76

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

@ZuluGula: Turbo załóż ;) Będzie szybciej ;)

Sikor umarł...

77

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Też ostatnio obserwowałem spowolnienie, ale teraz jest już ok i śmiga elegancko jak by co.

78

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Bo to dodatkowy retro urok ;)

ps. teraz jest zdecydowanie lepiej!

79

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

zeby konsumowac atarowe tresci zawsze trzeba bylo byc wewnetrznie zdyscyplinowanym... xc12 tego nauczyl ;-)

---
wroce z kawa to pewnie ten post juz sie doda ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

80

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Wbrew pozorom, ten XC12 nie jest taki zły jak się uruchamia oryginały lub soft nagrany na porządną kasetę IEC type I.
W epoce raczej pokutowały fatalne n-te kopie przegrywane nierzadko (głównie?) na sprzęcie audio.
A i błąd w Atari OS swoje pewnie dołożył ;) http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9188

[MM dely]: Proszę nie offtopikować, nie temu służy ten wątek

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-03 14:38:21)

81

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

No I od kilki/kilkunastu dni jest lepiej.
Tylko czasami tworzenie & dopisywanie do watku trwa dluzej.


@Dely, zmigrowales gdzies AA czy tunning/housekeeping DB byl robiony ?

BTW. Potrzeba jakis dodatkowych funduszow na utrzymanie AA ?

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2021-03-07 10:33:10)

82

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

znowu wraca złe ? ... post dodawał mi się dobre kilka...dziesiąt sekund

"wszystko się kiedyś kończy......."

83

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

dokładnie, forum otwiera się szybko ale dodawanie nowych postów to katorga.

Ciekawe jest to że jak w drugiej zakładce otworzę "show_recent" to widzę mój wpis dodany, ale w pierwszej nadal czekam na potwierdzenie dodania.

I jeszcze jedno, edycja postu dokonuje się błyskawicznie.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2021-03-14 14:04:47)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

84

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Czy mi się wydaje czy kiedyś był licznik wyświetleń przy każdym temacie?
Znikło bezpowrotnie?

85

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

faktycznie znikło, a szkoda

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

86

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

forum znowu przymula,
Gdy dodaję wpis w pierwszej zakładce, zanim zobaczę że jest on dodany, to jestem w stanie w drugiej otworzyć nowe posty i wyedytować moją wiadomość.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2021-04-08 13:10:41)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

87

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Nadal dzieje się to samo co zgłosił powyżej Cyprian....

"wszystko się kiedyś kończy......."

88

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Znowu? Powrócił problem z czekaniem na dodanie posta?

"wszystko się kiedyś kończy......."

89

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Od pewnego czasu u mnie znów jest (po)wolno. Klikam z w link typu "Główna", albo "Aktywne tematy", albo już w konkretny wątek i na wyświetlenie czekam ze 20+ sekund.
Co ciekawe, co jakiś czas przyspiesza i kolejne stronki ładują się bezzwłocznie, ale po kilku przejściach, następne znów się ślimaczą.
Też tak macie?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

90

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Jest czkawka, jakby wirtualka z serwerem była wysłapowywana i trzeba czekać na ściągnięcie i ponowne przywrócenie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

91

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

to jest retro vibe, to trzeba na spokojnie :)

Ostatnio edytowany przez bocianu (2023-05-13 14:00:25)

92

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

jest ~10tej i właśnie tak to wygląda.. staram się przeglądać około 8mej rano, wtedy jest jeszcze ok. później są przywiechy..

93

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Pany... ogarnijcie proszę te lagi, bo zaczął się już robić bałagan. :(

94

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Lagi zaczynają powodować bałagan w postaci wielokrotnie przesłanych wpisów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

95

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Nie chcę wyjść na kogoś roszczeniowego, ale jeśli przez 6 lat osoba zarządzająca serwerem nie jest w stanie poradzić sobie z takim problemem, może warto tą osobę wymienić?
Rozumiem jeśli problem zdarzałby się sporadycznie, ale nie od kilku dni non stop.
https://obrazki.elektroda.pl/9421095800_1692779648_thumb.jpg

Może czas zmienić serwer? Nie wiem, kupcie sobie jakiegoś raspberrymi czy coś takiego, postawcie na tym serwer. Wydajność będzie lepsza niż tego czegoś, co to obecnie obsługuje.
Koszt domeny (~75zł za PL na OVH.PL) i opłaty za prąd (4W * 365dn * 24h *1zł/kWh = 35zł) chyba nie przebije najtańszego hostingu.

96

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

krzysiobal napisał/a:

Nie chcę wyjść na kogoś roszczeniowego, ale jeśli przez 6 lat osoba zarządzająca serwerem nie jest w stanie poradzić sobie z takim problemem, może warto tą osobę wymienić?

Spoko, masz pomysł kto by mógł taką osobą być?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

97

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Musi być czuć retro:-) Kiedyś czekało się po 20 minut na wczytanie gry i nie było problemu:-)

98

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

Ninja ładowała się chyba dłużej... Muszę przy jakiejś okazji sprawdzić. ;)

99

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

krzysiobal napisał/a:

może warto tą osobę wymienić?

Ja mogę wymienić osobę nawet z imienia i nazwiska.

Mq napisał/a:

Musi być czuć retro:-)

Zróbmy tak, jak strona będzie się ładować wolno, to będzie słychać piszczenie magnetofonu w normalu, jak szybko - Toms z buforowaniem ścieżek.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

100

Odp: Od jakiegoś czasu wejście na główną stronę forum "trwa wieki"

dely, pakuj się.
Będziemy wymieniać :)