8,701

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Najnowsze raporty klimatyczne ONZ wyraźnie mówią, że jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych i w ogóle konsumpcyjnych, źle się to dla nas skończy i to już wkrótce. Badania prowadzone przez WWF ukazują przerażającą prawdę o zniszczeniach. Jeśli przyjmiemy za 100% wszystkie ssaki jakie zamieszkują naszą planetę, to tak zwanych dzikich jest już tylko 3%, reszta to zwierzęta hodowlane, my i nasze pety domowe. Dodatkowo, Ziemia nigdy jeszcze nie nosiła na swojej powierzchni tak ogromnej liczby ssaków jak dziś. Krów, świń, owiec, kóz, koni mięsnych i innych, które mają skończyć w rzeźni. Nim to się stanie, wyprodukują miliony ton metanu i dwutlenku węgla i zużyją miliony hektolitrów wody pitnej. Przerażające, ale nawet to nie jest nas w stanie powstrzymać.

https://kobieta.wp.pl/suminska-niewygod … 591617376a


Jak można wierzyć, że wpędzają nas w nędzę dla naszego dobra, tak samo jak w to, że paszport kowidowy jest nam potrzebny? W obu przypadkach chodzi o to samo - władzę i kontrolę, która nie wpadnie w ręce "aniołków". Co w tym jest trudnego?

8,702

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

badz odpowiedzialny, nie nos butow z prawdziwej skory, nie nos futer a przede wszystkim nie jedz prawdziwego miesa


zrob to dla brata


za niedlugo nawet powiedzienie tlusta swinia bezie moga nienawisci


jedzmy maslo... tak szybko odchodzi ;)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8,703

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Południowa Afryka ogłasza zakończenie strategii NPI:
- koniec kwarantanny
- koniec testowania bezobjawowych
- izolaja 8 dni dla łagodnych przypadków i 10 dni dla cięższych
- koniec Contact Tracingu

https://pbs.twimg.com/media/FHceTbAXMAg4EB4?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/FHcegBdWYAEZEBV?format=jpg

To stanowisko jest ponoć za ich Radą Medyczną: https://twitter.com/Jonathan_Witt/statu … 3704207364

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-12-25 14:08:31)

8,704

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

oj oj... cos z tym trzeba zrobic... memory find, siara... trzeba dac jasny sygnal lewackim eunuchom ze dostawy naszego towaru nie moga byc zagrozone - niech sie pojawi w tamtej okolicy wariant pytong jako przestroga dla pozostalych ze nasz towar jest niezbedny dla ich zdrowia.

i wszystko jasne.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8,705

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

@wrobelek o przepraszam sikor czy jakoś tak

Jak na. Mój cytat za mało błędów i literówek  ;-) ale okiej ;-) tak trzymaj

Kompletne zero to się całkiem ciekawie czyta. Gorzej niż mój sn w przedszkolu...

Sikor umarł...

8,706

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-12-25 15:34:04)

8,707

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://old.reddit.com/r/conspiracy/com … _the_term/

8,708

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W straszeniu Covidem media stosują mechanizmy rodem z Orwella. Widząc jednak, że nie da się robić z ludzi wariatów w nieskończoność, pandemiczna awangarda wprost zażądała reedukacji poprzez segregację. Pal licho, gdyby ochotnicy na niewolników chcieli zrezygnować tylko z własnych wolności i praw obywatelskich. Ale oni chcą rozciągnąć wszechwładzę Wielkich farmaceutycznych i cyfrowych Braci na wszystkich.

cały tekst tutaj: https://dorzeczy.pl/opinie/243727/pande … wella.html

--- EDIT ---

bardzo dobry i ważny tekst będący podsumowaniem obecnej paranoi - warto przeczytać samemu i rozesłać znajomym.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-12-26 09:55:52)

8,709

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Teraz znów antypandemiczna awangarda wprost zażądała reedukacji poprzez rozsyłanie głupoty.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8,710

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@jer nie uważam, że obowiązuje mnie szacunek względem twojego podeszłego wieku skoro popisujesz się głupotą, a to, że bawiłeś się czy nadal bawisz komputerami Atari nic dla mnie nie znaczy w obecnej sytuacji.

Skoro sam zasiadasz na półce na której usiadł Epi, Pin, AdamK itd. to tak będę cię traktował - o ile uznam, że warto na starego głupca reagować.

Mam jeszcze opcję posłuchać głosu jednego ze znajomych i olać gadanie do betonu umysłowego jak twój. Tylko, że ty dziadku niedługo zejdziesz z tego świata a ja - o ile mnie coś nie przejedzie - będę musiał się taplać w tym błocie do którego mnie wciskasz dłużej.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-12-26 11:04:36)

8,711

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

@jer nie uważam, że obowiązuje mnie szacunek względem twojego podeszłego wieku skoro popisujesz się głupotą, a to, że bawiłeś się czy nadal bawisz komputerami Atari nic dla mnie nie znaczy w obecnej sytuacji.

