1

Temat: lista poszukiwanych/zaginionych programów

A tak sobie pomyślałem, że warto w jednym miejscu trzymać. Proszę dopisywać, aby nie umknęło - po znalezieniu można przekreślać (myślę, że to dobra koncepcja). Zasadniczo natknęło mnie, bo jeszcze Barbariana nie znalazłem (tego w wersji wk**j ludzi).

1. Barbarian (wersja prosząca o kod, fejk), szuka Dely
2. Mam Plan, szuka Miker (wątek Sebana)
Sikor umarł...

2

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Bump. Sikor, przejdź się do szafy z kasetami pls.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Póki co nie znalazłem.

Sikor umarł...

4

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

To ja się dopiszę szukam wersji kasetowej Edytora Haseł do Super Fortuny wydanej przez Mirage. Wystarczy mi plik wav/flac pierwszej strony (program zajmuje 76 obrotów), drugą z 5 zestawami haseł mam już przekonwertowaną do pliku CAS. W sieci dostępna jest tylko wersja dyskietkowa....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Hmmm, na pewno w wersji kasetowej był edytor haseł?

Sikor umarł...

6

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

tak, był, miałem. a może mam nadal?
jeśli będę pamiętał, to zerknę wieczorem do szuflady...

7

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Sikor napisał/a:

Hmmm, na pewno w wersji kasetowej był edytor haseł?

Był bo go posiadam - ale ząb czasu uszkodził mi nagranie pierwszej strony... takron postaraj się zrzucić do pliku wav/flac tylko pierwszą stronę (to jedynie 76 obrotów) postaram się to przekonwertować do CAS.

Drugi tytuł, jakim byłbym zainteresowany to Around The Planet, moja wersja ma niestety dwa uszkodzone rekordy na samym początku nagrania - może ktoś poratuje mnie pierwszą minutą nagrania?

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2022-02-06 11:45:30)

Post's attachments

Around_pioneer_2_bledy.txt 81.76 kb, liczba pobrań: 4 (od 2022-02-06) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Udało mi się usunąć błędy z Twojego pliku HEX. Były 2 problemy:
- W 1. bloku był błędny sygnał, na szczęście krótszy niż 1 bajt - mogłem dzięki temu obliczyć brakujący bajt z sumy kontrolnej bloku.
- Bloki 1. i 3. dekodowały się niepoprawnie także dlatego, że długości sygnałów "1" i "0" za bardzo odbiegały od normy. Magnetofony ze skosem głowicy niedopasowanym do nagrania (celowo nie piszę "niepoprawnym", bo nie wiadomo czy to Twój magnetofon jest źle ustawiony, czy też to wina sprzętu na którym kaseta była nagrywana) "mocniej wyłapują" jedną z dwóch częstotliwości "1" lub "0", co przy konwersji do CAS/HEX skutkuje tym, że sygnały "1" są interpretowane jako dłuższe niż w rzeczywistości a "0" jako krótsze, lub na odwrót. A8CAS ma wbudowany limit tolerancji - jeśli długości sygnałów "1" lub "0" za bardzo odbiegają od długości których należałoby się spodziewać przy danym baudrate, to następuje błąd konwersji. Ten limit tolerancji można regulować parametrem --bit-deviation - gdy użyłem wartości 0.4 wszystkie bloki zdekodowały się już poprawnie.

Ale wynikowy plik nie działa - po wczytaniu licznik dekompresji zatrzymuje się na #001 i "zawisa". Z tego co widzę, począwszy od bloku 3. dane są w formacie binarnego pliku DOS-u, ale struktura pliku jest niepoprawna - w szczególności, blok 11. jest kopią bloku 3. Czy przypadkiem Twój plik HEX nie był ręcznie edytowany, może coś się "źle skopiowało"? Udostępnij gdzieś oryginalne nagranie.

Post's attachments

Around_pioneer_2_zly_blok_11.hex 79.12 kb, liczba pobrań: 3 (od 2022-02-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

9

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

@Takron27 Gdybyś znalazł tę kasetę "Super Fortuna Edytor" to poproszę zgraj obydwie strony. Dzięki.

[Pierwszą się przedmówcy udało naprawić, zauważył, też że na drugiej stronie hasła są skompilowane, także z tego powodu potrzebna jest (też) druga strona do weryfikacji.]

Podwójne Dzięki @Krótki :)

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-02-10 10:33:47)

10

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Krótki dwa pliki wav zgrane na różnym sprzęcie:
Around the planet
https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

ps. Dzięki Krótki za odzyskanie edytora... dorzucam dla zainteresowanych wariant kasetowy.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2022-02-10 11:10:27)

Post's attachments

Super_Fortuna_edytor_Strona_A.cas 12.6 kb, liczba pobrań: 7 (od 2022-02-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Nagranie "Around_The_Planet.wav" ma słyszalnie niższą jakość, poza tym magnetofon potrafił utrzymać jednolitej prędkości przesuwu taśmy - w miarę postępu nagrania ton sygnałów dźwiękowych oraz baudrate rekordów obniża się. Odradzam używanie tego magnetofonu do archiwizacji kaset.

