Temat: Dopiski

Czy nie dałoby się tak ustawić forum, żeby dopisek do własnego posta po dłuższym czasie (np. po dobie albo dwóch), kiedy ten post jest ostatni w wątku, był jednak traktowany jako nowy post?

Albo żeby przynajmniej jako data wysłania tego postu figurowała data ostatniego dopisku.

Obecnie jest tak, że nawet jeśli dopisuję coś po 3 dniach, to w indeksie figuruje nadal data oryginalna, czyli jeśli ktoś nie zajrzy, to się nie dowie, że coś się zmieniło. A po co ma zaglądać, skoro po indeksie widzi, że nic się nie zmieniło ...

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Dopiski

.. tak samo (przynajmniej pod Mozillą) miewam problemy z komentarzem, który chce zamieścić przy pomocy "szybkiej odpowiedzi"... ;- czasem nie jest tak szybka (w sensie użycia std opcji ODPOWIEDŹ)  ;) - po prostu coś się rąbie- i szybka odp. nie dodaje niczego nowego (do tematu)  :twisted: . eff występuje w sposób nieregularny - i to jest najbardziej dziwne.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Dopiski

Kręcicie panowie i to obydwaj. :)

Dopiosanie, czy zmiana swojego posta powoduje powiadomienie mailem tych, co mają takie powiadamianie ustawione, oraz zmianę koloru ikonki przy temacie/dziale. Poza tym jest cos takiego jak Zobacz posty od ostatniej wizyty. Czytane posty są białe, nieczytane - pomarańczowe. Dodatkowo, jeśli w poście są jakieś zmiany, to tuż obok tematu jest jeszcze ikonka, która przenosi do ostatniego posta w topicu. Wg lepsze takie powiadomienie niż data.

Pin: używam Firefoksa i nic się na forum nie psuje. A szybka odpowiedź jest naprawdę szybka. Może zmień przeglądarę. :twisted:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: Dopiski

Powiadamianie mailem działa średnio, przynajmniej jak dla mnie. Czasami jest tak, że nie ma żadnych zawiadomień, a jak zaglądam przypadkiem na wątek, to się okazuje, że od ostatniego razu przybyło 10 postów, a temat zmienił się 3 razy  ;)

Ale "Zobacz posty" faktycznie załatwia sprawę, nie pomyślałem o tym.

Pin: też miałem problemy, i to pod Firefoxem, ale ustąpiły jak ręką odjął, kiedy przełączyłem się z proxy prowidera na direct connection.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Dopiski

Pewnie, proxy always suxx. Jakiś nigdy nie miałem do niego przekonania. Ani kiedyś, ani obecnie. Zawsze był to dla mnie chory wynalazek, który nigdy nie działa tak jak powinien. :evil: BTW. Obecnie łącza są na tyle szybkie, a nasze wyjścia na świat z domowych komputerów na tyle wolne, że używanie proxy staje pod znakiem zapytania.

EOOT - End Of Off-Topic :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: Dopiski

Czy nie dałoby się

Nie.

Albo żeby przynajmniej

Tym bardziej nie.

Słuchajcie, ja wiem, że wszystkim jednocześnie nie dogodzę. Dodatek do forum "szybka odpowiedź" działa jak działa i na to nic nie poradzę (szczególnie, ze mi dziala dobrze). Albo będzie po staremu (brak szybkiej odpowiedzi) albo będzie po nowemu (z szybką odpowiedzią) - zdecydowałem, że będzie tak jak jest teraz.

Powiadamianie mailem działa średnio

No średnio to działać nie może. Najwyżej działa lub nie. Innej możliwości nie ma, ponieważ nic nie zmieniałem ostatnio w konfiguracji forum.

też miałem problemy, i to pod Firefoxem, ale ustąpiły jak ręką odjął, kiedy przełączyłem się z proxy prowidera na direct connection.

Zastanawiam się jaki wpływ może mieć proxy na akceptowanie ciastek wysyłanych przez forum. Może w międzyczasie zainstalowałeś inna wersję przeglądarki?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Dopiski

Spokojnie, jak widać w poprzednim moim poście, Lizard rozwiązał mi ten problem.

Co do proksiego, to nie wiem jaki ma wplyw, bo na tym nie znam się. Stwierdzam jedynie fakty: wyłączenie proksiego pomogło natychmiast.

A co do przeglądarki, to, jak to już było mówione parę razy: wymieniłem ją na nowszą wersję *po* stwierdzeniu problemów z forum, co jednak nic nie pomogło. Co więcej, nie zmieniałem też ustawień, czyli wcześniej miałem proksiego i wszystko działało. Problemy zaczęły się z chwilą upgradu forum.

[ Dodano: 20.11.2004 14:15:18 ]
PS. Jak działa powiadamianie mailem, napisałem. Wina niekoniecznie leży akurat po stronie forum, fakt jest faktem, że powiadomienia nie zawsze do mnie docierają. Ale nie rozsądzam, czy są w ogóle wysyłane.

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Dopiski

E, jak się wszyscy przesiądą na IE, to będzie (może) wszystkim tak samo działać. Kto chętny? Pod Operą działa ok, jedyny problem to to, że czasem obejrzany temat pozostaje oznaczony jako nieprzeczytany i uparcie nie chce się zmienić? i ja głupi wracam do tego tematu, myśląc, że ktoś już coś dopisał, i znowu? Ale to może raz na tydzień.

Dely, nie pisz, że coś działa albo nie działa, bo to nie migacz w radiowozie, tylko pc+(najczęściej) windows.

9

Odp: Dopiski

..eeeeee - tam OPERA. Na opere - to sobie moge z rodzinką iść  :twisted: Mozilla ROX :) - IE - stary skieł; a nie dość - to jak druszlak (durszlak??)  :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Dopiski

> Na opere - to sobie moge z rodzinką iść 

Ta, jasne. Jakby wodke dawali chyba...

11

Odp: Dopiski

PS. Jak działa powiadamianie mailem, napisałem. Wina niekoniecznie leży akurat po stronie forum, fakt jest faktem, że powiadomienia nie zawsze do mnie docierają. Ale nie rozsądzam, czy są w ogóle wysyłane.

powiadamianie mailem dziala zupelnie dobrze, tylko pamietaj, ze:
- nie powiadamia o nowych postach w watku, o ktorym juz powiadomilo, a do ktorego ty nie zajrzales po tym powiadomieniu
- nie powiadamia o nowych postach w watku ktorego nie obserwujesz

mi zgodnie z tymi twoma powyzszymi zachowuje sie.

--
= krap.pl =

12

Odp: Dopiski

Aby obserwować wątek wystarczy napisać w nim posta, lub na samym dole strony kliknąć Śledź odpowiedzi w tym temacie.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

13

Odp: Dopiski

Dobrze, fakty są takie: ja specjalnie nie obserwuję (nie robię "śledzia") żadnego wątku, i dotąd - pewnie mylnie - zakładałem, że przysyła mi powiadomienia wtedy, kiedy ktoś inny napisze coś do wątku, w którym ja coś pisałem poprzednio.

Tak czy owak, dostałem dziś rano powiadomienia o tym, że są nowe posty w wątku "Dopiski" (niniejszym) oraz "Zapał jak cholera". Natomiast z wątku "Najlepsze gry na Atari" powiadomienia nie dostałem, chociaż odkąd zostawiłem tam posta napisano ich całą furę.

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Dopiski

Draco - wystarczy, że byłeś zalogowany, gdy ktoś się dopisał do wątku. teraz, pókie tam nie odpowiesz - nie dostajesz powiadomienia ;)

Sikor umarł...

15

Odp: Dopiski

Czy nie dałoby się tak ustawić forum, żeby dopisek do własnego posta po dłuższym czasie (np. po dobie albo dwóch), kiedy ten post jest ostatni w wątku, był jednak traktowany jako nowy post?

jest juz modyfikacja ktora wlasnie to robi ...na dniach postaram sie podeslac dely'emu zmienione pliki....

"wszystko się kiedyś kończy......."