Skoro sam zasiadasz na półce na której usiadł Epi, Pin, AdamK itd. to tak będę cię traktował - o ile uznam, że warto na starego głupca reagować.

o wyrocznio :)

Coś widzę, że guma od majtek strzeliła a i słoma z butów wyszła. Nie spodziewałem się tylko, że jesteś aż takim chamem i prostakiem.

zbyti napisał/a:

Mam jeszcze opcję posłuchać głosu jednego ze znajomych i olać gadanie do betonu umysłowego jak twój. Tylko, że ty dziadku niedługo zejdziesz z tego świata a ja - o ile mnie coś nie przejedzie - będę musiał się taplać w tym błocie do którego mnie wciskasz dłużej.

Za taką wypowiedź powinieneś zostać dożywotnio wyjebany z tego forum.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8,712

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

Za taką wypowiedź powinieneś zostać dożywotnio wyjebany z tego forum.

Zaraz po tobie pałkarzu :-*

--- EDIT ---

ale ty debilu pewnie nie załapałeś, że odniesienie się do średniej długości życia w tym kraju nie oznacza życzenia komuś śmierci. statystycznie zostało mi więcej życia niż jemu ale to on widzę chce mi zostawić w spadku nieciekawy świat.

ciekawe czy jak poszperam po forum to znajdę twoje nadzieje, że niezaszczpionych trafi szlag lub powinien za karę, hę?

to było naprawdę zabawne czytać jak @xxl wytyka ci hipokryzję której u siebie nadal nie dostrzegasz.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-12-26 11:44:50)

8,713

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Za personalne wycieczki i obrażanie użytkowników zbyti otrzymuje tydzień urlopu. Tego typu "komunikacji" akceptować na tym forum nie mam zamiaru. Pin otrzymuje ostrzeżenie za niepotrzebne dostosowywanie się do poziomu.

To jest bałagan, ale bez przesady. Nikt nie będzie tu mówił, co kto ma uważać i jakie ma mieć poglądy, ale pewien poziom kultury powinien zostać zachowany.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8,714

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I co ja teraz będę czytać przez najbliższy tydzień? Popcorn mi wystygnie. :(

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8,715

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

oglądalność forum teraz spadnie, ale poczekajcie - następna fala będzie za tydzień :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8,716

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@dely, uważam, że postąpiłeś niesprawiedliwie w stosunku do zbytiego, który bądź co bądź wskazał pewną słuszną przypadłość systemu, a nie tylko jednostki.

Proszę o wyjaśnienie:
1. Dlaczego jer pisząc o informacjach przekazanych przez zbytiego jako poważne mógł nazwać to głupotami bez żadnych argumentów (czyli pośrednio zbytiego głupcem jako przekazującego te informacje na poważnie), a zbyti w rewanżu nie może uczynić tego samego kiedy dostaje taki strzał bez konkretnych argumentów?
2. Dlaczego zbyti otrzymuje bana, a Pin otrzymuje ostrzeżenie za zniżenie się do poziomu zbytiego? Po pierwsze jeśli poziom się wyrównał to i kara powinna być równa jeśli jest słuszna. Po drugie (choć to już dygresja tylko moja) poziom zbytiego jest i był znacznie wyższy niż Pina, więc nie bardzo rozumiem jak mógł się Pin dostosować do tego poziomu, bo nie wynika to z treści wpisów.

Ciekawi mnie też dlaczego niektórzy mogą sobie głosić hasła faszystowskie, nawoływać do pałowania, życzyć innym choroby i/lub śmierci, a bana nie dostają. To albo jest bałagan moderowany, albo nie?

W innych częściach forum związanych z Atari jest jasne, że nie należy wykraczać poza treść Atari. W bałaganie wcześniej panowała wolność słowa, a wątek ten jest bogatym źródłem informacji. Ban dla zbytiego jest karą nie dla niego, tylko dla tych, którzy to czytają. W postach jera w tym wątku nie było żadnej treści ani razu, więc można je tu co najwyżej nazwać trollingiem. Posty zbytiego niosą treść każdorazowo, czy to się komuś podoba czy nie. Zamknięcie mordy zbytiemu jest ograniczaniem wolności słowa i działa w moim przekonaniu podobnie jak kneblowanie mediów.

Reasumując moją wypowiedź: ja tu się przepychać z nikim nie zamierzam, bo tylko sobie w większości czytam ten wątek, a nie dyskutuję, ale wypowiedziałem się teraz, bo uważam, że następują pewne precedensy mające na celu kierunkować poglądy i tłamsić pod błahym pretekstem tych, którzy głoszą inne. Może poproszę, żeby kto ma chęć, to poparł to co mi się tu wydaje lub zaprzeczył temu, bo może się mylę?

