26

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

No w sumie tak. Jakos za szybko mi sie napisalo. Ale moze warto podlaczyc to do IDE w PC i zobaczyc czy BIOS odczytuje geometrie tak samo jak test SIO2IDE.

27

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Tak, trzebaby sprawdzić co dokładnie odczytuje SIO2IDE z tej karty CF po wydaniu komendy ATA IDENTIFY DRIVE (0xEC = 236  :!: ). Stawiam na same 0xEC. Coś mi to wyglada na problemy z komunikacją (niedopasowanie sygnałów). Szkoda, że nie mam takiej karty do testów.

28

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Khm, dziwne to jakieś: po podaniu $EC na COMMAND/STATUS dysk zwraca $EC na porcie danych? Przecież to są dwa różne rejestry?

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Tak, to wygląda dziwnie ale miałem takie przypadki. Żeby nie dyskutować czysto teoretycznie polecam użycie załączonego testowego softu, który wyrzuca na terminal cały sektor (512B) zwracany po IDENTIFY DRIVE (0xEC).

30

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Dzis chyba nie uda mi sie tego sprawdzic, ale postaram sie.
Ale zapytam sie w jakich przypadkach to sie przytrafialo. Staram sie wykluczyc 3.3 voltowosc tej karty. W PC podpieta ta sama przelotka i zasilona 5V dziala dobrze - zastrzegam ze sprawdzalem w dosc starym PC opartym o technologie 5V wiec ... jak tam dziala, to i tu powinno. Tym bardziej ze w literaturze na temat podlaczania takich kart stoi wyraznie ze napiecie karty nie ma znaczenia, bo sygnaly o poziomach 0-3.3V sa interpretowane tak jak 0-5V....
Z tym, ze czasem w przelotce stosuje sie przelacznik zasilania (i tylko zasilania) karty 5-3.3V. To moge zrobic... no ale w PC DZIALA bez takiego przelacznika!! :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

31

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Czyli wychodzi na to, ze karta jest zarowno 3.3 jak i 5V. Good for You  :D

32

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Tak, to wygląda dziwnie ale miałem takie przypadki.

A w command/status co się wtedy pojawia? Też $EC?

KMK
? HEX$(6670358)

33

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Takie problemy miałem z dyskiem, który czasami nie chciał wystartować. Wtedy po komendzie $EC dostawałem sektor z jakąś stałą wartością (chyba $BC).

34

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

Bez żadnych zakłóceń? STATUS normalnie, DRQ, brak błędów itd.?

Bo ja widzę na dyskach, że na czas, kiedy dysk coś robi w środku, wszystkie rejestry ustawiają się tak, jak rejestr statusu. A $BC w rejestrze statusu oznacza BUSY, więc żadnych danych nie powinno się wtedy otrzymać, najwyżej timeout.

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: SIO2IDE + CF - problem!!

dobra dostałem przejścióweczkę i tak jak Pecuś wspominał nie śmiga to pod sio2ide 4.3 (sprawdzałem 4 rodzaje CF'ów firmy Kingston - szybsze i wolniejsze (128MB/256MB)), jedne zgłaszały się jako kości Samsunga a drugie Hitachi. Na każdej z nich objaw ten sam.

Ponieważ mam jeszcze gdzieś wersje 1.7 - sprawdze pod starszą wersją.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim