51

Odp: SIO2IDE

Ja w tym miejscu chcialem publicznie przeprosic, ze bralem pieniazki za zloty, a zwlaszcza tych ktorzy bezinteresowanie poswiecili swoj czas: informujac innych, ze jest zlot , piszac prace na konkursy, sprzatajac, pomagajac przy naglosnieniu - a ja ich wykorzystalem i pozwolilem sobie brac za wejsciowki...

52

Odp: SIO2IDE

przyznam - dziwne to wszystko :) - ale obrażanie drugiej osoby - tym bardziej. EOT:-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

53

Odp: SIO2IDE

i tak już wiemy kto wobec powyższego ma kucać do miecza, a kto oddać kasę ;) :lol:

Teraz można już EOT

I Ty zostaniesz big endianem...

54

Odp: SIO2IDE

Cóż, chyba raczej nie zdecyduję się tu pytać o jakąkolwiek radę? (zwłaszcza co niektórych). Bo jak przyjdzie mi cokolwiek potem odsprzedać, to mnie zjedzą żywcem.
Shit, albo spytam o poradę odnośnie programu graficznego a potem wygram compo? Tłumy przyjdą po swój procent?

[ Dodano: Wto Kwi 12, 2005 22:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

55

Odp: SIO2IDE

Cóż, chyba raczej nie zdecyduję się tu pytać o jakąkolwiek radę? (zwłaszcza co niektórych). Bo jak przyjdzie mi cokolwiek potem odsprzedać, to mnie zjedzą żywcem.

[ Dodano: Wto Kwi 12, 2005 22:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

Nie, nie o to chodzi a o poszanowanie 'dóbr niematerialnych' i dobre wychowanie, ale w Polsce zawsze było z tym krucho....

Filip.

56

Odp: SIO2IDE

Samo SIO2IDE - zmontowane i sprawdzone można kupić od samego autora - email kontaktowy jest na stronie zabawki!!! Koszt o ile dobrze pamiętam 95zł

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

57

Odp: SIO2IDE

vasco: choc nie bylem na ni jednym zlocie, to musze przyznac ze haniebnie postapiles wyciagajac taaakie pieniadze od latawic ktore przylecialy  :lol:

(taka mala analogia do postawy candel-a - pomocy nie udzielil, ale opieprzyc za naduzycie pomocy nie omieszkal...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

58

Odp: SIO2IDE

Piguła - jestes pewien? To nie sa nawet koszty wszystkich czesci wraz z plytka... Przeciez nikt nie bedzie lutowal tasmowo interfejsow za friko. A moze bedzie? Musze pogadac z MM.

59

Odp: SIO2IDE

me_super: Tak, masz rację, za to z widzeniem słomki w oku bliźniego radzimy sobie świetnie.  :rolleyes:

[ Dodano: Śro Kwi 13, 2005 10:56  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

60

Odp: SIO2IDE

Nosty - autor ma taniej płytki niż Ty hehe

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

61

Odp: SIO2IDE

vasco: choc nie bylem na ni jednym zlocie, to musze przyznac ze haniebnie postapiles wyciagajac taaakie pieniadze od latawic ktore przylecialy Laughing


To wynajmij sobie panie kolego sale o pojemności 500 osób na 3 doby - zobaczymy ile zapłacisz.  :twisted:   :twisted:  :twisted:

Fakt - nie byłeś. Szkoda :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: SIO2IDE

Robicie nagonkę...  przecież lotharek sam za własną kasę to złożył i sam w to włożył swoją pracę, a to już jego sprawa na ile ją wycenił. Co innego gdyby np. namówił któregoś z elektroników, żeby mu po kosztach złożył, a potem sprzedawał... wtedy rozumiem oburzenie - postawa niezbyt elegancka. Ale lotharek nikogo nie naciągał.

ZTCW SIO2IDE w gotowej postaci nie jest nigdzie dostępne, trzeba samemu szukać części, lutować itp. A lotharek tylko ułatwił dostęp do gotowego urządzenia - powinniście mu być wdzięczni...

