1

Temat: Warsaw Atari Gathering 2K21

Szczęść Boże wszystkim!

Choć temat tradycyjnego atarowskiego spotkania w stolicy "na żywo" pojawił się na początku roku, ze względu na pewne perturbacje został podjęty w tajemnicy. Prace nad nim są nadal w toku, ale za namową kilku osób z naszego grona (które pragną pozostać anonimowe) zdecydowałem się napisać kilka słów :)

TERMIN
=====
W założeniach początkowo miał być to marzec/kwiecień bieżącego roku, jednak ze względu na opóźnienia w procesie realizacji realny termin to czerwiec/lipiec.

FORMUŁA
======
Niestety ze względu na mniej lub bardziej idiotyczne decyzje naszych władz oraz panującą atmosferę psychozy dotychczasowa formuła atarowskich imprez nie jest możliwa do zrealizowania. Szkoły, domy kultury czy domy działkowca nie są chętne do jakiejkolwiek współpracy. Liczyć można jedynie na obiekty komercyjne i to po bardzo dobrej znajomości. Odpada zatem nocowanie na sali czy inne ekscesy. Pojawiają się jednak pozytywy takie, jak "open bar" na piwo, bufet z przekąskami, profesjonalny sprzęt audio/video i nie tylko ;)

MIEJSCE
======
Póki trwają negocjacje miejsce musi pozostać tajemnicą. Mogę zdradzić, że jest w granicach administracyjnych Warszawy, można tam będzie dojechać komunikacją miejską, taksówką lub samochodem i będą miejsca parkingowe (najpewniej gratis).

CZAS TRWANIA
==========
W grę wchodzi kilka opcji, jednak w tej formule dłużej oznacza drożej. Początkowo zakładałem jednodniową imprezę, ale ze względu na przyjezdnych brane są pod uwagę dwa lub trzy dni (odpowiednio jeden lub dwa noclegi).

NOCLEGI
======
Ze względu na brak możliwości nocowania na sali konieczne będzie skorzystanie z kwatery prywatnej, apartamentu lub hotelu. Niezależnie od sytuacji "krejzologicznej" czynię, co w mojej mocy, aby przyjezdni mogli skorzystać z usług noclegowych w atarowskich cenach :)

UDZIAŁ
=====
Jest to w zasadzie najbardziej newralgiczny punkt, gdyż ze względu na nową formułę i znacznie wyższe koszty konieczne jest zapewnienie minimalnej liczby uczestników, która pozwoli wynajęcie miejscówki. Wstępne szacunki pokazują, że powinno być to minimum 40 osób.

KOSZT
====
Dla większości zapewne dość istotna informacja, czyli ile ta przyjemność będzie kosztować. No cóż... jak mawiał klasyk "taniej już było" ;) Dużo zależy od efektów wciąż trwających negocjacji, ale ze względu na obecną sytuację formuła imprezy zakłada obowiązkową konsumpcję (warunek wynajęcia miejsca). Według wstępnych założeń miało być to 100 zł za pierwszy dzień i (w przypadku imprezy kilkudniowej) odpowiednio mniej za kolejne. Cena wejściówki pokrywać będzie koszt wynajęcia party place (prąd, toaletę, ochronę, sprzątanie), sprzęt audio/video, open bar na piwo, ciepłe i zimne przekąski oraz ewentualny parking.

REJESTRACJA
=========
Jak tylko uda się wszystko ustalić, zapluć i zaklepać ruszy rejestracja :) Tym razem, z przyczyn obiektywnych, trochę inna niż zwykle, bowiem tożsama z przedpłatą. Uruchomiony zostanie specjalny rachunek bankowy, na który każdy uczestnik będzie mógł wpłacić należność za swój udział. W przypadku nieosiągnięcia minimalnej liczby uczestników, wpłaty zostaną zwrócone a termin przesunięty.

SPONSORZY
========
W obecnych czasach raczej w to nie wierzę, ale jeśli ktokolwiek byłby chętny sponsorować naszą imprezę, to jest to bardziej niż mile widziane. Każdy sponsor może liczyć na dodatkowe profity podczas trwania imprezy i nie tylko :)

Serdeczna prośba o udział w ankiecie, której wyniki pozwolą na popchnięcie tematu we właściwym kierunku.

2

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Przypominam tylko, że w lipcu (początek) jest zlot u Vaska, więc terminy, jakby tu powiedzieć... Nie wchodzi się między wódkę a zakąskę, już to raz przerabialiśmy...

Sikor umarł...

3

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Alex,
trzymam kciuki!!

4

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Alex! Alex!

