:to pytanko - testowałeś Atari Blast? U mnie (65XE + U1MB) car się ładuje, uruchamia, jest title screen, jest info o starcie levelu i zima. Plik do testów pobrałem z bazy AOL. Działa Jim Slide i Space Harrier.

stock 800xl - dziala

43

Odp: Informacje na temat AVG

Hmm... przełączyłem u1mb na stock i też zima. Sprawdzę na gołym atari.
Gdyby ktoś chciał, "spaczowałem" pdmplay domyślnie dla covoxa z pokeymaxa na $D280 ;) Potem znalazłem source dopiero ;)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

44

Odp: Informacje na temat AVG

sun napisał/a:

@perinoid:to pytanko - testowałeś Atari Blast? U mnie (65XE + U1MB) car się ładuje, uruchamia, jest title screen, jest info o starcie levelu i zima. Plik do testów pobrałem z bazy AOL. Działa Jim Slide i Space Harrier.

U mnie działa. Sprawdziłem na stockowym 65XE i na moim rozszerzonym 320XEF - bez problemu. Oczywiście odpalam z obrazu CAR.

sun napisał/a:

Jeśli zastąpi to obecny nośnik tj. SIDE2 to super, acz widziałem testy na AAge, że jest sporo wolniej przy pracy jako HDD.

Czy ja wiem, co to znaczy "wolniej"? Tu masz benchmarki, na górze RWTEST na partycji na karcie, na dole to samo na obrazie ATR podmontowanym z AVG przez kabelek SIO.
http://yen.ipipan.waw.pl/~ed/foto/AVG_rwtest.jpg

sun napisał/a:

Hmm... przełączyłem u1mb na stock i też zima. Sprawdzę na gołym atari.

Przyznam, że na U1MB nie odpalałem wersji cartridge'owej tylko plikową.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-02-23 12:24:17)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

45

Odp: Informacje na temat AVG

Plikowa to inna sprawa :)
W temacie wolno/szybko - przedzierając się przez wątek na AAge wczoraj trafiłem taki post (sam nie testowałem) https://atariage.com/forums/topic/27821 … nt=4524913 porównujący SIDE2 do AVG.
Żeby nie było: nie, nie jestem malkontentem :) Chyba...

Ostatnio edytowany przez sun (2021-02-23 12:42:22)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

46

Odp: Informacje na temat AVG

61kB/s, ciekawe z czego wynika różnica w stosunku do side.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

47

Odp: Informacje na temat AVG

Aż zrobiłem test na Side2. I dostałem praktycznie identyczny wynik. Serio. Nie wiem, z czego wynika różnica w tych linkowanych eksperymentach ale u mnie jest tak samo.
Zrobiłem też na Side3. I tutaj jest... gorzej bo wyszło mi 40KB/s zapis, 56KB/s odczyt, 48.5KB/s średnio (powtórzyłem 3 razy, rezultat jest stabilny). Raczej nie wina karty pamięci, one mają o wiele wyższe transfery.

Oczywiście mogę mieć coś ustawione nieoptymalnie na poziomie sterownika.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-02-23 13:33:52)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

48

Odp: Informacje na temat AVG

Zwróćmy uwagę na datę postu, 20 kwiecień 2020, czyli chyba nie firmware 0020 bo ten jak widzę po dacie changeloga to 27 wrzesień. Może coś jest na rzeczy, że obecnie jest lepiej niż było. Dlatego pisałem, że sam nie testowałem a tylko oparłem się na testach z AAge.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

49

Odp: Informacje na temat AVG

To moje na becie 0021 od @tmp.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

50

Odp: Informacje na temat AVG

to ja zobaczę jak jest na 0020, tylko sobie zrobię kartę pod spartę. chyba, że zabuja na tej samej co side, bo niby czemu miałby nie zabujać?
No nieźle, zabujało bez pytania, mruczy jak młody kociak. Zarąbista rzecz :)
Czas na testy, póki co wavplayer Draco jedzie z koksem jakby nigdy nic :)

Ostatnio edytowany przez sun (2021-02-23 15:18:43)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)