Temat: Obudowa Mega STE vs TT

Mam pytanie dotyczące kompatybilności obudów Mega STE i TT, ponieważ nie mam TT to nie mam jak sprawdzić. Czy góry obudów są identyczne i można je stosować zamiennie tak jak między STE i częścią modeli STFM?
Może ktoś próbować skanować obudowy do tych komputerów w formatach umożliwiających wydruk 3D?

Atari MEGA STE 4MB (DE) + HDD 40MB, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + Netusbee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE)

2

Odp: Obudowa Mega STE vs TT

Nieco różnią się wyprowadzenia z tyłu, o ile dobrze pamiętam. Nie sprawdzę dokładnie, bo nie mam Megi STE, ale(grafika z internetu, nie wiem, jak długo będzie aktywny link):
Atari TT:
https://a1.amlimg.com/MzRhNThhYmM5MDFlNDgxYTdiMWMyYmY3YWUwNDJlNGEAWm-pF8thl-x5ncUVTuPLaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vMzU2NDc3NGE2MjY3ODcxNmRhYjMzMTU3YzQyY2I0OTRjNWZjMjdhY2M5ZDM3NjEwYjcwZGIxOTcxNDUyMjY0NS5qcGd8fHx8fHw2NDB4MjA1fGh0dHA6Ly93d3cuYWR2ZXJ0cy5pZS9zdGF0aWMvaS93YXRlcm1hcmsucG5nfHx8.jpg
Mega STE:
https://live.staticflickr.com/6227/6276768536_dfaec8ca1d_b.jpg
Więc jakby to powiedzieć, nieco różnic jest... Ale obie można dostosować.
Oczywiście nie doczytałem - góry... Tak, o ile pamiętam prawie pasują - minimalne różnice w położeniu włącznika, ale pomijalne, o ile pamiętam. No i nie pamiętam czy słupki w tych samych miejscach, ale znając Tramiela powinno pasować jedno do drugiego, przypuszczam, że ta sama forma była.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-12-26 14:55:40)

Sikor umarł...

3

kolorem się różnią

.

4

Dzięki za odpowiedzi, wiem że kolorem się różnią ale w moim wypadku nie ma to większego znaczenia. Dwie TTtki mi na alledrogo odjechały, pozostała jedna jako płyta główna i zastanawiam się, czy dałoby radę włożyć te płytę do obudowy mega ste. Patrząc po zdjęciach widać ewidentnie, że dół obudowy ma inne miejsca na porty, natomiast góry ciężko stwierdzić ze zdjęć. Dlatego pomyślałem, że sobie wydrukuję dół obudowy a górę wezmę od megi, tylko musiałbym mieć pewność, że to będzie pasować. Ktoś na forum próbował robić projekt dołu takiej obudowy lub ją skanować?

Atari MEGA STE 4MB (DE) + HDD 40MB, Atari 520 STE 4MB (UK) + UltraSatan + Netusbee + Gotek FF, Atari 520 ST 512KB (UK) + SF354, Atari 1040 STE 4MB (DE)

5

Góry pasują. Kiedyś wraz lewiSem kupiliśmy dwie TT w obudowach od MegaSTE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.