51

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
dzięki. :)

Post's attachments

Turdys14.xex 2.54 kb, liczba pobrań: 4 (od 2023-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

52

Odp: Poszukiwany program kopiujący

TEgo TurDYS też dorzuciłem. Milej zabawy,

Post's attachments

file_copier_130_MyDOS.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

53

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
jak wgrać jakikolwiek program z tego MyDos?
Jaka komenda?
Bo nigdzie w menu tego nie widzę (L było w DOS II).

54

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Bosz... Też L i nazwa programu. Niestety, brak Ci podstaw widzę, stąd problemy z obsługą najprostszych programów.  Tu masz instrukcję do MyDOSa: http://atarionline.pl/biblioteka/materi … ownika.pdf

Sikor umarł...

55

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
też L.
Jednak i tak nie działa, w programie File Copier wyświetla prawidłowo spis dysku (opcja B), jednak już wczytywać nie chce (błąd 165).

56

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Dokładnie, to wszystko chyba nie dla mnie, zbyt skomplikowane i brak podstaw... :(
Te kopiery też są mało intuicyjne, np. nie wiadomo czy można skopiować zawartość dysku w napędzie 2, a jak można, to co wpisać (D2, D:2 czy coś innego, bo nic nie działa).
Masakra jakaś.
Jeśli można korzystać wyłącznie z dysku zamontowanego w napędzie D1, to te kopiery nie działają, bo jak tylko usunę dyskietkę z kopierami i zamontuję jakikolwiek inny ATR w D1, to wywala błędy...

57

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Nigdzie nie uświadczysz nawet krótkiej instrukcji ani do Turdysa ani do Copiera.
Skąd zatem do cholera mam widzieć czego ten program ode mnie chce i co oraz w jakiej postaci mam wpisać?

58

Odp: Poszukiwany program kopiujący

coś źle robisz, skąd jesteś? Na pewno da się coś pomóc. Są teraz dwa party w Polsce - Silly Venture w grudniu (Gdańsk) oraz LAST PARTY w Licheniu (styczeń), podjedź ze sprzętem. Ewentualnie podaj lokalizację, może ktoś w pobliżu pomoże Ci to ogarnąć.
=================
Edyta:
Obsługa jest standardowa dla programów do kopiowania plików, tu nie trzeba instrukcji. Przejrzyj też Atariki - przyda się (link jest powyżej, na belce forum).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-11-22 22:01:16)

Sikor umarł...

59

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Nie ma szans, File Copier wywala błąd 165 jak tylko chcę wczytać dyskietkę (nawet tę z MyDosem, która jest pierwotnie zamontowana w D1).
Prawidło odczytuje natomiast spis tej dyskietki.
Można se wpisywać D, D1, D1: i dalej dupa...
Co za dziadostwo... :(

60

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Chętnie bym podjechał, ale jestem z południa Polski... :(

61

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Nie masz zabezpieczonego ATR-a? Własnie zrobiłem próbę, fcopy:

A
D:FC**
A
D:FCCOPY.COM

Dokładnie opisałem jak skopiować plik, i działa bez zarzutu. Odbezpiecz ATR-a w SIO2SD i nie widze powodu, aby nie zadziałało. Napisz skąd jesteś albo pojedź na party, ktoś Ci na pewno wytłumaczy co i jak.
A z południa dokładniej? Kraków na przykłąd ma dużo Atarowców.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-11-22 22:11:49)

Sikor umarł...

62

Odp: Poszukiwany program kopiujący

A Ty próbujesz czytać całą dyskietkę, czy jakieś konkretne pliki? Bo to są programy do kopiowania plików.

Do kopiowania całych dyskietek są inne programy, np ten w załączniku.

Post's attachments

Diskcopy v1.16 (1996-10-22)(Jaku-b)(PL)[1076k].txt 2.01 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-11-22) 

Diskcopy v1.16 (1996-10-22)(Jaku-b)(PL)[1076k].xex 5.39 kb, liczba pobrań: 2 (od 2023-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

63

Odp: Poszukiwany program kopiujący

@vlx, załącz od razu w ATR, bo kolega ie da sobie rady.

