26

Odp: sdrive maxx problem

Jeśli za każdym razem robiłeś jak na filmie to czemu mu nie dasz skończyć flashować tylko resetujesz zaraz po wgraniu do pamięci i zweryfikowaniu FW? Przerywasz w trakcie wgrywania FW do pamięci flash.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

27

Odp: sdrive maxx problem

perinoid - Pisze na ekranie  że skończone i żeby wgrać SDrive.hex i se mogę czekać cały dzień  i tyle będzie ( sprawdziłem ).
Na razie czekam z tym na odpowiedź jak przeprowadzić te rzekomą wstępną konfiguracje

Ostatnio edytowany przez Mariuszczs (2023-12-11 19:31:02)

28

Odp: sdrive maxx problem

napisz mi na PW lub email swój tel. Zadzwonię i pokieruję

Ostatnio edytowany przez kkrys (2023-12-11 20:00:26)

29

Odp: sdrive maxx problem

Najpierw wgrywasz eeprom_writer.hex i pozwala mu się uruchomić - to jest to co masz na filmie, jak skończy działanie, to masz wgrać (w ten sam sposób, z PC) sdrive.hex.

Tutaj nie ma "gołego" wsadu EPROMu, tylko jest wsad flash, który programuje EPROM. Po tym jak wykona swoją pracę, trzeba go zastąpić właściwym wsadem.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2023-12-11 20:42:34)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

30

Odp: sdrive maxx problem

tzok tak robiłem kilka razy na dwu płytkach ale dostałem inną odpowiedź od kkrys - cytuję " Kolejnym problemem może być sposób wgrywania oprogramowania do Sdrive-Max. Najpierw wgrywany eeprom. Następnie uruchamiamy urządzenie celem wstępnej konfiguracji. Kolejny etap to  wgrywanie głównego oprogramowania. Należy pamiętać o prawidłowo ustawionych Fusebitach."

31

Odp: sdrive maxx problem

po uruchomieni sdrive max mam błąd odczytu karty sd a dalej jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=103XmumxrzI

32

Odp: sdrive maxx problem

To wygląda na jakiś problem ze sprzętem, nie z software. Coś źle polutowane albo wręcz Arduino w wersji, która nie działa w tym configu jak należy... Bo wygląda jakby soft był wgrany, menu wygląda poprawnie itp.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: sdrive maxx problem

Dlatego kupiłem nową inna płytkę i drugi wyświetlacz, ale nie działa.

Ostatnio edytowany przez Mariuszczs (2023-12-12 09:26:36)

34

Odp: sdrive maxx problem

Dziś nad tym posiedzę i teraz zauważyłem że oprócz komunikatu błędu inicjacji karty mam dla jednych kart 00000000 00000000 ( intenso a dla innych 000000ff 00000000 ( sandisc, tanscend, ,kingdton, goodram, samsung )