Temat: Ktoś z Radomia do pomocy??

Witam. Posiadam dwie atarynki po zmarłym ojcu 800xe oraz 800xl. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia z powodu braku kabli vid itp.,.... przeleżały ponad 15 lat w piwnicy. Sprawdziłem tylko zasilanie, na zasilaczu  z comodoe64 dają znaki życia, magnetofon też kręci. Czy ktoś w Radomiu udostępnij odpowiednie media do sprawdzenia?? Mogę też dostarczyć statki  osobiście

2

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Jak podłączyłeś zasilacz od c64 to spaliłeś atari

3

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Jak "sprawdziłeś" Atari na zasilaczu od c64, to nie ma już co dalej sprawdzać za bardzo. Jak chcesz dla siebie jako pamiątki, to musisz wysłać komuś do naprawy, licz się z kosztem zbliżonym do ceny całego komputera. Jak natomiast oceniasz to pod kątem sprzedaży, to w obecnym stanie nadaje się do wystawienia na licytację od złotówki z wyraźnym zaznaczeniem, że jest to sprzęt uszkodzony i że był podłączony do zasilacza od c64. Kwotę powinieneś i tak dostać przyzwoitą, bo dziś ludzie kupują wszystko bez względu na stan, ale sugeruję uczciwie napisać co powiedziałem.

4

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Ja mogę pomóc, jestem z Radomia. Która dzielnica?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

No chyba ze atarynki przezyly spotaknie z zasilaczem od C-64. Warto by sprawdzic na proawidlowym zasilaczu

6

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Biedne komputerki... Płyta spalona :(

7

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

brak słów, tak jak koledzy pisali podłączając zasilacz C64 spaliłeś większość układów w komputerze :(

ps. trzeba będzie uważać na sprzedających Atari "nie wiem czy działa" z Radomia w najbliższym czasie, tak coś przypuszczam :(

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-10-14 06:52:13)

8

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Po podłączeniu zasilacza od C64 mogą być jakiekolwiek oznaki życia (poza ulotnieniem się magicznego dymu)? Brzmi mi na zarzutkę.

9

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Ja Ci je mogę naprawić wysyłkowo. Pisz na priv.

10

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

laoo/ng napisał/a:

Po podłączeniu zasilacza od C64 mogą być jakiekolwiek oznaki życia (poza ulotnieniem się magicznego dymu)?

Mogą, będzie się świeciła kontrolka zasilania i jest spora szansa, że to jedyna elektronika, jaka przetrwała takie podłączenie.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

11

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Sprzedam atari sprawne ,sprawdzone na zasilaczu od c64. LOL.

12

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Dajcie już spokój. Popełnił błąd, nie wiedział. Mnie zastanawia skąd u niego zasilacz od c64 a brak zasilacza od atari, skoro jak wspomniał ma dwa różne modele. Gdzieś jakiś u niego powinien być.

Ostatnio edytowany przez robecc (2021-10-14 22:58:37)

13

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

Jest jeszcze cień szansy, że komuś padł zasilacz od Atari i przerobił z C64, tzn. obciął wtyczkę DIN i lutując nową pominął 9VAC, a podłączył jedynie 5VDC (na właściwe piny). Czyli może ten zasilacz od C64 był razem z Atarynkami, bo został do nich przystosowany?

Swoją drogą ciekawe podejście: nie mam żadnych kabli, ale podłączę sobie jakiś zasilacz, żeby sprawdzić, czy zaświeci dioda :)

Ostatnio edytowany przez maciekb (2021-10-15 14:34:37)

65xe, 520st, 1040stf

14

Odp: Ktoś z Radomia do pomocy??

za dużo atarek zostało zabite w ten sposób, ale nadzieję można mieć ;)