26

Odp: BEZ EMULATORA

IMO najlepiej "skleić" emulca z jakimś np. 16MB ATR-em zainicjowanym jakimś "mądrym" initem (MS-DOS, HopeInit or samfink).

i jazzzda!

nie?  8)

I Ty zostaniesz big endianem...

27

Odp: BEZ EMULATORA

wsio sie zgadza z moim (choc pewnie nie tylko) pomyslem... mozesz se dokleic DOWOLNEGO .atr-a dowlnie sformatowanego z dowolnym softem (w tym MyPicoDos, czy MicroSpartaDos), ale caly problem sie rozbija o jedno... ROMy...

ino jakby upchac wiecej softu (na wiekszym .atr-ze) to nieco by sie toto rozmijalo chiba z celem. w/g mnie celem bylo dystrybuowanie gierek atarowskich w postaci JEDNEGO pliku .exe (bez zadnych innych zewnetrznych), ktory po odpaleniu dwutaktem (dobre, bede musial zapamietac :) ) odpalil by wlasciwom giere...
jak ktos umi sie poslugiwac siem dosem to niech rwie sie do pelnego emulca.

chiba ze chodzilo o inita w stylu ladnego menu z nazwami (i ewentualnymi opisami) setek cudo gierek 8) co w takim przypadku i tak zchodzi do problemu zrobienia takowego (z np. wlasnym filesystemem zawierajacym metadane opisujace giery, a moze nawet i screenshoty :D )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

28

Odp: BEZ EMULATORA

ale caly problem sie rozbija o jedno... ROMy...

Chodzi ci o legalnosc romow czy o cos innego - bo jesli o legalnosc to zdaje sie ze prawa do dystrybucji ktos nabyl. googlalem dlugo ale nie znalazlem a jestem pewien ze czytalem o tym. Zdaje sie ze tworcy emulatora XFormer uzyskali zgode na rozpowszechnianie romow. atari800 na sourceforge'u ma wlasnie ten emulator z romami zalaczony. Cos w tym jest ...

29

Odp: BEZ EMULATORA

Eh, Misja to była pierwsza gra na Atari, jaką widziałem, Hamurabi (i Hammurabi II) to była pierwsza gra w jaką grałem...

byla pozna jesien, czas zakupow komputerow ;-) ...
w rabce otworzyli gralnie, 2 * atari 800 xl ; 1 fdd 1050 ; 1 streamer 1010

mialem zamowionego zx spectrum (gumowca) tak, ze zima zapowiadala sie jet pac owo ;-) jednak wstapilem do 'gralni' a tam World Karate, grafika! muzyka! efekty! na drugim preliminary monty łaaaaa ... mikolaj przyniosl Atari :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

30

Odp: BEZ EMULATORA

Była wczesna zima, Tata kupił 65XE ze streamerem XC12 i jedną kasetą z grami. Bilbo (aaaa, zarwane noce) i na drugiej stronie Storm (ooooooo!).  Od razu skoczyłem do kiosku i nabyłem drogą kupna Bajtka i zaczęło się wklepywanie wszystkiego co było podobne do programów :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

31

Odp: BEZ EMULATORA

Był se początek grudnia '91. Tato zajrzał do pokoju i powiedział "wiesz, tak myśleliśmy... czy kupić ci nowe meble, czy może wolisz ten komputer?" :F Rychło poszliśmy do Pewexu, skąd zgarnęliśmy 65XE + CA12 (ostatnie). Miesiąc później Pewexu już nie było. Zaczęły się próby tworzenia czegoś w Basicu.
Po miesiącu kupiłem sobie dwa Quick Guny i dwie kasety z grami. (Eggard, Centipede, Forbidden Forest...).
Po roku ciułania (CIUŁAŁA!) ojciec dołożył kasę i nabyłem nowiutką SN-360 (z pierwszej serii, jeszcze bez oprogramowania)...

32

Odp: BEZ EMULATORA

nawet kiero oftopikuje w tym temacie ... co za czasy :) banana? ;)

33

Odp: BEZ EMULATORA

na forum mu raczej bana nie zalozysz ale mozesz sprobowac w piatek mu dac mu bana (czy banana :) ) na piwo/tanie wino w perłowym miescie 8)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

34

Odp: BEZ EMULATORA

Zdaje sie ze tworcy emulatora XFormer uzyskali zgode na rozpowszechnianie romow.

przypomniales mi, ze mam gdzies kupiona oryginalna wersje xformera (chyba 2.0?), jak jeszcze byl platny (i fatalny). emulowal tak doskonale, ze udawalo sie uruchomic wiekszosc nieskomplikowanej tworczosci basicowej...

--
= krap.pl =

35

Odp: BEZ EMULATORA

hehe, rownie 'milo' wspominam ten emulator.
Chociaz pamietam ze odpalalem nawet bardziej skomplikowane rzeczy. OIDP pare starych demek udalo sie odpalic. Niemniej jakosc emulacji pozostawmy bez komentarza :)

36

Odp: BEZ EMULATORA

Hehe, oto, co znalazłem na sieci: http://kikabo.co.uk/. TurboTari - emulator TBXL pod windę. Odpalasz i masz "ready". DIR etc obsługuje  bezpośredni pecetowe foldery, działa komenda CD. Działają przerwania DLI. :) Ogólnie fajne, warto zobaczyć. Wersja dość stara (>rok) pewnie już zamarło, ale pomysł ciekawy.

Czyli jest emulator Basica. Ciekawe, czy Hammurabi pójdzie...

37

Odp: BEZ EMULATORA

.. i w zasadzie nie wyniklo z tego nic - bo prawie kazdy po kolei proponuje rozwiazanie inne, niz poczatkowo oczekiwal autor watku. :D - Niestety temat najprawdopodobniej mozna postawic obok starej Fox'owej tezy - "napisz se";- (a szkoda)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info