8,717

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mq, serio nie widzisz nic niestosownego w ostatniej wypowiedzi zbytiego? Nie wypowiadałam się dotychczas w tym wątku, co nie znaczy, że do niego czasem nie zaglądam, a poziom ostatniego postu zbytiego odebrałam jako żenujący. Niestety, ale ten wątek odrzuca od forum, bo poziom dyskusji jest niski.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

8,718

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Też sobie tu czytam i nie powiem - sporo ciekawych linków tu znalazłem. A także sporo wnerwu mnie to także czasami kosztuje właśnie przez takie bezargumentowe trolowanie. I nie będę tu kogokolwiek oceniał. To się w końcu samo obroni o ile na siłę się nie będzie blokować takiej możliwości.

Moim zdaniem albo tygodniowy/miesięczny/roczny ban dla trzech i niech prują się na PW, albo dla żadnego i tyle.
Symetria jest istotna. Zwłaszcza, że wątek jest bardzo ważny w obecnej rzeczywistości, a ludzie nie żyją wyłącznie w klimatach  vintage computing

Oby nie zaczęło się tu dziać jak na śmiećbuku, jeetubie i podobnych.

edit:

->innuendo - niestety ale zbyti dał się ponieść, a niektórzy sobie robią z niego bekę (z lubością w sumie)

Ostatnio edytowany przez tOri (2021-12-26 16:16:39)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

8,719

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Mq - Są pewne granice które Zbyti wyraźnie przekroczył i o ile wiele można (w bałaganie) tak na szczęście chamstwo nie jest tutaj bezgranicznie tolerowane.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8,720

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jer niestety rozpoczął, a potem już tylko całość eskalowała. Gdzie są granice. Kto je ustala? Jedni się obrażą, inni nie i tak dalej...

edit:

a życie toczy się dalej... Coś dla kredytobiorców

https://www.money.pl/gospodarka/podwyzk … 6064a.html

Ostatnio edytowany przez tOri (2021-12-26 16:36:40)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

8,721

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Są granice, których przekraczać nie wolno." I kto to powiedział? :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8,722

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@innuendo: tematy, na które tu dyskutujemy, w całości już dawno przestały być stosowne. Przy faszystowskich poglądach, życzeniach śmierci niektórych dla innych, podżegania do pałowania i innych formach znęcania się nad rodakami, powiedzenie komuś że jest głupcem nie wydaje mi się szczególnie niestosowne - przynajmniej nie w takim stopniu, żeby za to być karanym banem, a raczej żeby ukarać tym banem wszystkie inne osoby, dla których treści przekazywane przez zbytiego były istotne.

@pin: co do przekraczania granic, to akurat Ty niezbyt jesteś dla mnie autorytetem w tej kwestii. Ciebie zapytał bym o zdanie co najwyżej w kwestiach związanych z twardym dyskiem do Atari, zagrywką perkusyjną, muzyką chiptune, albo jak dojść na Kazimierz, bo kiedyś tam jadłem zajebiste zapiekanki.

W kwestii merytorycznego wyjaśnienia, poczekam jednak na odpowiedź dely'ego, którą przewiduję, że można traktować poważniej, bo zwykle na tym forum był on osobą poważną i roztropną w osądach różnych spraw.

8,723

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mq, dlatego napisałam, że poziom dyskusji w tym wątku jest bardzo niski. Można dyskutować, ale nie należy przekraczać pewnych granic.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

8,724

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@innuendo: poziom jest jaki jest, ale np. dla mnie bardziej się liczy treść. Jak by mi ktoś napisał, przykładowo że jestem debilem, to nie chciał bym, żeby go banowano za to, likwidując tym samym treść. Możemy zrobić np. taki test: Pin napisze mi że jestem debilem, wówczas ja napiszę mu to samo, a czytelnicy sami ocenią który z nas jest faktycznie debilem. Na tym polega właśnie wolność słowa, że każdy może powiedzieć wszystko, a to czytelnicy oceniają te osoby, a nie cenzura.

Jeżeli natomiast chodzi o sam poziom, to również nie stwierdzał bym tak pochopnie, że jest on jakoś szczególnie niski. Czy o poziomie dyskusji decyduje jej najsłabsze ogniwo, czy najmocniejsze? W moim przekonaniu już prędzej można ocenić poziom konkretnej wypowiedzi, ewentualnie konkretnej osoby wraz ze wszystkimi jej wypowiedziami. Jednak czy mając na uwadze, że uważam, że większość wypowiedzi zbytiego jest na wysokim poziomie, to jedna słabsza kwalifikuje go do bana? Czyli co, oceniamy względną zmianę poziomu w stosunku do samego siebie? Więc jak ktoś cały czas jedzie bardzo nisko, ale za to stabilnie, to może tak cały czas sobie jechać?

8,725

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mq napisał/a:

Ban dla zbytiego jest karą nie dla niego, tylko dla tych, którzy to czytają.

Oświadczam, że nie czuję się ukarany.