63

Odp: SIO2IDE

Macgyver - nie masz racji - napisz email do autora a się przekonasz - ja pytając Marka o płytki do SIO2IDE dostałem info o różnych wariantach cenowych - w tym m.in o możliwości nabycia gotowego interfejsu.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

64

Odp: SIO2IDE

to po c*** do k**** nedzy na sieci znajduja sie schematy?
czasem nie po to aby mozna bylo we wlasnym zakresie toto
poskladac? moze nalezy opatrzyc sio2ide jakas licencja?

wyglada jakby sie ktos oburzal ze jego praca na GPL, czy BSD licence
jest przez kogos innego sprzedawana... (to tylko analogia)

NIGDZIE w materialach do sio2ide nie widzialem klauzuli zabraniajacej
tego typu niecny proceder  ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

65

Odp: SIO2IDE

A Marek siedzi sobie, czyta te idiotyczna dyskusje i sie pod nosem smieje...
Dajcie juz spokoj!!

Dlaczego nie walczycie z produkcja i sprzedaza np. koszulek z logo Atari ??, w koncu w tym przypadku jest jeszcze gorzej - znak firmowy zastrzezony jest!! Powinno sie zezwolic na sprzedaz tych koszulek wylacznie opecnemu wlascicielowi logo Atari - reszta to pospolici przestepcy, ktorzy chca zarobicna sentymencie do tego znaku!!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

66

Odp: SIO2IDE

to po c**j do ****a nedzy na sieci znajduja sie schematy?
czasem nie po to aby mozna bylo we wlasnym zakresie toto
poskladac? moze nalezy opatrzyc sio2ide jakas licencja?

Nie ma takiej potrzeby - schematy na sieci są po to aby każdy mógł złozyć interface sobie sam i tyle. sam autor zresztą wielokrotnie na forum informował, że również służy pomocą w razie problemów!!

A jak się domyślam część osób ma koledze Lotharkowi za złe fakt, że najpierw męczył brać scenową pytaniami i problemami jakie napotkał podczas montażu sio2ide (a jak mu pomogli je rozwiązać) to ową zabawkę wystawił na allegro..
Może to i troche nieetyczne, ale na pewno nie jest to powód aby na kogoś się rzucać!!

Manual SIO2IDE po weekendzie w wersji beta zostanie upubliczniony (muszę pododawać do niego trochę wstawek z dokumentacji Atmela - dorzucić parę zdjęć, dopisać jeszcze parę zdań...
Chyba najlepszym rozwiązaniem na początku będzie umieszczenie go na AA jako posta tak aby w łatwy i przyjemny sposób można było go jeszcze rozszerzyć o dodatkowe problemy innych osób.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

67

Odp: SIO2IDE

A Marek siedzi sobie, czyta te idiotyczna dyskusje i sie pod nosem smieje...

Wiecie, to można rozwiązać w bardziej kulturalny sposób. Np. ZTCP to duddie jakąś tam kasę odpala autorom za zbudowane przez siebie kontrolery KMK/JŻ. Nie wiem czy przymusowo, czy z dobrej woli, ale to bardzo dobry pomysł.

A jak się domyślam część osób ma koledze Lotharkowi za złe fakt, że najpierw męczył brać scenową pytaniami i problemami jakie napotkał podczas montażu sio2ide (a jak mu pomogli je rozwiązać) to ową zabawkę wystawił na allegro..

Dokładnie. Wg mnie jest to bardzo niefajne. Wszędzie, gdzie się dało było widać błagania kol. lotharka o pomoc (2liner, forum itp.), a później od razu allegro. Mi osobiście się to średnio spodobało.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

68

Odp: SIO2IDE

Dokładnie. Wg mnie jest to bardzo niefajne. Wszędzie, gdzie się dało było widać błagania kol. lotharka o pomoc (2liner, forum itp.), a później od razu allegro. Mi osobiście się to średnio spodobało.

tak jest....nie postapilem etycznie poprawnie. Przepraszam. Polakomilem sie na cf + przelotka. ale coz...teraz przynjamniej zobacze ile byly warte moje boje. Mam nadzieje ze ten dorbny incydent nie wplynie diametralnie na osad mojej osoby.

