Temat: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

Jakiś czas temu wspominałem o poniższym urządzeniu - link znajduje się
tutaj.

Zaznaczam, że nie mam żadnej prowizji z tytułu reklamy tego urządzenia, po prostu jako szczęśliwy jego posiadacz postanowiłem się podzielić z innymi swoim entuzjazmem.

Z pewnym ostrożnością zakupiłem je wysyłkowo... zamówiłem w niedzielę, we wtorek już miałem. No i oczywiście zacząłem testować - urządzenie ma 3 wejścia VIDEO: Compositive, S-VHS i  VGA i z jednego z tych wyjść przekazuje obraz na wyjście VGA. Dla mnie to rozwiązanie idealne: mam na jednym biurku Falcona i Atari 8-bit oraz kolorowy monitor SVGA i czarno-biały telewizor VELA. Dzięki temu urządzeniu mogłem wszystko ograniczyć do jednego monitora: poprzez złącze Compositive jest podłączony Falcon (tryby RGB Falcona), przez złącze S-VHS podłączone jest Atari 8-bit (osobne wyjście Chrominancji i Luminancji), przez złącze VGA jest podłączony Falcon (tryby VGA).

Teoria teorią, ale jak to wygląda w praniu ? Otóż jestem bardzo mile zaskoczony jakością obrazu - obraz konwertowany z Falcona jak i z Atarki jest bardzo wyraźny (wyraźny jest tryb 80-cio kolumnowy np. w magazynie Oddech Latryny). Uważam, że urządząnko jest idealne dla ludzi, którzy posiadają małe i duże Atari, gdyż pozwala na uzyskanie na jednym ekranie monitora VGA wszelkie możliwe tryby dużych Atari (ST Mono, Falcon RGB, Falcon VGA, Mono TT) oraz tryby z małego Atari przy bardzo dobrej jakości. Dodatkowo urządzonko umożliwia podłączenie 3 źródeł dźwięku - mam jedną parę głośniczków na 2 komputery, więc przy okazji i ten problem będzie rozwiązany.
  Urządzenie kosztuje 305 zł + koszt wysyłki (ok. 10 zł) -  monitor MultiSync do Falcona kosztowałby mnie drożej niż konwerter + monitor SVGA, a poza tym nie podłączyłbym do tego Atarki 8-bit.
  Dely wkleił mi link do podobnego urządzenie tańszego o ponad 30% - być może daje podobny komfort pracy, jednak co do tego urządzenia jestem pewien, że działa dobrze Falconem i z małym Atari więc nie żałuję, że przepłaciłem.

2

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

poka skriny z jakoscia obrazu - zrob jakies foty moze?

3

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

Nie mam takiej możliwości... zresztą przyjeżdżam ze sprzętem na QP2k5, więc będzie okazja zobaczyć.

4

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

No to fajno. Bardzo chetnie zobacze to w dzialaniu.

5

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

mac: takie pytanie. widzisz interlejs atarowski dobrze? skrole ci plynnie chodza? Pytanie inaczej - czy jest tam wbudowany deinterlacer? bo jesli nie ma - to imho zyskales tylko wygode ale kosztem kompatybilnosci z 'prawdziwym' obrazem TV

6

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

Deinterlacera nie ma - tryby PAL są widoczne tak jak na dobrym monitorze z częstotliwością 15,6 kHz, czyli tam gdzie jest interlace, to jest widoczny, tyle że wyświetlanie to jest na monitorze VGA. To nie jest urządzenie typu Scandubler + FlickerFixer.

7

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

A jak wygląda interlace, bardziej jak na monitorze PAL czy bardziej jak na emulatorze?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

A mozesz sprawdzic jak jest z konwersja NTSC? Znaczy podlaczyc Atari 400/800 z USA np.?
Dla mnie to najbardziej obiecujaca funkcja... mam sporo sprzetu zza Wielkiej Wody.

9

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

dely: raczej bardziej jak na monitorze PAL niż jak na emu.

nosty: w dokumentacji jest napisane, że konwerter rozpoznaje: NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL M, PAL N, SECAM.  Nie mam żadnego urządzenia, żeby zobaczyć jak wygląda obraz w NTSC, żeby podłączyć i sprawdzić. Jak chce Ci się czekać do QP2k5 to przywieź coś na próbę, podłączymy i sprawdzimy.

10

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

A ja cos takiego odnalazlem na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46805256

Ciekawe czy rowniez daje rade.

ślamk!

11

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

Małe sprostowanie - nie miałem wtyczki S-VHS i atarkę odpalałem poprzez compositive. Gdy zrobiłem w końcu S-VHS (osobna luminancja i chrominancja) to kopara mi opadła... tak wyraźnego obrazu z atarki jeszcze nie widziałem - obraz żyleta, nawet artefaktów w gr.8 nie ma !!! Obraz niemalże tak czysty jak na ekranie emulatora...

12

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

kurcze, 300 pieszo nie chodzi...
chyba jednak zrobie sobie kabelek SV do telewizora.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

13

Odp: Konwerter: S-VHS, Compositive -> VGA

nawet artefaktów w gr.8 nie ma !!!

szkoda, ultima bedzie troche brzydsza... :)

--
= krap.pl =