1

Temat: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

czy komus udalo sie uruchomic sio2ide 4.3 z CF'em?

moj egzemplarz niestety niebangla, mruga do mnie izofazowo (okres 1/2 sek) zielona (sio) dioda, pozostalymi dwoma (power,hdd) swiecac ciagle.

testy na dwoch cfach, hitachi i tosziba, oba 128mb.

--
= krap.pl =

2

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Nie wiem czy jest sens rozpoczynać kolejny topic o podobnej treści.
Ale mnie podobnie jak Pecusiowi nie działa!!!
Testowałem 4 różne kości Kingstona (Samsung/Hitachi) o różnych pojemnościach z każdą efekt ten sam!
Podobny do opisywanego przez Pecusia.

Przejściówkę CF zasilałem nawet osobnym zasilaniem bezpośrednio z pC -efekt bez zmian!
Podejrzewam, że sio2ide raczej na bank nie ma zaimplementowanej obsługi tych zabaweczek.

Nie wiem ile wolnego miejsca zostało w Atmelu, ile bajtów trzeba będzie ewentualnie poświęcić na obsługę takich kart ale osobiście  wolałbym zrezygnować nawet z obsługi koszmarnie wolnego usb na poczet obsługi kart CF - które w chwili obecnej są tanie, cholernie wygodne i przede wszystkim dostępność wielu czytników do pC zapewnia dużo szybszą wymiane danych zapisanych na takiej karcie.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Karty CF działają w trybie pamięci albo w trybie emulacji dysku. Może po prostu trzeba włączyć kartę w tryb udawania dysku. Dokładnie tego teraz nie pamiętam, ale któryś z sygnałów na krcie trzeba podłączyć z masą i wtedy zachowuje się jak dysk.

4

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

jak masz jakas dokumentacje to poproszę na mejla ewnetualnie zapodaj jakiegos linka

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

mysle, ze przejsciowki cf-ide moga juz zwierac co trzeba, jezeli trzeba.

bo cf w takiej przejsciowce bez problemu dziala z kmk ide i z normalnym grzybem. wiec podejrzewam raczej jakis bagzor w sterowniku, ale z drugiej strony podobno komus dziala - dlatego ciekawym, komu i w jakich warunkach.

--
= krap.pl =

6

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Proponuję zakończyć ten temat definitywnie.
Nigdy nie testowałem SIO2IDE z kartami CF bo nie mam ani karty ani adaptera IDE2CF.
Tak jak piszecie powinno działać i na 100% da się zrobic żeby działało.
Moim zdaniem problem tkwi w tym co PCet zapisuje na takiej karcie (tablica partycji jej typ itd). Kto czytał dokumentacje do SIO2IDE to wie, że interfejs rozpoznaje tylko wybrane typy partycji: $04, $06,$0E,$0B,$0C. Jeśli ID partycji jest inny to "miga" jak opisano powyżej. Wystarczy spradzić jak jest i dać mi znać. Można w tym celu użyć trybu TEST dostepnego w SIO2IDE.
A może ktoś podeśle mi kartę CF z adapterem do testów? Sprawdzę co jest nie tak i będzie działało!

Marek M

7

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Mam gdzies Twoj adres Marku, ale nie wiem gdzie :)
Podeslij mi go na priva, a ja jutro wysle przejsciowke i karte :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Mam gdzies Twoj adres Marku

fajnie to zabrzmialo...
bardzo gleboko?  :lol:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Kto czytał dokumentacje do SIO2IDE to wie, że interfejs rozpoznaje tylko wybrane typy partycji: $04, $06,$0E,$0B,$0C. Jeśli ID partycji jest inny to "miga" jak opisano powyżej. Wystarczy spradzić jak jest i dać mi znać.

Czy powyższe ograniczenie wynika z małej ilości miejsca w Atmelu?
Bo jeżeli nie to może dało by rade zaimplementować odrazu obsługę wszystkich typów partycji aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

SIO2IDE używa tylko partycji FAT16 i FAT32 (i ISO dla CD).
Interfejs czytając ID partycji wie jak dany dysk obsługiwać.
Listę możliwych ID można postudiować tu: http://www.win.tue.nl/~aeb/partitions/p … pes-1.html
Teoretycznie na karcie CF powinna być typowa partycja FAT16/32 ale kto odgadnie co winda tam zapisuje w czasie formatowanie.

Marek M

11

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

ja swojej Cf nie formatowałem pod windą!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Właśnie skończyłem testy SIO2IDE z kartą CF128MB 3.3V (podesłaną przez Pecusa). Jeszcze dziś będzie na AA nowa wersja softu (chyba już 4.4), która bez problemu śmiga z kartami CF  :D . Problem tkwił w danych jakie podsyła karta CF po komendzie IDENTIFY DRIVE  :?. Partycje Filesystem itd były OK.

Marek M

Pecus: Dzięki za pomoc, postaram się odesłać kartę CF i adapter jak najszybciej.

