1

Temat: Wszystko.pl

Jak już Wiecie, przenoszę się tam powoli (póki co aukcje na alledrogo zawieszone moje, mimo, iż wiem, że będę miał mniejszą sprzedaż). Jest to portal dla firm, więc jak ktoś ma konto firmowe - może warto się tam zarejestrować (i tak, jeszcze nic tam nie sprzedałem, a są rzeczy do Atari ;P). Co ciekawe - na moją prośbę dodali markę ATARI do konsol (choć tylko jako producenta, ale zawsze), póki co kontakt na linii sprzedawca<=>portal bardzo dobry, a jak będzie w przyszłości? Czas pokaże.
W każdym razie powtórzę się, bo wiem, że są tu kupujący u mnie przez alledrogo - zajrzyjcie tam (przy zakupach nie trzeba się rejestrować), a jak czegoś Wam z mojej oferty brak - dajcie znać (o ile się boicie zakupów przez forum/stronę).

Sikor umarł...

2

Odp: Wszystko.pl

Niestety, nie ma czegoś takiego jak "Ulubione" więc nie można nawet cię zapamiętać :-/ No ale przyznam, że przez ciebie założyłem tam konto ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Wszystko.pl

Mnie po prostu zbyt wkurzyło alledrogo ze swoimi monopolistycznymi zapędami ;) A że trzeba nowości propagować, to czemu nie. Poki co allegro poszło u mnie na bok, a jak będzie później - czas pokaże.

Sikor umarł...

4

Odp: Wszystko.pl

A OLX ? tak z ciekawości pytam bo nie sprzedaje niczego, a jednak dość dużo kupuje na olx

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

5

Odp: Wszystko.pl

Na olx-sie strasznie żonglują regulaminem i nie ma ochrony kupującego właściwie. No i według mnie są powiązania (teraz już ciche) z alledrogo, bo dziwnie zmiany regulaminów się zbiegają w czasie i części treści, aby za bardzo ze sobą nie konkurować. No, ale jest to opcja dla "niefirmowych kont". Jeszcze jest sprzedajemy.pl i coś jeszcze było, ale nie pamiętam teraz  (dla kont prywatnych).

Sikor umarł...

6

Odp: Wszystko.pl

Sikor napisał/a:

i coś jeszcze było, ale nie pamiętam teraz

lento.pl
?

7

Odp: Wszystko.pl

lento akurat nie znałem, trzeba obadać ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Wszystko.pl

Ooo, i mam pierwszą sprzedaż - jak wrócę do domu muszę od razu naszykować ;)

Sikor umarł...

9

Odp: Wszystko.pl

Doszły kolejne szablony naklejek.

Sikor umarł...

10

Odp: Wszystko.pl

Panowie, to jest tam też miejsce dla sprzedaży prywatnej, czy tylko jako firma?

A propos sprzedawania na necie, to weszły jakieś ustawki-przepisy, że można tyle a tyle (20 np.) sprzedać przedmiotów bez "odpodatkowania" czy potem smutni ze skarbu zawołają, żeby się z nimi podzielić albo mandaciki.... Coś ktoś w tej materii wie?

Mam tylko nadzieję, że "wszystko" nie podzieli losu tak fajnej stronki jak "swistak" ...

11

Odp: Wszystko.pl

Sprawdź: działalność nierejestrowana.

12

Odp: Wszystko.pl

@leonlas: tylko firmy, ale jest jeszcze sprzedajemy.pl na przykład.

Sikor umarł...

13

Odp: Wszystko.pl

leonlas napisał/a:

Panowie, to jest tam też miejsce dla sprzedaży prywatnej, czy tylko jako firma?

A propos sprzedawania na necie, to weszły jakieś ustawki-przepisy, że można tyle a tyle (20 np.) sprzedać przedmiotów bez "odpodatkowania" czy potem smutni ze skarbu zawołają, żeby się z nimi podzielić albo mandaciki.... Coś ktoś w tej materii wie?

Mam tylko nadzieję, że "wszystko" nie podzieli losu tak fajnej stronki jak "swistak" ...

leonlas:
Chodzi Ci pewnie o dyrektywę DAC7:
https://taxology.co/pl/blog/dyrektywa-dac7
Chyba nie do końca weszło, na razie nasi ociągają się:
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12369201
Ale jak wejdzie nawet teraz w grudniu 2023, to portale będą musiały raportować od stycznia 2023
Ale owszem - jak wejdzie to przerypane.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2023-12-11 08:30:43)

14

Odp: Wszystko.pl

No i wszystko.pl przegrało konkurencję z alledrogo. Niestety, zamykają się. Muszę pomyśleć, gdzie się przenieść...

Sikor umarł...

15

Odp: Wszystko.pl

No to długo byli :(

16

Odp: Wszystko.pl

Dla mechanizmu konkurencji, to bardzo niedobrze, że się zwinęli. Natomiast z takim UI to i tak długo pobyli, nic się nie nauczyli z przykładu eBay. Znaleźć tam coś, czy wyfiltrować nawet jeśli się już znalazło, to był cud. W porównaniu z Allegro, to było rozwiązanie z paleolitu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Wszystko.pl

To fakt, ale za krótko próbowali i za mało się reklamowali. Szkoda, nie wiem, sprzedajemy.pl albo co innego znajdę póki co, obaczym.

Sikor umarł...

18

Odp: Wszystko.pl

Jakieś nowe coś mi kumpel podesłał, zwie się to www.erli.pl

tylko to raczej nie nastraja pozytywnie - https://pl.trustpilot.com/review/erli.pl

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2024-03-08 18:22:19)

19

Odp: Wszystko.pl

Panowie, a czego potrzebujecie? (Abstrahując od dystansowania się od zapędów monopolistycznych Alledrogo). Istniejące kanały sprzedaży są niewystarczające? Albo za drogie? Czegoś brakuje?