1

Temat: SAPhire 0.93a... :)

No to lecimy... :) Po roku obcyndalania się ;) puszczam w świat nową wersję GUI dla amigowego playerka SAPków. Piękne toto za bardzo nie jest, ale jako tako działa :D. Jako że o asemblerze Motorolki nie mam pojęcia :) , to szukałem czegoś, w czym by się udało GUI napisać i znalazłem całkiem fajny język skryptowy - Gui4Cli pana D. Keletsekisa.

Obsługa jest raczej prosta: gadżet "Get SAP" wczytuje SAPka i odgrywa automatycznie, Play, Prev., Next, Stop, Eject - wiadomo :) . Po wczytaniu wyświetla info z nagłówka SAPka w odpowiednich polach i odgrywa go.

Od poprzedniej wersji zmieniłem wygląd głównego okna, a ustawienia przeniosłem do osobnego; poprawiłem też odczytywanie SAPków zapisanych przez RMT (mają zamienione tagi AUTHOR i NAME). SAPphire z dużą większością muzyczek działa dobrze - jakiś tam procent tagów jest niepoprawnie wyświetlanych... Tło programu wygląda trochę badziewnie ;) (logos też :D ) - do robienia graf mam dwie lewe ręce...  :mrgreen:   I tu miałbym WIELKĄ prośbę do naszych grafików - czy miałby ktoś chęć zrobić jakiś fajny podkład i logosik? :) Wdzięczny byłbym - 3 Byxy albo Mustaki na QuaŚcie :D ... Podkład dla okna ma mniej więcej wymiary 440x200 (najlepiej 440x220), a logosek 91x58 pikseli, w 24 bitach. Obydwa są doczytywane z pliku, więc przydałyby się bez kompresji stratnej (czyli odpada JPEG) - za to BMP, TIFF, PNG z chęcią :) .

Aha, ważna rzecz: SAPhire wymaga SAP Playera w wersji dla PowerPC (jest zresztą w archiwum)! Nie wiem, jak wygląda sprawa kart turbo z 68060, ale wersja m68k na 68040 tnie się aż miło...  :?  Dźwięk jest generowany pakietami, więc potrzebny jest SILNY procek (233MHz róló! ;) ). Na Pałerpiecu gra idealnie :) ...

Pod spodem zrzucik ekranu z okienkiem SAPphire'a i samo archiwum (sorki za rozwałkę layoutu  :D , ale mieszczę się rozmiarze pliku  :) ). Dely! Mam do Ciebie DUŻĄ prośbę - dałoby radę do obsługiwanych typów archiwów dodać LHA i LZX? Bo trochę tak głupio, amigowy prog w ZIPku ;) ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

2

Odp: SAPhire 0.93a... :)

A można dawać obrazki zamiast buttonów?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: SAPhire 0.93a... :)

Znaczy się przyciski? Nie za bardzo, bo Gui4Cli korzysta tylko z systemowych gadżetów  :? Ale można je sobie zmienić przez VisualPrefs, Birdie i MCP :) ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: SAPhire 0.93a... :)

mcp roxx, jak to teraz wyglada? ja zatrzymalem sie przy v3.8 z tego co pamietam.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: SAPhire 0.93a... :)

MCP zaczęli później pisać chyba od nowa - stronka domowa jest tutaj:  :D

http://mitglied.lycos.de/dgroppe/mcp.html

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: SAPhire 0.93a... :)

rule! odpalam ami i ide testować
szacunek Voy!

gep/lamers^dial

7

Odp: SAPhire 0.93a... :)

:arrow: no nieźle - gratuluję! :)

btw. fajniusia tapetka! 8)

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: SAPhire 0.93a... :)

Gepcio: nie wiem, czy Ci pójdzie, bo śmiga ładnie pod PPC, a na m68k może się haczyć  :D . W archiwum jest tylko wersja na WarpOS - na stronie ASMA powinno być kompletne archiwum SAP Playera...  :D

Co do wyglądu okienek na Ami, to dwa przykłady  :mrgreen:  ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: SAPhire 0.93a... :)

melduje iż jakoś mi chodzi pod 060...co prawda w pewnym momencie mi robi  "guru meditation",ale wydaje mi sie że to mój system jest troche przewrócony do góry nogami...niemniej jednak juziful tul :D

gep/lamers^dial

10

Odp: SAPhire 0.93a... :)

Spróbuj  w ikonce SAPphire'a podwyższyć stos do jakichś 128kB - może przez to się wywala? Siedzę teraz nad poprawkami i dodam wybór silnika SAP Playera w preferencjach...  :D Prace nad playlistą w toku  8) ...

Gep: daj znać, jeśli coś będzie działało nie tak  :) - czyli meldunki Gui4Cli, złe wyświetlania, zwieszki, itp. Albo nazwy SAPków, których tagi źle wyświetla.  :twisted:  :D

Szkoda, że Elf/VenusArt skompilował starszą wersję silnika (1.51) - pytałem się go kiedyś, czy skompilowałby tę nowszą, ale powiedział, że mu się nie chce...  :evil:  :cry: Zapytam gościa od Sid4Amiga, czy by on miał ochotę.  :D Przydałaby się emulacja POKEY-a  w osobnych bibliotekach typu np. pokey68k.library, pokeypup.library, pokeywos.library i może kiedyś pokeymos.library i pokeyos4.library  :D  :D  :D ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: SAPhire 0.93a... :)

Elfowi nie pierwszy raz sie nie chce:) dzis jak znajde czas wieczorem pogrzebie w systemie i dojde może do meritum sprawy.Dzieki Voy za wskazówki!.

gep/lamers^dial