1

Temat: Dude Story - gramy!

Trochę mi się zapomniało, bo byłem zajęty robotą mocno i opublikowałem na aolu i na atariage, a tu... tak że ten... Przepraszam za opóźnienie, ale sobie właśnie przypomniałem, bo wiem że niektórzy tam nie siedzą, a tu czytają, więc publikuję również tutaj.

Rzutem na taśmę przed północą w Sylwestra robiłem kompilację pełnej wersji Dude Story grywalnej i możliwej w całości do przejścia. Zdecydowałem o publikacji, bo rozgrywka jest cała gotowa i można normalnie grać, tak że nie jest to już demo tylko pełna gra.

Gra jest w dwóch wersjach językowych: po Polsku i po angielsku. Załączam obie wersje.

Cel gry, to odnalezienie trzech skarbów i przyniesienie ich do skarbca w zamku.
Są życia, są też jabłka, które stanowią energię bohatera, więc trzeba dbać żeby je mieć.
Reszta jest do odkrycia w grze, ważne są teksty, które trzeba czytać bo stanowią podpowiedzi i fabułę gry.

Miłego grania!

PS.
W nieodległym czasie będę jeszcze robił poprawki i uzupełnienie brakujących drobnych elementów graficznych, brakujących przeszkadzajek w drugiej części zamku i w wodzie. Nie wpłynie to już znacząco na rozgrywkę, a jedynie upiększy ostatecznie grę, ale żeby to zrobić, to muszę zrefaktorować kod i uzyskać w ten sposób miejsce w pamięci na te brakujące drobiazgi, a także zmieści mi się wtedy zakończenie gry bardziej efektowne, które mam gotowe w zasadzie (na ten moment jest tylko napis GRATULACJE po przyniesieniu wszystkich trzech części skarbu do skarbca).

================================
Dude Story - wersja 1.1

Gotowe zmiany:

Dokończone i poprawione grafiki:
- stos kamieni, żaba, szkielet, wodospad, skrzynie skarbów
- plansza podwodna

Poprawki i ulepszenia:
- poprawiony błąd przy zbieraniu przedmiotów w podskoku (czasami zostawał glicz nad spritami bohatera)
- poprawka błędu przy niedozwolonym ruchu joya jednocześnie w górę i w dół (powodowało to uszkodzenie spritów)
- poprawiony błąd uruchamiania niewłaściwych muzyczek w niektórych mapach po stracie życia
- poprawiona obsługa użycia kilofa
- poprawka błędu umożliwiającego zebranie wiosła na skróty
- poprawka błędu przypadkowego wyrzucania wiosła
- przesunięty napis jump - lepiej widoczny
- poprawione błędy obliczeń wyników i złych dialogów w grze w kółko i krzyżyk
- skrócenie gry w kółko i krzyżyk do 6pkt +zmiana tekstu podpowiedzi o grze
- poprawiona druga mapa zamku, dodane brakujące przeszkadzajki
- dodana kolejna muzyczka do map za łódką
- za stratę życia dostajemy jabłko na pocieszenie (nie dotyczy jaskini pająków)
- dodany cheatmode (na start 9 żyć i full jabłek)
- dodane dialogi na zakończenie gry i rysunki skarbów w skarbcu
- poprawione tłumaczenie tekstów w grze na język angielski

Podziękowania za testy, sugestie i namierzanie błędów: marduk, Koala, Bocianu, zbyti, Borsuk, larek, KrzysztofK, stRing, Vidol, salmax, JAC!

Ostatnio edytowany przez Mq (2024-01-30 00:51:45)

Post's attachments

DudeStoryEN (2023)(v1.1).atr 90.02 kb, liczba pobrań: 2 (od 2024-01-30) 

DudeStoryEN (2023)(v1.1).cas 48.96 kb, liczba pobrań: 2 (od 2024-01-30) 

DudeStoryEN (2023)(v1.1).xex 44.08 kb, liczba pobrań: 3 (od 2024-01-30) 

DudeStoryPL (2023)(v1.1).atr 90.02 kb, liczba pobrań: 13 (od 2024-01-23) 

DudeStoryPL (2023)(v1.1).cas 48.96 kb, liczba pobrań: 7 (od 2024-01-23) 

DudeStoryPL (2023)(v1.1).xex 44.07 kb, liczba pobrań: 16 (od 2024-01-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Dude Story - gramy!

Przepiękna gra. Mam zamiar pograć na Laście :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Dude Story - gramy!

Dzięki! No to do zobaczenia na Laście, będę podpowiadał jak by co:-)

4

Odp: Dude Story - gramy!

Wiedziałem, że niektórzy grają z podpowiedziami z tutoriali, ale Dely to już przesadza. ;)

5

Odp: Dude Story - gramy!

nie lubić pajęczaków

6

Odp: Dude Story - gramy!

No to musisz nazbierać zapas jabłek i szybko dojść do zamku - tam nie ma pająków.

7

Odp: Dude Story - gramy!

Ale który eliksir wybrać - no musiał tak komplikować grę ?    A nie można było dać np. procy na pajęczaki ?

Żart. Ale kurczę miodna gierka.


ps. Wiesz,  że masz darmową wlotkę na Lost Party ?

8

Odp: Dude Story - gramy!

Eliksir najlepiej ten żółty, bo to jest rum. Reszta nie jest przydatna w realnym świecie:-)

ps. Oficjalnie nie wiem o wejściówce nic na Lasta, widziałem losowanie i że tam na 5 miejscu się znalazłem:-) Z tym że przede mną są jeszcze 4 osoby przecież:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2024-01-03 21:16:46)

9

Odp: Dude Story - gramy!

Zacnie to wygląda! Szacun!

10

Odp: Dude Story - gramy!

G R A T U L A C J E !!!

No to teraz będzie rozwój i sequele :D

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

11

Odp: Dude Story - gramy!

Dzięki. Teraz siedzę jeszcze nad poprawkami. Wyszło kilka drobnych bugów w czasie testów przez graczy, no i tam jeszcze poprawki graficzne robię uzupełniające całość.
A czy rozwój i sequele? Chyba nieee... Ten temat będę zamykał powoli raczej, bo mam już w planach kolejną grę zupełnie inną, Kolesia mam już trochę dość, dopinam ostatnie guziki i zamykam ten rozdział:-)

12

Odp: Dude Story - gramy!

Dude Story po optymalizacjach zyskał miejsce na poprawki i dopieszczenie szczegółów. Obiecana wersja 1.1 jest gotowa i to jest mam nadzieję wersja ostateczna. Poprawione są wszystkie znane błędy znalezione w trakcie grania przez graczy i przeze mnie, poprawione są grafiki i dodane brakujące grafiki oraz zakończenie gry.

Pliki dołączyłem w pierwszym poście, żeby było wszystko w jednym miejscu. Wersje xex, atr i cas - kto co lubi:-)

Na razie wersja polska, a dojdzie oczywiście też angielska, ale to lada dzień, po korekcie tłumaczeń, żeby były porządnie zrobione.

Miłego grania!

PS. Napiszcie co sądzicie o przekazaniu wskazówek jak uruchomić cheatmode. Pisać tu otwarcie, czy zostawić to w tajemnicy?:-)

13

Odp: Dude Story - gramy!

Dzięki Mq, dobra robota. Potwierdzam, wszelkie poprawki w wersji 1.1 sprawiają, że gra jest już kompletna i w pełni grywalna. Wcześniej też była grywalna, ale teraz już nie ma żadnych uwag. Bardzo przyjemna, trochę wymagająca w niektórych miejscach, ale tylko za pierwszym razem (za 10 już się udaje) i przecież o to chodzi. :)
Polecam.
Co do cheatmode, skoro pytasz wszystkich to się wypowiem. :D
Ja preferuje podejście oldskool, takie tematy trzeba samemu wykminić albo w końcu pojawi się informacja w "kuluarach", a kiedyś w czasopismach. Ja nic nie wiem, jak coś.

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam!

PS. Skurkobance, pająki złodzieje, kradną jabłka. :D

Ostatnio edytowany przez marduk (2024-01-23 15:08:35)

14

Odp: Dude Story - gramy!

Co do cheatów - możesz podać, ale za jakiś czas, nie wiem, pół roku po oficjalnym wydaniu wersji cartridgowej? Daj sznsę graczom (heh, u mnie teraz brak czasu, a miałem nadzieję, że w ferie odpocznę...)

Sikor umarł...

15

Odp: Dude Story - gramy!

Graczom to ja chętnie daję szansę, ale ostatnio jak wypuszczałem pierwszą wersję w Sylwestra, to na drugi dzień już ktoś zrobił cracka... Dlatego teraz jest oficjalny cheatmode. Jak ktoś nie da rady to nie szukać zjebanego cracka, tylko odezwać się pokątnie do kogoś kto zna tajny myk

16

Odp: Dude Story - gramy!

Dodałem w pierwszym poście wersje anglojęzyczne gry w xex, atr i cas.

Usunąłem też starszą wersję 1.0 tą z Sylwestra 2023: ona jest w archiwum AOL jak by ktoś chciał ją kiedyś zobaczyć, a nie ma sensu żeby tutaj się pałętała jak ktoś nowy sobie wejdzie i będzie chciał zagrać w uzupełnioną i poprawioną ostateczną wersję.