51

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Tylko z tymi to ostrożnie, uważnie czytać - bo w takiej samej obudowie i generalnie formie są sprzedawane takie, które umieją wszystko, włącznie z S-Video po SCART (jak moja Speaka) ale też takie, które umieją tylko i wyłącznie Composite z tego Scarta.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

52

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Dokładnie jak perinoid napisał. Ja polowałem na taki, który mi obsłuży wszystkie sprzęty, ale każdy z czterech, które kupiłem od różnych producentów, oczywiście w tych samych obudowach nie dawały zadowalającego obrazu, nie wspominając już o tym, że ST wcale nie ogarniały.
Postanowiłem zaryzykować i zamówiłem (na Ali 250 zeta) takie cacko - obraz bajka na wszystkim co mam, łącznie z wymagającym
ST-kiem.

Post's attachments

konwerter.jpg 371.24 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

53

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Dzięki @hihal za info

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

54

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Ja ostatnio kupiłem RETRO Scaler 2x czyli RetroTINK2x Classic, no i jest różnica... ładne kolory, zero zakłóceń, obraz praktycznie jak z emulatora. Niestety nie mam nagrania z Atari...

Mam tylko obraz z takiego "wynalazku", który słynie wręcz z paskudnego obrazu, z którym mało co sobie w ogóle radzi:

No i przede wszystkim na prawdę jest "zero-lag" i to na prawdę widać.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

55

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

dely napisał/a:

A ja proponuję nie szukać tanich szrotów, tylko raz zapłacić więcej za coś sprawdzonego i mieć porządne urządzenie.

Nic się nie zmieniło w mojej wcześniejszej propozycji, co potwierdza post _tzoka_ :)

Mała tylko propozycja. Nie mam zamiaru pisać na co wydajecie swoje własne pieniądze, bo to nie moja sprawa, ale rozważcie płacenie tym, którzy tworzą sprzęt, a nie kradną czyjeś rozwiązania. Retro Scaler 2x to nieautoryzowany klon.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

DiskDoctor: Dobry obraz? LOL. Nie dość że wszystko co się rusza po ekranie to ciągle lata 1 linię góra/dół to do tego masz jeszcze wyraźnego laga. O jakości kolorów czy szybkości przełączania przy zmianie rozdzielczości to nawet nie będę wspominał.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2024-01-27 09:09:15)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

57

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

@Adam Klobukowski

Ja jestem dość tolerancyjny.  Jak zresztą pisałem, to nie jest idealne rozwiązanie tylko nie za drogie i dobre.

Jak ktoś chce full wypas no to niech zainwestuje w Medusę czy OSSC/OCCC Pro.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

58

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

dely napisał/a:

ale rozważcie płacenie tym, którzy tworzą sprzęt, a nie kradną czyjeś rozwiązania. Retro Scaler 2x to nieautoryzowany klon.

Nawet nie klon, bo ten RetroScaler daje paskudne poziome (edytowano ;-) ) linie, czym nie jest obarczony oryginał. Na Atari Age jest porównanie i widać to doskonale.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2024-01-29 13:00:31)

59

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Retro Scaler 2x jest wiernym klonem 1:1 Retro TINK 2x, zarówno jeśli chodzi o HW jak i o SW (v3.2), więc mało prawdopodobne jest aby robił cokolwiek inaczej. Żadnych pionowych linii nie zauważyłem.

Retro Scaler 2x przynajmniej ma realistyczną cenę, porządną obudowę i... wyłącznik ;) Ja to widzę tak, że autor oryginału grubo przesadził z ceną i został ukarany za swoją pazerność. Poza tym, o ile wiem, opracował to urządzenie ze wsparciem społeczności, a potem próbował go zamknąć i skomercjalizować.

Co do chińskich konwerterów - one się nadają do dem, czy "pracy", ale nie do grania. Mam dwa inne konwertery (Jeden RGB i jeden Composite/S-Video), które dają bardzo ładny obraz, ale wprowadzają też kilka ramek opóźnienia.

OSSC czy Medusa to już dużo droższe urządzenia. Zresztą OSSC akurat nie jest najlepszym wyborem dla źródeł innych niż RGB. Niewątpliwą ich zaletą jest jednak uniwersalność, no i OSSC jest w pełni Open HW/SW.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

60

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

@_tzok_
Nie jest wiernym klonem i że też trzeba to już na drugim forum odkłamywać:

https://forums.atariage.com/topic/31074 … nt=4818610

Na Atari Online ktoś potwierdził obecność poziomych linii RetroScalera 2x we współczesnym wypuście.

61

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

@_tzok_ możesz sprawdzić u siebie czy faktycznie te poziome linie występują? bo też zastanawiam się nad zakupem:

https://content.invisioncic.com/r322239/monthly_2021_05/acp.jpg.2d0cdd8ea12f6f1811ae144777a2e7f0.jpg

ps. fotka z AA

62

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Rzeczywiście na tym teście są poziome paski.

https://obrazki.elektroda.pl/3030210800_1706456524_thumb.jpg https://obrazki.elektroda.pl/5436708400_1706456526_thumb.jpg

Po lewej CVBS, po prawej Y/C.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

63

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Czyli kaszanka :(

64

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

W grach to nie przeszkadza, jak się o tym nie wie to nawet tego nie widać, za to zero-lag robi robotę. No i cena <200zł.

Za pierwszym razem jak podłączałem to tych pasków albo nie było albo nie zauważyłem, muszę zobaczyć czy czasem to nie zależy od tego z czego zasilam konwerter.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2024-01-29 10:50:26)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

65

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Jacques napisał/a:

Nawet nie klon, bo ten RetroScaler daje paskudne pionowe linie, czym nie jest obarczony oryginał. Na Atari Age jest porównanie i widać to doskonale.

nie pionowe a poziome, taki efekt 'scanline'.
podobny wątek toczy się na aol:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =3#Item_34
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =3#Item_39

66

Odp: Próby z kolejnym konwerterem S-video, Composite -> HDMI

Tak, to było przejęzyczenie, poziome, ale kolorowe i jak widać nie na każdym kolorze.