1

Temat: SioSplitter + złącze przelotowe?

Cześć wszystkim :)

Na płytce Super SioSplittera od Sikora chciałem założyć złącze przelotowe - by pozwalało podłączyć płytkę pionowo do gniazda SIO na płycie, a z drugiej strony na podlaczenie bezpośrednio dodatkowego urządzenia.

Myślałem o goldpinach zakończonych nasadkami - z jednej strony były by nakladane na piny gniazda płyty, z drugiej strony by były koncowkami gniazda.

Jakie rozwiązanie polecacie? Jakie piny będą pasować?

(na zdjęciu poglądowym poniżej - zamiast środkowego gniazda kątowego)

https://atariage.com/forums/uploads/monthly_2021_03/SAM_2698.thumb.JPG.fe705f8910a8a0764175a7ec39e56647.JPG

Ostatnio edytowany przez maw (2021-11-19 00:11:14)

___
Press play on tape...

2

Odp: SioSplitter + złącze przelotowe?

Hmm, nie wiem, czy wejdzie Ci odległością od krawędzi, przymierz najpierw. Co do pinów - tu nie pomogę, jeśli zrezygnujesz z jednego SIO to w sumie długie piny kątowe 2,54 powinny załatwić sprawę.

Sikor umarł...

3

Odp: SioSplitter + złącze przelotowe?

Bez kombinowania się nie obędzie...

Czy ktoś ma do sprzedania/jest w stanie wydrukować dwie środkowe* części wtyczek?

* (wsad 'żeński' z kompletem nasadek - przepraszam, nie znam się na nazwach)

//EDIT: jeżeli ktoś miałby także gniazdo montażowe SIO, ale proste - nie kątowe, także byłby zainteresowany...

Ostatnio edytowany przez maw (2021-11-21 13:09:29)

___
Press play on tape...

4

Odp: SioSplitter + złącze przelotowe?

Jak sobie równo przytniesz, to SIO (gniazdo) będziesz miał proste. Są w sieci STL-e, jak nikt Ci nie wydrukuje, daj znać - samą wtyczkę mogę wydrukować, gniazdo, jak stl-e znajdziesz na proste. Piny do gniazda - kombinuj, co do wtyczki - któryś z rodzai Molexa pasuje, ale nie pamiętam, które.

Sikor umarł...