1

Temat: Folia klawiatury - naprawa

Witam wszystkich. Mój wredny kot mi zrzucił atarynkę ze stołu kiedy była rozkręcona. Folia się wypięła ze złączki ale niestety ścieżka od resetu ucierpiała. Zeskrobałem farbę i mam dostęp do ścieżki. Pytanie mam czy ktoś może używał kleju na bazie srebra do naprawy połączeń takiego jak w załączniku? Jeśli tak to z jakim skutkiem ?. Aby używać kompa zrobiłem protezę z mikro tact-a. Szkoda mi wymieniać folii, bo ta ma niecały rok i wszystkie klawisze oprócz RESET działają perfect.

Post's attachments

klej.PNG 121.43 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-01-07) 

reset1.PNG 80.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

reset2.PNG 79.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Folia klawiatury - naprawa

Na tsk małe uszkodzenie klej będzie dobry. Śmiało.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Folia klawiatury - naprawa

Spróbuję. Dobrze, że to ścieżka zewnętrzna więc można postawić większego gluta w stronę brzegu taśmy. Nie wiem tylko czy tan klej jest choć trochę elastyczny po wyschnięciu.


p.s. Jeszcze mam pytanko: czy ktoś by miał do odsprzedaży pcb do małej klawiaturki serwisowej?

Ostatnio edytowany przez agahes (2023-01-07 14:48:27)

4

Odp: Folia klawiatury - naprawa

Są kleje elastyczne ale są droższe. Sam szukałem takiego i udało się znaleźć. Tym niemniej, jest szansa, że nie będzie kłopotu. Żeby sobie oszczędzić pracy, w okolicy uszkodzenia zaklej dobre ścieżki taśmą przezroczystą - unikniesz czyszczenia jeśli Ci się zachlapie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Folia klawiatury - naprawa

agahes napisał/a:

p.s. Jeszcze mam pytanko: czy ktoś by miał do odsprzedaży pcb do małej klawiaturki serwisowej?

Pytaj @Mq, może mu jakieś zostały.

Sikor umarł...