Temat: stacja dysków do Atari

Cześć chciałęm zakupić stacjędysków do Atari ale w tym temacie jestem zupełnie zieloy - poradźcie co, jak i gdzie, może na necie jest jakiś artykkuł o tym

2

Odp: stacja dysków do Atari

Cześć chciałęm zakupić stacjędysków do Atari ale w tym temacie jestem zupełnie zieloy - poradźcie co, jak i gdzie, może na necie jest jakiś artykkuł o tym

ogladnij allegro, teraz na przyklad licytuje sie CA2001, dosc dobra stacja, a przede wszystkim obsluzy wszystkie popularne formaty.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33515050

z popularnych poza tym zdarzaja sie jeszcze LDW, jezeli chodzi o ficzery to rowna CA, oraz Atari 1050 (stylistycznie dla serii XL) - ta ostatnia bez przerobek (Top Drive/Happy Warp/TOMS) nie czyta dyskietek zapisanych w podwojnej gestosci. no, czasem trafi sie tez Atari XF-551, stylistycznie dla serii XE, bardzo ladna, aczkolwiek bywa drogawa.

a poza tym sa jeszcze polskie TOMS'y (360, 710, 720), ktore choc godne polecenia, osiagaja przewaznie astronomiczne ceny i SN-360.

--
= krap.pl =

3

Odp: stacja dysków do Atari

bo nie ma lepsiejszej stacji do atarki niż toms...
Ostatnio ktoś z naszego forum nabył 720tkę za 370zł jak mnie pamięć nie myli... 8)

4

Odp: stacja dysków do Atari

powiem króciutko: California CA-2001 (jeśli trafisz na stacje z turbo to rulezja); no chyba że masz takie szczescie że wpadnie Ci w rece Tomsik 720

gep/lamers^dial

5

Odp: stacja dysków do Atari

Ew. XF551 - NIGNY sn360!!! - już lepsza CA lub ew. LDW.... nie chodzi o mechanike - tyle co o przeplot..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: stacja dysków do Atari

SN360 foreva :)

7

Odp: stacja dysków do Atari

To może topic przeniesiemy na RING ??  :twisted: :D:D - XF551 - vs - SN360 :D:D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: stacja dysków do Atari

to moze jakas ankiete ? ;] wypisac wszystkie stacje i dac wybor 2-3 najlepszych naszym zdaniem ;)
i np. pisac tez.
1.CA-2001 z Tygrysem
2. ca2001 z tomsem turbo
3. 1050 z happy warpem 7.1
4. gola 1050 ;]
itd.. ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: stacja dysków do Atari

Myslisz, ze cos przebije Tomsa 720?!?!?!?

10

Odp: stacja dysków do Atari

Oczywiście, długi gwóźdź. :twisted:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: stacja dysków do Atari

Sorry, ale poza gwozdziem potrzebny jest jeszcze czolg i Grigorijem....

12

Odp: stacja dysków do Atari

Co chcesz Pin od SN-360? Bez bajerów, ale bardzo solidna. Nigdy nie miałem z nią problemów. Nie rozumiem, co chcesz od przeplotu?

13

Odp: stacja dysków do Atari

Róźnica cenowa jest dosyćduża, ale czym różnią sięposzczegóne stacje(oprócz wyglądu zewnętrznego), czy są do nich jakieś chipy przyspieszające transmisję danych, itp?

14

Odp: stacja dysków do Atari

- Standardowa prędkość stacji atari to 19 Kbaud.
- Wszystkie Tomsy standardowo mają szybką transmisję (70 Kbaud). 720 i 710 mają po 80 ścieżek dwustronnie, czyli 720 KB. I dużo bajerów. 710 to uproszczona wersja 720 (mniej bajerów). Ale są kapryśne. Model 360 jest identyczny z 720, ale ma napęd 360 KB. Też kapryśny. Zmiana napędu i romu czyni z niego 720, ale jest bardzo trudno znaleść odpowiedni napęd (prawie niemożliwe).
- XF551 jest dwustronna po 40 ścieżek (360 KB). Programowo może pracować z podwójną szybkością (synchromesh), po wymianie romu może pracować w trybie toms turbo, albo, też po wymianie romu można wymienić napęd na 720 kB (5,25" lub 3,5"). Niestety, nie oba na raz (przynajmniej na razie). Bardzo solidna, ma problemy z używaniem drigiej strony dysku (przy odwracaniu dyskietki), ale da się obejść. I parę innych małych wad.
- 1050 - jednostronna, tylko normalna prędkość. Nie obsługuje standardowo formatu double (180 KB), ale istnieje mnóstwo rozszerzeń dodających obsługę double i zwiększających prędkość do 70 Kbaud (+ łamanie zabezpieczeń itp). Niestety to stara konstrukcja i wszystkie egzemplarze są potwornie stare. Więc ze sprawnością tych stacji już kiepsko.
- LDW 2000 i CA2001 - ta druga to ciut poprawiony model tej pierwszej. Jednostronna, 40 śc, 180 KB na stronę. Programowo pracuje w synhromeshu. Istnieje do niej mnóstwo systemów turbo, polecam Toms Multi Drive, albo Tygrys Turbo (70 Kbaud + łamanie zabezpieczeń).
- SN360 - dwustronna, 40 śc (360 KB). Pomyślana jako zamiennik dla XF551, nie ma jej wad, ma za to własne. Prędkość - tylko normal, nie ma żadnych systemów turbo (ze względu na małą popularność). Turbo do niej opracowywał Mikey, ale nie skończył. Jak go zmusisz, będę wdzięczny. Stacja bardzo prosta, ale solidna (choć nie tak, jak XF551). Sam taką posiadam.

Inne modele to rzadkość. Jak tanio znajdziesz model nieopisany tutaj, to możesz na nim sporo zarobić :).

15

Odp: stacja dysków do Atari

Ja tylko dodam, że LDW pod spartą z plikiem INDUS.SYS smiga na 67kbps bez zadnych przerobek.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: stacja dysków do Atari

A która jest tania i dobra?  :lol: są takie? :D

17

Odp: stacja dysków do Atari

Turbo do niej opracowywał Mikey, ale nie skończył. Jak go zmusisz, będę wdzięczny.

No nie wiem czy dam sie zmusic. :) Po prostu projekt pochlonie wiecej pieniedzy i czasu niz myslalem. Dodatkowo - ostatni raz bawilem sie tym ok 5 lat temu (bodaj last99)

18

Odp: stacja dysków do Atari

Zawsze mówiłeś, że to bardzo proste i prawie gotowe. Że w sumie został do napisania program do romu stacji?
Może Artu kupi SNkę, to razem przyjedziemy na Easta. Nie wywiniesz się :F

19

Odp: stacja dysków do Atari

no bo tak jest. rom stacji i bufor. ale kto by to napisal :)
ps. nie wywine sie widze :)

20

Odp: stacja dysków do Atari

"Nigdy w życiu!"