1

Temat: Do czego to służy

Dawno mnie już nie było na forum, więc proszę o trochę zrozumienia. Sprawdziłem  szafę i znalazłem to. Jest to chyba twardziel do ST ale głowy nie daję, czy to nie z Amigi. Pytanie brzmi: Czy to da siępodpiąć do atari z serii 8-bit. Na płytce pisze DMA-SCSI Interface 1.2

[ Dodano: Pon Sty 31, 2005 20:20 ]
Sorry. Przesadziłem z wielkością zdjęć....

MM: zdjęcia usunięto, jak chcesz możesz wgrać nowe. Max 640x480. Nie każdy ma wypas monitor.

Motorynka rulez!!!

2

Odp: Do czego to służy

jesli to SCSII, to bedziesz pierwszy ktory taki dysk podlaczy do XE/XL :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Do czego to służy

Jest to jak najbardziej twardziel do STka wraz z kontrolerkiem. Fajna sprawa, zapewne jesli bedziesz chcial sie pozbyc sprzetu to z latwoscia znajda sie na niego chetni.

ślamk!

4

Odp: Do czego to służy

jesli to SCSII, to bedziesz pierwszy ktory taki dysk podlaczy do XE/XL :)

Przeciwnie, raczej będzie jednym z ostatnich ...  :D

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Do czego to służy

Więc skoro się nie da do 8 bit a ST-ka nie mam to ogłaszam przetarg na ten dysk. POwiem tyle, że po podpięciu zasilania wszystko działa. Co jest z resztą to nie wiem. nie wiem ile to jest warte. Kto chce kupić to pisać. POzdro.

Motorynka rulez!!!

6

Odp: Do czego to służy

Co to jest: to jest dysk 40 MB SCSI do ST, na napędzie nawet od biedy widać napis SEAGATE ST-157N. ST-157N to jest to samo co ST-157A, tylko A jest IDE, a N jest SCSI. Napęd ten sam, kontroler inny.

Co do XE: da się podpiąć, tylko trzeba mieć coś, co się zwie Multi I/O. To jest karta do 800XL sprzedawana swego czasu przez ICD, pozwalająca na podpięcie dysków SCSI, drukarki, modemu i czegoś tam jeszcze. Robiona jako nowe urządzenie. Prawie sobie kupiłem, ale nie stać mnie było, a potem sprawa się rypła ... i dzięki temu mamy kontroler IDE  :lol:

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Do czego to służy

Chętnie kupie ,prosze o propozycje ceny.
RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Do czego to służy

Mam taki dysk ! Nawet ten ST-157 jest wewnątrz
Jakby co to też się piszę na takowy :) ile ????

9

Odp: Do czego to służy

Też się piszę do tego przetargu. Jakby coś było ciekawego i pierwsze oferty cenowe to można dać znać na moją emalię mvfmvf@poczta.onet.pl

Żyję bo Bóg tak chciał.

10

Odp: Do czego to służy

Co do XE: da się podpiąć, tylko trzeba mieć coś, co się zwie Multi I/O

Albo Black Boxa.

11

Odp: Do czego to służy

DYsk prawie sprzedany :). Korzystając z okazji piszę, że mam do niego "aż" kabel zasilający i nic więcej!!!!
Mam takze mysz do ST i, no właśnie :PISTOLET.
Czy da się tę mysz jakąś podpiąć, żeby działała np. Koala Microilustrator??
I czy da się coś zrobić z samym pistoletem, bo tam w środku to tylko dioda i prosty układ jest.

MM: jak wyżej

Motorynka rulez!!!

12

Odp: Do czego to służy

Sorki - że offtopic - ale lepiej zmniejsz te foty - bo jak tu Dely wpadnie to banany posypią się - jak z drzewa jesienią  :twisted:  :twisted: - kurna - nawet tego przeczytać nie idzie, bo musiałbym mieć dualheda - a i tak tego byłoby mało :D:D - quffa - gdzie jest wyślij ?? tam??  :arrow:

a pistol chętnie odkupie - jeśli jest do sprzedania - co prawda mam taki - ale bez bannera - ktoś go bezczelnie ujebał ... cham jakiś chyba :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Do czego to służy

dobra. Sorry. Maks 800*600 bedę dawał. Trochę przesadziłem, bo ja mam rozdzielczość ustawioną na 1280

[ Dodano: Sro Lut 02, 2005 10:10 ]
Jak podepne pistolet, to jak zrobić żeby w grach działał. Jakiś ekran trzeba czy co, bo to tylko podczerwienią strzela. Jak by ktoś mi to wytłumaczył, to bym wdzięczny był

Motorynka rulez!!!

14

Odp: Do czego to służy

A propos podpinania SCSI do Atari -- Ci co byli na Lecie Ludzikow 2002 (3? -skleroza) mogli zobaczyc u Nira jak to wyglada w praktyce :)

15

Odp: Do czego to służy

Jak podepne pistolet, to jak zrobić żeby w grach działał. Jakiś ekran trzeba czy co, bo to tylko podczerwienią strzela.

