1

Temat: wzmacniacz RF???

Witam, przyszed do mnie patent atari, pierwszy raz na oczy cos takiego widze i co dziwne z komputerem Timex wink). Atari nie podlaczalem jeszcze ale na timexie dziala na tv tylko nie wiem co ma to robic? Filtr, wzmacniacz? Z jednej strony koncowka RF jak do anteny tv, z drugiej chinch czyli wyjscie z kompa np spectrum sygnalu RF. Pudelko troche mniejsze niz paczka papierosow.

Post's attachments

IMG_20210325_200502.jpg 1.49 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: wzmacniacz RF???

Zwykły filtr antyzakłóceniowy, praktycznie dodawany kabel do każdego Atari PAL (nie wiem jak NTSC) od serii XL zaczynając wzwyż

Sikor umarł...

3

Dzieki. Myslalem ze to jakies rocket since.

4

Od serii XL wzwyż to raczej nie - przy moim 65XE robili już po taniości i kabel TV żadnego filtra nie miał.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-03-26 09:33:22)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

@Krótki: to jakiś wybrakowany egzemplarz trafiłeś. Serio.

Sikor umarł...

6

No to ja najwyraźniej też trafiłem wybrakowany, bo w komplecie był zwykły kabel. A już na pewno nie taki jak na zdjęciu. Chociaż spierać się nie będę, że jakiś mały ferrycik tam był wink

65XE (320k+QMEG OS)

7

No, bo miałeś w nowszej wersji. Zamiast "skrzyneczki" zatopiony filtr w gumowej osłonce, taka "tulejka". Ale to już końcówka była, Chiny, wcześniej Taiwan wink

Sikor umarł...

8

Atari 65XE zakupione w PEWEXie w 86. Również nie miało takiego filtra, oraz nie ma żadnego filterka zatopionego.

Ostatnio edytowany przez SQT (2021-03-26 23:22:38)

9

Przewody RF ze skrzyneczką sprzedawane były w komplecie XL

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Ja swoje 65XE miałem z takim przewodem. I wiele razy się spotykałem właśnie z takimi wersjami. Dopiero po latach trafiałem na "puste" kable antenowe. W każdym razie - normalna rzecz.

Sikor umarł...

11

800XL mam z takim kablem i jak niedawno po RF podłączałem mydelniczkę, to na zwykłym kablu od 65XE było śnieżnie, na tym od 800XL lodzio miodzio jak na RF.
Także skrzynka robi robotę.

2x65XE (ECI), 800 XL, XC-12, Ultimate, SimpleStereo, SIO2SD, SIDE2, AVG CART, IDE+2.0 rev.C, SOnari, POKEYMAX SC, POKEYMAX QC PSG/SID, SDRIVE MAX. POKEY 4ever ;)

12

Na upartego samemu można zrobić. Wystarczy kupić filtr ferrytowy w formie toroidu i owinąć na nim kabelek. smile

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Lata temu jak miałem XEGS to miałem zwykły kabel bez filtra, do 800XL mam z filtrem.... lub miałem, bo nieużywany przez 20 lat zaginął.