13

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Czekam z niecierpliwością!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Doce + resztę dostałem, jak tylko wrócę z kołchozu updejtnę stronę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

No i jestem na ukonczeniu CFa w moim atari. Mam tylko problem tego rodzaju, ze nie chodzi mi na jednym kablu z HDD (a chcialem go w srodku zostawic, ale chyba wyjme go, bo z CF jakby ciszej jest ;-) ). Konkretnie to juz z samym dyskiem mam problemy na dlugim kablu 40to zylowym, jakies przeklamania sa, czasem nawet sie nie inicjuje. Mam standardowo podpiete kablem 80cio zylowym o dlugosci 10cm i jest O.K. wiec nie mialem uwag, a teraz wylaza problemy. No ale nie o tym chcialem... bede sie lansowal :-)

Oto fotki :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

16

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Pecus ehh byles pierwszy ... ja czekam na atarke od Pasia i tez ładuje 1GB CF ..odpowiednie elementy juz zakupione :)
pozdro. :rolleyes:

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Mam pytanko jakich CF i jakich przejściówek używacie przy wersji 4.4 bo niestety na mojej karcie i przy użyciu tej przejściówki sio2ide nie działa!
(robiłem już różne kombinacje włącznie z zasilaniem przejściówki z zasilacza PC) -  zaznaczam od razu Atmel na 100% dobrze zaprogramowany - z normalnymi dyskami 3.5/2.5 cala sio2ide śmiga aż miło!

http://marcinprusisz.asf.pl/cf.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

atarki jeszcze nie dostalem ale podlaczylem na szybkensa aby sprawdzic i piguła mi dziabajet ;] na tej przejsciowce http://www.stryker.pigwa.net/atari/sio2 … age_01.htm   .... czy wgrales na dysk nowe pliczki MyDOS453.atr i fdisk.com ? :>

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Jak rozumiem sprawdziles juz przejsciowke na grzybie?
Ja kupilem dwie (takie jak na fotkach powyzej) na allegro - byly najtansze - i obie nie dzialaly. Mialy zwarcia w miejscu lutowania zlacza CF. Po paru minutach dlubania szpilka pomiedzy pinami - zadzialaly.
(Oczywiscie najpierw pol dnia walczylem z tym w Atari niewiedzac, co moze byc przyczyna ;) ).
W kazdym razie win raczej przejsciowke niz karte czy nowe SIO2IDE.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

20

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Przejściówka na PC działa na 100% bo przeciez formatowałem karte i wrzucałem cały sofcik (mydos'a , sio2ide.cfg itp). Z tym że jak widze po fotach oboje używacie szybszych kart CF - dlatego wziąłem dzisiaj z firmy 512MB Elite Kingstona.. zobaczymy czy na tej ruszy....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Akurat moja jest standardowa a nie HighSpeed. Wiec to chyba nie kwestia szybkosci (zdaje sie ze na Twojej fotce byla identyczna karta - ale juz fotki nie widac ;) - ops to u mnie w firmie cos nie bylo widac... Twoja karta jest taka sama jak moja - na pierwszy rzut oka).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

22

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Dobra podłączyłem CF'ke 512 High Speeda śmiga aż miło.... już nie będę eksperymentował z mniejszymi kartami... przejściówka sprawna, sio2ide działa jak należy...

Egzemplarz leci pocztą do dziadka Vasca....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

A co posiadacze SIO2IDE i CF sadza o TEJ koncepcji...
Ja mam czytnik kart na stale w grzybie stad pomysl...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

24

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Potwierdzam, u mnie dziala na identycznej przejsciowce co u Pecusia; karta SanDisk 32MB (wyjeta z aparatu :) ). Kabelek IDE jest normalny 40zylowy, okolo 20cm, zasilanie podpialem bezposrednio z portu SIO.

Nie dziala mi natomiast USB - grzyb niby widzi naped, ale nie potrafi go zainicjowac. Przy sofcie 4.3 pojawial mi sie prawidlowy naped, ale nie mialem dostepu do karty :( Czy mozna to jakos debugowac?

25

Odp: sio2ide i compact flash'e - komu to dziala w ogole?

Mialem tak z USB na poczatku - okazalo sie ze to Winda nie radzila sobie ze sterownikami (raz cos nie tak rozpoznala i tak jej zostalo).
Proponuje reczne odinstalowanie sterownikow, a takze usuniecie z rejestru wszystkich wpisow ich dotyczacych.... a potem:
- wlacz grzyba.
- nie podlaczaj atari
- wlacz atari
- poczekaj az sie SIO2IDE zainicjuje (powolnie migotanie diody), ponad minute to moze trwac.
- podlacz atari do grzyba
- poczekaj spokojnie az wszystko sie powyktywa, to tez trwa i mimo ze wydaje sie ze juz sie wykrylo, trzeba odczekac ;)

Po tych operacjach u mnie wszystko dziala i od tego czasu nie mam problemow z trybem USB (mozna juz wlaczac, wylaczac przepinac itp. w czasie pracy i nic nie glupieje).

P.-S. Zamowilem wlasnie druga przelotke CF. Wczoraj wyjalem HDD z wnetrza Atari i wrzuce tam do srodka jedna karte jako Master, a ta dostepna z boku bedzie jako Slave - Trub... dopisz przelaczanie M/S w swoim disc dzokeju ;) - juz czas :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.