26

Odp: Interface MyIDE

Coś nowego??? Ja bym proponował coś w stylu Periperal2LPT,czyli interfejs równoległy. w sumie byłby prosty jak MyIde ale do podłączenia do grzyba do portu drukarki .

Edit:

Już wiem jak rozszerzyć MyIde na 16 bit. Ponieważ ten interfejs korzysta albo z rejestów D1xx albo D5xx to mnie natchnęło na taką myśl.
Np. jeżeli orginalnie mamy interfejs na D5xx to drugi bajt przesłamy po D1FF   czy to nie proste i realne ?

27

Odp: Interface MyIDE

pisząc jakiegoś "biosa" i stostując NEWDEVICE's raczej drivery niebyłyby potrzebne, chyba, że mówisz o grzybie  :twisted:  :twisted:  :twisted:  bop to już odrębny temat - grzyb, to same drivery, które żadko kiedy działają poprawnie - dlatego jest tak dużo ich wersji  :lol:  :lol:  :lol:


[quote"Pin"]

... z KMK/IDEa no problem. Mam na jednej taśmie HD / CD (hehe + cd audio podprowadzone do kompa)
   ... i działa. Jest nawet zajefajny CDPLAYER ... by Pasiu. Też czasem coś koduje.

Nio!!! Potwierdzam, też mam  :D  i rabotajet miodzio!!! Zaczolem nawet pisac sobie coś w stylu ATAPI.SYS i CDPLAY.EXE, ale Pinek i Vasco mnie zdołowali, że cośik takiego jest już od około roku  :cry: A moje nawet zaczynało działać - część niedziałająca wyjaśniła się po obadaniu playera Pasia (playerek rOlO  :D

IDE KMK ma pełne 28-bitowe adresowanie (SIO2IDE tez), a gdyby ktoś chciał, to można urzyć 48-bitowego adresowania (zostało to już wcześniej opisane na łamach AA) ale czy jest sens - na co komu dyski >128GB ???

Jakby ktoś wymyślił jakąś przystawkę dla IDE KMK, która obsługiwała partycje via SIO (UltraSpeed), to byłoby gitara. Jest tylko jednen szkopół: via SIO mamy tylko 16-bitowy numer sektora - DCMD + DAUX1 i DAUX2 jest wysyłane w trakcie transmisji - a gdzie DAUX3 (DUNUSE) i DAUX4 (DTIMOU) na pełne 28-bitowe adresowanie ??? Trzebaby napisać nową prockę dla SIO i jej obsługę upchnąć np. do APE. No i zmodernizować nagłówek ART'ów.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!