1

Temat: Softłer

Przeglądałem dzisiaj swoje stare dyskietki ...i naszła mnie taka myśl:

Jak ewoluowały wasze ksywy/nazwy grup ... ciekaw jestem jakich tajemnicznych kryptonimów używaliście, na dyskach Bustera znalazłem BAOBAB SOFT :)

Na początek ja:

1. najpierw był mrożący krew w żyłach Pitarex
2. potem krwiożerczy Solar Software Studio
3. następnie Taquart Software
a dalej już wiecie ..Denomia, Taquart, PMWD, Co by tu wpisać ...

chwalcie się ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

2

Odp: Softłer

Mi ksywe MacGyver przypieto juz dawno, wiec w tej kwestii nic sie nie zmienilo (aczkolwiek byly proby, jednak i tak wszyscy na mnie mowili: macgyver, maki, maku, gajver etc).
Z grupami bylo ciekawiej:

0.cos w rodzaju jedno-osobowego teamu - MDSA (inicjaly Studio Atari)
1.1994/95 bylo cos takiego jak Sharks Team - grupa bardziej userow, aczkolwiek jakies demka ze scrollami nawet wyszly i pare gier sie zcrackowalo, tyle, ze chyba nic nie poszlo w swiat ;)
2.Przez jakis czas (bardzo krotko) Pentagram Soft
3.Od 1995 do okolo 1998 Cobra
4.Przez krotko Whelpz (to miala byc atarowska sekcja amigowskiej grupy)
5.od 1998 AIDS
w miedzy czasie jakies reaktywacje Cobry... takze chyba bylo przez jakis czas AIDS^Cobra... ale to epizod
6.od 2003 na gruzach AIDS powstala grupa Blowjobb i tak podobno jest do tej pory.

i to tyle

....w planach mam czlonkowstwo w TBL ;)

3

Odp: Softłer

No to tera ja!
1. Najpierw z 1-2 kumplami G.M.S.(P.)-Software - w sumie nic się nie robiło... ;)
2. Potem z Grześkiem M. (Robbocop - pamięta kto???) grupka Orbit-Soft (ach te SOFT-y) :D Pare gierek zhackowanych oraz Boulder Dash "A" (posyfione kolce) i Robbo "A"
3. Następnie bardziej już znana grupa XE-TEAM, do której się joinał niejaki RZóG (yo ziom!) - w sumie jedno demko, drugie - nieskończone nigdy - niektóre części z niego wylądowały w "Bitter Reality"
4. SLIGHT powstał z połączenia grup CODE3 (Seban, SoTe), XE-TEAM (Robbocop, RZóG i ja) oraz niejakiego P.W.-Soft-a (grafik, a ściślej logoser)
4a. Pod koniec bytności w SLIGHT-cie zostałem przyjęty do Bit-Busters (gdzie w zasadzie do dziś jestem - równie aktywny jak sama grupa...)
5. Potem było Apocalypse Riders - ogromna grupa (nie podejmę się wyliczenia wszystkich jej członków - a ze 20 luda było :D), co było w sumie jedną z głównych przyczyn jej rozpadu - no cóż, internet mieli "wybrani", a poza tym wbić się na niego przez TePsę graniczyło z cudem (pamiętacie?)
6. Następnie wstąpiłem do AIDS-u - produkcje tej grupy - chyba już wszystkim znane :)
7. No i od "po Ornecie" - również w Blowjobb-ie (chorera, nie pamiętam tylko jako kto ;))
------------------------
Dodam jeszcze, że udzielałem się również w produkcjach ;) "bandy idiotów" ;) podpisujących się "D.U." czyli/oraz "Delightly Union" - co się potem z tą grupą stało, nie jest mi wiadome, aczkolwiek na pewno nie została ona rozwiązana! :)

Ufff... było tego trochę. Przy okazji:
Pozdrawiam starą, nową i najnowszą scenę! :)


Edited: Lewisq: no być może - ostatnio nie mam poczucia czasu :P

Ad 4. No i oczywiście X-ray dołączył do SLIGHT-u (1995 - tuż przed Quastem)! :) (kurde, dziury w pamięci widać też mam). Grtx Ixie!!!
Nawet Daxey był w Slight, joinął po Shadows Party Mirów '94 - ale nic już nie zdążył zrobić w tych barwach (szkoda gościa).

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Softłer

Miker! Po jakiej Ornecie? Po Laście 2k3!

Tera moje:
- hehe, pierwsze to bylo cos ala Crash-Soft, generalnie sam bylem 'soft' i pisalem jakies zaawansowane programy w TB XL typu:
10 input a$
20 print "Czesc ";a$
Ale byla juz ksywa co i najwazniejsze z 'soft' na koncu!
- pozniej bylem juz jako Lewis i w sumie juz w 1995 jako Lewis/MEC (Mikołów - party dla mnie pamietne, bo joinalem sie do MECu i widzialem bete Asskickera!)
- w międzyczasie bylo Apocalypse Raiders (kto nie byl w tej grupie?)
- no i Aids chyba od 1997 roku
- gdzies tak w 2000 roku mnie wywalilo do gory nogami i od teraz bylo lewiS
- a teraz Aids juz nie ma i nie bedzie
- i po ostatnim Laście zostało lewiS/Blowjobb

5

Odp: Softłer

Heh,

rok 1993 - MM Soft :) (kazdy ma soft a jak) - razem z bratem.
To MM to od Michal i Marcin :) LOL
pisalismy jakies duperele w basicu i action (mialem orig carta) :)
od 1994 do 1996 - praktycznie to samo ale bez nazwy. (chociaz cos mi swita
nazwa Tequila) :)
Pamietam ze w tym czasie ostro uczylem sie assemblera i ogladalem co ciekawsze demka z gieldy - typu pierestroyka, nemesis, the topy itp)
No i chodzilem na gielde w Lublinie (slv, gumi, waldi, krawco tam sie krecili)
Krawco Soft :) LOL - nawet chyba mieli swoj stolik. :)
1997 - Tiger napisal ze 'musze byc w NG' :)
Potem Orneta 97 pamietna.

I to tyle chyba - teraz NG praktycznie dead, jedyny aktywny czlonek to Laoo :) Tera jestem w NG i alternatywnie w Blowjobb :) [nazwa lol btw]

Tyla

[zgryzliwe_mikey_vs_dracon_wrazliwi_nie_czytac]

ps. czekamy na opisy od starych wyjadaczy typu dracon. Dracon no pochwal sie w ilu to grupach byles. W prywatnej korespondencji bardzo duuuzo o tym pisales. I nie zapomnij o epizodzie z Shadows.

[/zgryzliwe]

6

Odp: Softłer

he he  X-Raya tez kiedys nie bylo, ale raczej podpisywalem sie imieniem i nazwiskiem,    za to grupy ... he he    MDŁ,  Black Garter Group, Slight, Taquart, Grayscale, i rożne dziwolongi typu PMWD   etc.


sorki, poprawka co do xywek,, Ryxa ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

7

Odp: Softłer

Ryxa fajna laska :) widac na numen the movie :)
LOL

8

Odp: Softłer

Hehe, niezly topic, to tera ja:

1. Lata zamierzchle czyli koncowka 80-tych, Dan Software, programy w beju podobne do lewiS`owych: input a$, print "yo"; a$ ;) oraz przepisywanie programow z bajtka, komputera oraz adaptowanie roznych innych z platform 64, amstrad, zx z miernymi skutkami.
2. ze 2 lata pozniej, Sweet Software Limited :). Nawet se logo wymyslilem, jak pojade do starych to gdzies mam na kartce flamastrami namalowane. No i szczyt moich zdolnosci, to kartka z papierem milimetrowym, na tym narysowana moja wieża stereo i potem przeniesiona na atarke metoda plot & drawto :)
3. Mialem tez przez pewien czas komode ze stacja i nazwalem sie Winger Soft. Wtedy podmienialo sie logosy w intrach przed grami na swoje oraz muze na wycieta monitorem z finala, kumpel z bloku obok nazwal sie John Lison, no i pare takich lamerskich przerobek poszlo w swiat :)
4. polowa lat 90-tych to juz dely soft (potem to soft gdzies ucieklo :) )
5. koniec lat 90, opalenica, stol z wódzią, śledziami  i macgyver w stanie upojenia alkoholowego postanawia reaktywowac Cobre i joinuje mnie. Ciekawe czy dzis o tym pamieta :)
6. rok gdzies 2000, na ircu slaves joinuje mnie do Taquart na sam nie wiem kogo :)
7. tez rok 2000 joinuja mnie (a ja lewiSa) do grzybowej grupy Excreate, cala moja aktywnosc to zrobienie paru napisow do intra 64KB ktore zajelo ktores tam  miejsce na jakims tam party :) :) :)
8. rok 2003 - Blowjobb (po dlugich dysputach nt nazwy) :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Softłer

To byla naprawde ciezka dysputa. Kto ma logi z IRCa do wie... Nazw chyba ze 100 padlo jak nie lepiej.

10

Odp: Softłer

100 binarnie ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

11

Odp: Softłer

nie. szesnastkowo.

12

Odp: Softłer

u mnie to chyba tak wyglądało: wpierw Sven (sic!) a pozniej juz Gepard i tak zostało.A grupy to początkowo Jager Softmix,potem razem z Jagerem Dial założylismy,epizod w Pandemonium (sic!) jakies inne projekty no i Lamers od paru latek.Prócz tego mam na koncie kilka anonimowych i zaczepnych paszkwili po za Lamersami...hehehehe....

a byłbym zapomniał: niedługo moze joiniemy do grupy takich zacnych czlonków jak:
                    Michau Wisniewski/Ind ex.Ich Troje
                    Marek Borowski ex.Marszalek/SLD
                    Czarek Mończyk/Ind
             
no i jestesmy w fazie finalizowania umowy z Joanna Naturalny która bedzie naszym specem ds. public relations.

wiec ze skladu wynika ze dokopiemy mocno...no i nasze demka bedą leciały w TVN.

gep/lamers^dial

13

Odp: Softłer

To ja tu mam najmniejszy staz atarowy. Tak wogole to o scenie nie wiedzialem nic do kontaktu listownego z Solem (przez telegazete) na przelomnie lat 1996/97
Grupa oczywiscie niezmiennie NG. Chociaz co do jej aktywnosci ma sie duzo do zyczenia (Solo, Tiger, Mikey, ja, Roland juz sie nie bawi to go nie wymieniam; Solo ma tylko pomysly ale nic nie jest w stanie skodowac, Tiger odgraza sie ze jeszcze cos narysuje, Mikey to bardziej jest chyba w Blowjobb, a ja jestem w fazie organizowania czasu na porzadnym zajmowaniu sie atarka (z miernym skutkiem :( )).
Co do grupy to pojawialy sie przyrostki: APG - Atari Para Gliders (Roland i ja - latalismy na szmatolocie) oraz SWAT - Spiz Wroclaw Atari Team (na drugim spotkaniu byla garstka, to nie widze przyszlosci. Bardzo malo tych atarowcow we Wroclawiu. Zazdroszcze silnemu zgrupowaniu warszawskiemu).
Ksywa: Na samym poczatku Laokoon. Ale troche dlugie bylo. Jak przylapali mnie na graniu w quake'a na QuaPC 98 to xywiono mnie Quakoon, ale krotko, bo na ircu spodobalo mi sie laoo. i tak zostalo.

14

Odp: Softłer

fajny wątek :)

.