Potrzebujesz tylko zwykłego TV, lub monitora. Zaś pistolet nie strzela (hehe), strzela TV/monitor (hehe). Pistolet ma małą fotodiodkę, która wykywa docierające od monitora światło. Ponieważ obraz jest rysowany linia po linii, punkt po punkcie, to porównując czas otrzymania sygnału z zaawansowaniem tworzenia obrazu komputer jest w stanie stwierdzuć, w który punkt ekranu aktualnie celuje pistolet.

[ Dodano: Śro Lut 02, 2005 00:01  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

16

Odp: Do czego to służy

Wow. Rzeczywiście fotodioda!! No to w jakich grach to działa, czy programach, bo chciałbym wypróbować to cacko.
WIecie co?? Dosyć ciekawe rozwiązanie z tym pistoletem. NIgdy bym nie pomyślał że tak to akurat działa. Dzięki za odpowiedź  :D

Motorynka rulez!!!

17

Odp: Do czego to służy

Jest parę gier specjalnie pod pistol, ale chyba większość na kartridżu. Wiem, że Pinokio jakieś miał, on kolekcjonuje kartridże. Przywiózł raz na zlot w Opalenicy. Fajna była gra, gdzie strzelało się do Vaska.
Nie wiem, czy są jakieś gry na pistolet na dyskach? Trzebaby pewnie te z kartów sfajlować?

[ Dodano: Śro Lut 02, 2005 11:34  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

18

Odp: Do czego to służy

Nie wiem, czy są jakieś gry na pistolet na dyskach? Trzebaby pewnie te z kartów sfajlować?

bylo kiedys o tym na forum wystarczy szukac...
link: http://stryker.pigwa.net/atari/light.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Do czego to służy

Znalazłem Cartridge z grą BUG HUNT. Ale ten Gun niby strzela, ale wszędzei tylko nie tam, gdzie trzeba, ale wiem że działa.

Motorynka rulez!!!

20

Odp: Do czego to służy

czoł(gi)em,
Wczoraj nadejszła oczekiwana paczka z chameryki :-) Z XEGS-em przyszedł pistolet ale właśnie w grze BugHunt mam ten sam efekt o którym (dw lata temu) pisał djsmol. "Strzelam", ale zupełnie nie tam gdzie kieruję pistolet.
1. Czy pistol powinien działać na każdym kineskopowym TV? Na 100Hz też?
2. Z jakiej odległości najlepiej strzelać?
3. Jak ma się NTSC lub PAL do prawidłowego rozpoznawania trafień? Atarynka jest NTSC, TV multisystemowy i wszystko jest w kolorze, a grę ściągnąłem z atari.online.pl, ale niestety strzały "padają" całkiem gdzie indziej niż się celuje, najczęściej niezależnie od celowania "strzał" pokazuje się ciągle w tym samym miejscu, czasem przeskoczy w inne.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Do czego to służy

Nie wiem czy do konca rozumiem jak to dziala ale moim zdaniem na 100Hz bedzie sie chrzanic. Komputer w momencie nacisniecia spustu musi obliczyc czas miedzy poczatkiem rysowania linii (a moze i ramki) a chwila kiedy fotodioda w pistolecie zareaguje na plamke elektronowa. Telewizor 100Hz dubluje ramki, wiec czasy sie pochrzania.
Ciekawy jest problem NTSC - 60Hz. Program jest uniwersalny - ja gralem z powodzeniem na Atrai PAL 50Hz a carta mialem z USA. Czyli program musi skads wiedziec, ze komputer jest NTSC (60Hz) i inaczej liczyc czasy.
A strzela sie najlepiej z 2m, ale im blizej tym oczywiscie celniej ;)

22

Odp: Do czego to służy

No, telewizory 100Hz to zło i niedobro jeśli chodzi o pistolety. W nowszych konsolach pistolety są już przystosowane - za czasów Atarki o telewizorach 100Hz nikt nie słyszał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Do czego to służy

hejkum,
To rozumiem że pióro świetlne tak samo? Na 100Hz kiszka? Bo właśnie zanabyłem i nie hula a na TV 50Hz będę mógł sprawdzić za parę dni.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: Do czego to służy

Pistol na 100hz działa poprawnie.

25

Odp: Do czego to służy

Hmm, a u mnie nie. Może jednak pistol mam walnięty? Czy te fotoelementy w gunach i piórach świetlnych z czasem jakoś samoczynnie mogą przestać działać? Czy może wystarczy coś przeczyścić, zregenerować??
Pewnie to lamerskie pytanie, ale cóż, nie jestem elektronikiem..

5eba- >Na jakim dokładnie modelu TV 100Hz sprawdzałeś?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.