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

jaki jest pomysł na to spotkanie? sam napoje wyskokowe czy może jakieś kompoty?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

A "strefa relaksu" będzie? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Sikor - Pamiętam o Lost Party, które jest na początku lipca. Odbywa się jednak ponad 235 kilometrów od Warszawy. Event w Warszawie miesiąc wcześniej lub później nie koliduje :) Poza tym nie każdy, kto może pojechać do Lichenia, może przyjechać do Warszawy i vice versa ;)

Cyprian - Pomysł nawiązuje do WAPNIAK-a. Obowiązkowy grill i kiełbaski :) Natomiast z racji sytuacji formuła musiał zostać zmodyfikowana. Nie jest jednak wykluczone, że zamiast niej odbędzie się event w dawnej formule czyli WAPNIAK. Ten wątek powstał po to, by przedstawić plany i wybadać poziom zainteresowania. Gdyby chodziło tylko o napoje wyskokowe, moglibyśmy się po prostu spotkać w ogródku jednej z restauracji ;)

Pin - Będziesz mi tę strefę relaksu wypominał do końca życia? :D To był fortel, by obejść zakaz nocowania. Gdyby nie to, w ogóle nie byłoby imprezy. Natomiast odpowiadając na pytanie - nie jest wykluczone, że oprócz stołów i krzeseł pojawią się również fotele i kanapy, więc odpowiedź brzmi "być może tak" ;)

Ostatnio edytowany przez alex (2021-05-21 11:56:58)

8

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Czerwiec/lipiec, czyli tydzień lub dwa przed Lostem - to, że tak delikatnie ujmę; chamówka i podjazd pod termin a argument z tym, że ktoś tu czy tam ma za daleko jest ogólnie rzecz ujmując od czapy. Na party zjadą się ludziki z całej cebulandii i odległość nie jest tu istotną kwestią ale - zrób co uważasz.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Pin - terminu nie ma :) Napisałem "realny termin to czerwiec/lipiec", ale ostateczny termin i tak zostanie ustalony prawdopodobnie w drodze konsultacji.

Ostatnio edytowany przez alex (2021-05-21 12:14:34)

10

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

alex napisał/a:

Sikor - Pamiętam o Lost Party, które jest na początku lipca. Odbywa się jednak ponad 235 kilometrów od Warszawy. Event w Warszawie miesiąc wcześniej lub później nie koliduje :)

alex napisał/a:

..ze względu na opóźnienia w procesie realizacji realny termin to czerwiec/lipiec.

Alex, o ile jestem za spotkaniem w Warszawie, to realnie zaczynasz się wcinać z terminem jak kiedyś była chryja z Wapniakiem. Osobiście mi to obecnie wisi, bo ja nie robię zlotów, a z tego co wiem Miker chyba też już nie, ale cytując powyzsze przeczysz sam sobie: czerwiec/lipiec (czyli sugerowana końcówka czerwca) to nie jest miesiąc wcześniej lub później (o ile pamiętam Lost rozpoczyna się 11.07).
Za sztabem (nawet na bogato) jestem nawet tydzień przed/po party, ale kilkudniowa impreza to już nie jest tak cacy...

Sikor umarł...

11

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Sikor - nie czytasz tego, co piszę :) Wyraźnie napisałem też, że: "terminu nie ma :) Napisałem "realny termin to czerwiec/lipiec", ale ostateczny termin i tak zostanie ustalony prawdopodobnie w drodze konsultacji." Napisałem również, że czas trwania jest również do ustalenia. Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba osób, która zechce pojawić się na jeden dzień, to 2-3 dniowa impreza nie będzie konieczna.

Panowie, nie szukajcie na siłę dziury w całym. Jeśli tego nie widać, to napiszę to wyraźnie - jest to wstępna informacja mająca na celu zbadanie zainteresowania spotkaniem w Warszawie, którego możliwość organizacji za namową pewnych osób zacząłem weryfikować.

Ostatnio edytowany przez alex (2021-05-21 14:11:38)

12

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Ok, jak dla mnie bez różnicy, i tak z Wawy jestem :P

Sikor umarł...

13

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Dodam jeszcze, że jeśli formuła byłaby jednodniowa, to istnieje także opcja tańsza grillowa bez sprzętu czyli bliższa sztabowi :) Niestety ankiety nie można modyfikować.

14

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Sztab Premium, all inclusive
...

15

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Z ankiety wynika, że mamy 9 śmiałków na TAK. Szału nie ma, ale to już dobre 25 procent :)

16

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

termin mi obojętny byle weekendowy, 3ci dzień byłby pewnie na dochodzonego, ale co tam
strefę relaksu jeśli było by to w pobliżu poprzedniej miejscówki (do 20km w pobliżu) mam zapewnioną więc ten tego
mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie się zapisywać do stowarzyszenia cheerleaderek polskich..

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Dely, czy naprawdę nie da się tego poprawić?

Ostatnio edytowany przez Candle (2021-05-28 03:04:47)

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Da radę. Cierpliwości.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

@Candle - Do cheerleaderek nie, ale może założymy polski związek retro gamerów :D

Update: Jest już 11 na "tak :)

20

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Czy jest już data?

21

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

A przyjedziesz :P

22

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

Byłbym zainteresowany jeśli miało by się to odbyć w weekend 9 października.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

23

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

W ten weekend będzie Pixel Heaven.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

24

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

O, dzięki za cynk! Może być i Pixel Heaven :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

25

Odp: Warsaw Atari Gathering 2K21

To będzie i Pixel Heal ...