Nagranie "Around_pioneer.wav" jest OK. Blok 11. w poprzednim pliku HEX był jakąś omyłkową kopią, w nagraniu jest poprawnie. Tym razem konwersja wykazała zaniki sygnału w blokach 1 i 11, które udało się skorygować dzięki sumom kontrolnym. Załączam poprawnego CAS-a.

Post's attachments

Around_pioneer.cas 25.32 kb, liczba pobrań: 8 (od 2022-02-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

12

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Dzięki Krótki -oba nagrania były robione różnym sprzętem (to częsta praktyka z mojej strony) - tutaj obstawiałbym raczej winę samej kasety - wygeneruje sobie plik wav ale stereofoniczny i spróbuje nagrać na decku - zobaczę z ciekawości jak poleci potem ponowna konwersja jak nagraną kasetę jeszcze raz dla zabawy spróbuje zarchiwizować.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

i jeszcze cover

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2022-02-10 18:07:25)

Post's attachments

Around_The_Planet_Tape_Cover_Front.jpg 602.22 kb, liczba pobrań: 1 (od 2022-02-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

tak jak już Pigule pisałem - kasetę odnalazłem, wyjęta czeka 'w miarę na widoku'. pisałem, że spróbuję ją zgrać w tym tygodniu. u mnie tydzień ma 7 dni ;-P - niestety pn-pt ostatnio wracam późno do domu; tak po krótce to  jem obiad i idę spać.
spróbuję taśmę zgrać w weekend, na decku. mam nadzieję że zrzut będzie użyteczny bo inne nagrywane na tym decku przeze mnie taśmy moje magnety xc12 i ca12 wczytywały.
acz nie mam pojęcia w jakim stanie jest sygnał na kasecie źródłowej. ja tym edytorem haseł bawiłem się krótko i od tego czasu kaseta leżała nieużywana.
zaś testy tego co zgram w weekend będę mógł zrobić najwcześniej poniedziałek w pracy bo atarkę i magnety mam w robocie (czekają na przeróbki w turbo). także ten..

15

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Nie zauważyłem nigdzie, ze odpisałeś Pigule. Ja się tylko dopisałem z prośba o drugą stronę, o którą widzę, że Piguła nie poprosił. Nie pośpieszałem i nie pośpieszam, podpowiem tylko, że ja zgrywki sprawdzam na emulatorach - z modyfikacją Krótkiego dla normalu i z modyfikacją Fuji dla turbo.

https://sourceforge.net/projects/a8cas/files/
http://www.arus.net.pl/FUJI/a8cas-util/ … lator.html

16

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

link: https://drive.google.com/drive/folders/ … mm4b4yWy93
w 7zipach są i zrzuty źródłowe prosto-jak-zeszło-z-decka i przycięte wavey (przedrostki ed..) w mono ale bez żadnej dodatkowej edycji, normalizacji etc.
pliki sprawdzone, wszystko się wczytało, i str A z edytorem i dodatkowe zestawy haseł ze strony B (te wczytywane spod gry 'super fortuna').
a sprawdzone - na emulatorze, ale co prawda na 'czystej' altirze 4.0

17

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

@Takron27 Wielkie dzięki za zgranie i za info o Altirrze.

18

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

..no bo ja ciągle 'nie umiem' w te zmodowane wersje krótkiego i fuji'ego. (z resztą jak mam/chce w coś zagrać, to odpalam z xexa lub atr). na moje nieumiejętności z konfigiem tych wszystkich modów do atari800 fajnie, że taki na żywca zrippowany wave altirra v4 bardzo ładnie wczytuje.

19

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

@takron27 wielkie dzięki, kopia dorzucona do własnych zasobów. Napisz, co jeszcze fajnego z oryginałów masz w swoich zbiorach, bo może czegoś w sieci brakuje i warto byłoby wykonać archiwizacje przed zapomnieniem...
Patrząc po stronie Strykera to z polskich tytułów, które niestety są tam dostępne tylko jako pliki CAS (nie wiem czy stryker zachował gdzieś zrzuty do plików wav) - bo teraz można byłoby wykonać działające wersje z:

Android
Artefakt_Przodków -_side a
Artefakt_Przodków -_side b
Captain_Gather
Cytadela
Drutt
Dwie_Wieże
Fatum
Fred
Geometria
Hawkmoon
Imagine
Incydent
Jumping_Jack
Kult
Magic_Dimension
Major_Bronx
Microman
Microx
Miecze_Valdgira
Muff
Ninja_Commando
Piekiełko
Robbo Konstruktor
Saper
Speed_Ace
Speed_Fox
Spy_Master
Tarkus
Upiór
Zeus(game)
Zeus(intro)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2022-02-17 14:57:56)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

fajnie że się przydało.
zerknę co mam i napiszę co zostało.
nie dużo bo, koło 94-95roku wysprzedałem ogromną większość oryginałów. zostało trochę kaset w turbo i parę oryginałów których 'handlarz' na hali nie chciał...
---
btw, odnośnie tej listy którą napisałeś powyżej: a czy Duddie wydając ostatnimi laty reedycje na kasetach, nie nagrywał oprogramowania takiego jakie było oryginalnie w czasach słusznie minionych?
może z nich zrobić te 'brakujące' wavey. te taśmy są w miarę łatwo dostępne.

Ostatnio edytowany przez takron27 (2022-02-17 15:29:57)

21

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Nie wiem czy reedycje pokrywają się z wydaniami z lat 90. Na bank te wydania są lepsze jakościowo... nabiorą swojej wartości za lat kilka ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

(jeszcze nie dotarłem do szuflady z kasetami)
co do jakości to się okaże za lat x... nie wiem czy te taśmy teraz produkowane będą tak samo trwałe jak te z lat 90tych. śmiem trochę wątpić. obym się mylił.
pytałem w takim kontekście, czy zgrywać coś do wave'ów z tej powyższej listy, bo to co Duddie wypuszczał na taśmy, to mam; czy też chodzi konkretnie/tylko o rippy taśm z lat 90tych.

23

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

Piguła nie może pisać teraz na forum, więc poprosił mnie o zamieszczenie następującej odpowiedzi:
Piguła: Interesują mnie każde wav'y nawet Retronix.

W swoim imieniu napiszę że mnie w pierwszej kolejności interesują wersje z lat '80-tych.
Szczególnie ciekawe jak widać są te, które zawierają wersje w turbo, ale to tak na marginesie.

W załączniku kartka - katalog z Mirage-a z wyprzedaży 1998.

Ostatnio edytowany przez QTZ (2022-02-18 23:48:19)

Post's attachments

Atari_Mirage_cennik_1998_11_19.png 627.03 kb, liczba pobrań: 1 (od 2022-02-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

24

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

z kaset 'starych' oryginalnych to ostało mi się:
program Animator,
gry Miecze Valdgira 2, Droga Wojownika, Grunwald 1410, Super Fortuna, Super Fortuna Edytor, Battle Ships, Centurion, 5x5, Hansa Klossa i Dziedzictwo Gigantów; na licencji zeppelina wydane: James Bond (the living daylights) i StackUp.
Nie mam niestety już żadnych 'kombinowanych' normal+turbo.

a Retronicsa, cóż, mam wszystkie które Duddie wypuścił..

ostatnio czasu nie mam za dużo, ale jakieś 1-2taśmy w niedziele może uda się zgrać.
( Jakiś czas temu dely zaczepił mnie o zgranie taśm zestawó turbo serii 'the marauder'. to takie multi-kulti t2000-kso-f-ast-hard zapisane *ajkiem.  - pamiętam. )

--
w 'normalu' znalazłem jeszcze taśmę 'czarny orzeł' (made by krysal)

Ostatnio edytowany przez takron27 (2022-02-22 14:28:32)

25

Odp: lista poszukiwanych/zaginionych programów

takron27: Przerobiłem do CAS twojego "Super Fortuna Edytora" - załączam wyniki. Twoje wydanie jest w 100% identyczne z tym które dostałem wcześniej od Piguły.

I tu ciekawostka. Otóż w "Super Fortuna Edytorze" zestawy haseł można nagrać na 2 sposoby:
* Funkcją "Zapis haseł" - wówczas można taki zestaw ponownie wczytać w "Edytorze", ale nie można go wczytać w grze "Super Fortuna";
* Funkcją "Kompilacja haseł" - wówczas można taki zestaw wczytać w grze, ale nie można go już wczytać w "Edytorze".

2. strona kasety od Takrona i od Piguły zawiera 5 zestawów haseł - wszystkie w postaci skompilowanej, więc nie można ich wczytać w Edytorze, a jedynie w grze. Ale wydaje mi się, że gdy sam miałem dawno temu "Edytora" na kasecie, że "u mnie" te zestawy można było wczytać w "Edytorze", czyli że nie były skompilowane. Więc albo pamięć mi szwankuje, albo miałem inne wydanie tego programu.

Post's attachments

Super Fortuna Edytor (1994)(Mirage Software)(PL)(Side A)[!].cas 12.6 kb, liczba pobrań: 11 (od 2022-02-20) 

Super Fortuna Edytor (1994)(Mirage Software)(PL)(Side B)[!].cas 12.71 kb, liczba pobrań: 9 (od 2022-02-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari