26

Odp: Dyski SCSI do ST

Nieoficjalnie to znaczy, że jest w GEMDOS-ie support dla dysków o rozmiarze 2 GB, ale to pewnie nie zawsze działa jak trzeba, skoro Atari przyznało się tylko do 1 GB.

Posiadanie pod TOS-em 1.x pierwszej partycji większej jak 32 MB "grozi" tym, że system nie będzie chciał się bootować. Ale nigdy tego nie sprawdzałem. Na Falconie może to być partycja BGM, kiedyć C: miałem 128 MB i też działało ...

[ Dodano: 25.01.2005 16:36:17 ]
Co do HUSHI-ego, to nigdy nie udało mi się go zmusić do współpracy z dyskiem większym niż 1 GB.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Dyski SCSI do ST

pogadajcie z rodolphem i kupcie te karty bez procesora... moze wyjsc duzo taniej jak procka kupicie u nas.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

28

Odp: Dyski SCSI do ST

A z jakim TOSem albo driverem do dysku ???

Tos 1.06 a driver to chyba hushi, to jest ten ze strony paskud'a scsitools.zip

29

Odp: Dyski SCSI do ST

vulgar: zapomniałem - partycję ext2fs tworzy się "normalnie", tylko typ jej musi być RAW albo LNX. Potem spod minta odpalasz dla niej program mke2fs i już.

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Dyski SCSI do ST

Chyba się nie doczekam odpowiedzi.... Jak to jest z tą kontrolą parzystości, da się jakoś dodać do kontrolera czy nie ?

31

Odp: Dyski SCSI do ST

dobra panowie...kumaci ;D powiedzcie mi (kiedys sie juz pytalem) czy na tym kontrolerze ruszy cos wiekszego niz 96 MB ktore obecnie jest ;/
http://www.gdansk-orunia.eu.org/atari/l … roler1.jpg
http://www.gdansk-orunia.eu.org/atari/l … roler2.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

32

Odp: Dyski SCSI do ST

Sukkor_benoth: a po co dodawac kontrole skoro w dyskach SCSI jest zworka od jej wylaczenia i wtedy szafa gra (przewaznie :) )

ślamk!

33

Odp: Dyski SCSI do ST

Masz 100% że jest ???? Bo ja mam Quantum'a Fireball'a o wielkości 540MB. Są zworki do ustalenia ID dysku (a0..2) oraz zworka do załączenia "terminatorów" i wszystko żadnej kontroli parzystości.... No chyba że masz jakiś z kontrolą (do sprzedania albo może się z tobą wymienię :) ) to chętnie biorę :). Albo wiesz jakie ją mają to sobie taki spatrzę.

Stryker a skąd wytargałeś taki fajny kontroler :) może też sobie skombinuję ?

34

Odp: Dyski SCSI do ST

Stryker a skąd wytargałeś taki fajny kontroler  może też sobie skombinuję ?

mowisz powaznie czy se jaja robisz ? ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

35

Odp: Dyski SCSI do ST

Pytam się poważnie bo ten mój to niech go szlag..... wygląda jakby się miał zaraz rozpaść (amatorsko to bym chyba lepiej zrobił) a tu widzę fajne wykonanie :) a pozatym przydałby się jeszcze jeden :). A po drugie mojemu to dałem popalić bo omyłkowo podłączyłem odwrotnie zasilanie :( i wydaje mi się że coś z leksza szwankuje (a może to wina driverów ???)

36

Odp: Dyski SCSI do ST

W sporej liczbie dyskow z tamtego okresu byly te zworki. Fakt zdarzaly sie i automaty :)

Tutaj jest lista kilku dyskow ktora kiedys znalazlem na sieci:

http://www.geocities.com/atari_mnx/help … i/scsi.htm

W medze ktora licytujesz mam wrzuconego seagate, one maja powyzsza zworke. Mialem 3 rozne modele i w kazdym byla opcja. Pytaj ludzi z allegro, ktorzy sprzedaja dyski SCSI o ich wersje, a pozniej googlaj. Az takim rarytasem te dyski nie sa i dosc latwo dopasc dzialajacy egzemplarz.

ps. Odezwij, ze sie na GG bo juz 2 raz zwiales :p

ślamk!

37

Odp: Dyski SCSI do ST

Chyba się nie doczekam odpowiedzi.... Jak to jest z tą kontrolą parzystości, da się jakoś dodać do kontrolera czy nie ?

http://atari.nvg.org/parity/parity_gen.html

38

Odp: Dyski SCSI do ST

Ciekawe bo na tej liście jest akurat fireball (wprawdzie 1,2G ale może być podobny)
A tutaj widzę że używają HD-Drivera (ja zapodałem SCSI Tool - to ze strony Paskuda)

No i dzięki za link z "parzystością" :).

Teraz to chyba będę musiał rozpatrzyć więcej możliwości.

39

Odp: Dyski SCSI do ST

HDDriver lub ICD. Tylko te lapaly dyski, choc ostatecznie wygrywa HDDriver :)

ślamk!

40

Odp: Dyski SCSI do ST

No i spróbowałem z HDDriverem i SCSITool (tylko ICD nie mam, może ktoś mi podeśle ?albo sam znajdę) i nie załapał.

41

Odp: Dyski SCSI do ST

Sukkor: na priv poszedl link.

ślamk!

42

Odp: Dyski SCSI do ST

Z parzystoscia przeca pisalem, ze to zalezy od dysku i kontrolra, jesli potrzebuje parzystosci to i dysk musi miec wlaczona!

Nie wszystkie dyski to maja, a ztego co mam to MAXTOR(ktorego mam przy MEGA STE musialem dorobic PARITY GEN.), IBMy DSAS/DCAS nie maja mozliwosci wlaczenia PARITY. Wiec trza dorobic taki parity generator jesli podpinasz to pod kontroler taki jak w MEGA STE, ale jak dorwiesz jakiego ICD LINKA to zdaje sie ze nic tam juz nie trzeeba :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

43

Odp: Dyski SCSI do ST

Dzięki Dracon ! Wczoraj szukałem na Googlach ale bez skutku....

Wypróbowane ze "starym" dyskiem :) HDDriver się sypał, HuSHI też a ICD działa :)