poza tym -- jaka bylaby reakcja niektorych z was, gdybym w tym momencie psrzedal zakupionu interface u jednego z osobnikow robiacych to za kaske ??
kosztowalo mnie zlozenie i testowanie urzadzenia - ktore jest bardzo orgynalne -sporo czasu i pieniedzy..a wasza pomoc - mimo ze niedoceniona, nie jest przedmiotem aukcji. Przeciexz teraz ja moge kazdemu pomoc w budowie sio2ide...i nie bede mial zalu do nikogo, kto ja wykorzysta - w taki lub inny spsob.
Pozdrawiam, dziekujac za pomoc...

ps. watpie zeby aukcja zakonczyla sie pomyslnie ze wzgledu na cene miniamalna

Jednak, ze wzgledu na szacunek do was, nie bede juz akywnym czlonkiem forum..strach sie zapytac o cokolwiek...zeby pozniej czlowieka nie zabito "pluszowymi gosciami"

ps. blagania - moze za mocne slowo, co ?

69

Odp: SIO2IDE

Lotharek - przyjedź na Quast Party do Ornety w sierpniu, wypije się pare browarków i załagodzi się sytuacje!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

70

Odp: SIO2IDE

Skoro wszyscy maja swoje zdanie to i ja  :lol: , choc nie chodzi mi o konkretny przypadek lotharka.

Mysle ze trzeba rozroznic dwie sytuacje:
1) ktos sklada SIO2IDE dla siebie, uzywa/nie uzywa i z jakis powodow decyduje sie na sprzedaz na Allegro (ma lepszy drugi, nie bawi go to juz itp.)
2) ktos sklada SIO2IDE z mysla o handlu (zarobku).

Przypadek 1 jest ok. Zauwazcie, ze gdyby lotharek wystawil to za pol roku na aukcje to nikt by nawet okiem nie mrugnal. Jeszcze by mu wszyscy wspolczuli ze pozbywa sie swojego "dziecka" z braku kasy.

Przypadek 2 wydaje mi sie mocno naganny wobec niedochodowego podejscia autora interfejsu.  I dokladnie jak ktos pisal: uwazam ze trzeba poprosic o "licencje" i przekazac czesc zyskow autorowi!

Traf chcial, ze akurat przygotowywalem list do MM z taka prosba. Poniewaz opanowalem jako tako wykonanie SIO2IDE, obserwuje od 2 lat spory popyt na ten interfejs, przy prawie zerowej podazy, chcialem zapytac autora czy moge zlozyc kilka interfejsow i wystawic na allegro bez ceny minimalnej zaczynajac od ceny elementow (na wlasne ryzyko znaczy). Znaczy chcialem rozsadnie i uczciwie zarobic na montazu, odpalajac dole od zysku autorowi projektu.

Wstrzymalem sie, aby zobaczyc czym skonczy sie ta dyskusja...
Nie chcialbym dostac po twarzy od Piguly (ktory rok temu bardzo mi pomogl w zlozeniu pierwszego interfejsu ;)

71

Odp: SIO2IDE

A dlaczego miałbyś dostać ode mnie po twarzy?

Przecież ja zarówno do Ciebie jak i Lotharka nic nie mam!
Jeżeli mogę to pomagam i tyle....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

72

Odp: SIO2IDE

To psiklad byl taki ;) Bo Ty mi pomagales wiec akurat Cie zapodalem...

73

Odp: SIO2IDE

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48015899

trzeba było zapodać cenę w euro albo w funtach, albo poczekać na ebay.pl...

:lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:  :twisted:  :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

74

Odp: SIO2IDE

Lotharek na Boga, ile za niego chciałeś ?? (bo może się okazać że więcej niż TT z osprzętem  :twisted: )

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

75

Odp: SIO2IDE

Nie wiem czy przymusowo, czy z dobrej woli, ale to bardzo dobry pomysł.

Z dobrej woli i, zapewne, poczucia przyzwoitości.

KMK
? HEX$(6670358)