Sikor umarł...

64

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Aaa, no to już teraz wszystko jasne...
Ja poszukiwałem programu do zgrania całego bootowalnego dysku ATR na kasetę, a nie poszczególnych plików.
Znacie taki?

65

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Bootowalny dysk nie zadziała Ci jako bootowalna kaseta.

Sikor umarł...

66

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Sikor, mogę Ciebie poprosić? Jestem "wyjechany" i nie mam jak wrzucić tego na dyskietkę.

Kolega, zdaje się, tak nie do końca czyta, co piszemy.

67

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Szukam programu, który skonwertowałby mi całą dyskietkę ATR do postaci, którą mógłbym potem nagrać na kasetę w rekorderze XC12.
No i oczywiście później wgrać z tego rekordera. :)
Takie zboczenie. ;)

68

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Dodałem diskcopy do ATR-a
----------------------------------
edyta:
Czytaj prosze ze zrozumieniem - nie da się wersji całodyskowej z automatu przerobić na kasetową, zupełnie inne procedury obsługi.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-11-22 22:22:42)

Post's attachments

file_copier_130_MyDOS.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 2 (od 2023-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

69

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
rozumiem, czyli nie ma programu do konwersji ATR, który zapisałby później jej zawartość na magnetofon.
Szkoda.
A jest jakiś program do konwersji ATR do pliku CAS?

70

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Przepraszam Cię, gelo29, ale rozmowa z Tobą to jak rozmowa z upośledzonym umysłowo. ATR to odpowiednik dyskietki, CAS to odpowiednik kasety, wnioski wysuń sobie sam.

Sikor umarł...

71

Odp: Poszukiwany program kopiujący

gelo29 napisał/a:

Szukam programu, który skonwertowałby mi całą dyskietkę ATR do postaci, którą mógłbym potem nagrać na kasetę w rekorderze XC12.
No i oczywiście później wgrać z tego rekordera. :)
Takie zboczenie. ;)

Całej dyskietki się nie da. Można pojedynczy XEX - popatrz na przykład na Boot Casette Maker.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

72

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Część plików ATR to mogą być spreparowane pliki XEX.. czyli zawartości katalogu nie zobaczysz. Polecam zainstalować sobie 32bitową wersję Total Commandera i dodać do zarządzania plikami ATR plugin napisany przez Pajero z grupy Madteam. A życie stanie się zdecydowanie prostsze... szybko i łatwo będziesz tworzył oraz modyfikował sobie pliki ATR. Dla małego Atari dla klasycznych gęstości 90/180KB polecam Dos'a 6.4 a dla  większych 130KB/360/720/16MB Mydosa 4.5
Dos 2.5 jest dość kapryśny...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2023-11-23 12:00:52)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

73

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
super, będę się bawił.
Dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość. :)

74

Odp: Poszukiwany program kopiujący

gelo29 napisał/a:

rozumiem, czyli nie ma programu do konwersji ATR, który zapisałby później jej zawartość na magnetofon.

http://www.atari.org.pl/artykul/kopiowa … netofon/45

Musisz wiedzieć, jak już koledzy wyżej napisali, że jeśli nie uda Ci się wyświetlić katalogu z dyskietki, którą chcesz skopiować, to najprawdopodobniej jest to autostartujący dysk zapisany w sposób sektorowy, takiej dyskietki nie skopiujesz. Skopiujesz w prosty sposób wyłącznie takie dyskietki (plik po pliku), które są zgodne z DOS. Dodatkowo musisz do każdego z plików dograć loader.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

75

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Tak, tak,
już to zrozumiałem.
Po prostu sądziłem, że jest jakiś program, który potrafiłby w jakiś sposób skonwertować całą zawartość takiej dyskietki, coś tam namieszać i wypluć plik .CAS.
No, ale się przeliczyłem.