1

Temat: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Witam  :lol:
Kolejne pytanko jak Wam gra muzyka w stereo na ATARI800WIN ???
Mi wycisza dość mocno jeden kanał ... jak zgrywam muze na kasetki do auta  to muszę ustawiac na mono ....

I wracając do sprawy joysticka to czy ktoś z Was miał Atari 800XE ??? i czy napewno działał tam jednen przycisk ????

peace

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Mi dzwiek chodzi raczej OK (jak na emu). Troche nie rozumiem jak ma sie 800XE do jojstika... Bylo o tym juz w jakims poscie -- atari obsluguje jeden przycisk ot i co...

BTW: w sigu masz byka: "DIRVE"

3

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

w demku TANKS jak przełącze w emulatorze na stereo to jeden kanał gra mi wyraźnie ciszej  (to samo jest prz zapisywaniu muzy do pliku WAV) ... i zastanawaim się czy to tylko u mnie czy tak wszyscy mają ? z jakiej wersji ATARI800WIN korzystasz ??? ja mam 4.0 i u mnie właśnie tak jest ...

A o joysticku wiem, że było ale mam dość mocne wrażenie, że u mnie działały dwa ... jednak było to tak dawno temu, że może mi się wydawać... i stąd moje pytanie czy 800xe też obsługiwało napewno jeden bo wiem że różniły się paroma szczegułami i może to był jeden z nich ;)

BTW: THANKS

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Nie gra w stereo bo jest napisana w mono, tzn. na jednego pokeya.

5

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

W Atari dźwięk jest generowany przez układ POKEY.
Standardowo Atari posiada jeden POKEY, i 99% produkcji korzysta z rejestrów dla tego właśnie POKEYa.
W przypadku stereo instalowany jest dodatkowy POKEY. Stary POKEY staje się wtedy tylko 1 kanałem, a nowy drugim. Dlatego produkcje 'mono', zapisująć tylko do 1 POKEYa, słychać tylko na 1 kanale.

A co do joya, to jestem na 99% pewien że w 800xe nie było nic inaczej pod tym względem - one button to rule them all.

: 404. Stopka not found

6

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

one button to rule them all

Dobre ;)

A co do opcji stereo w emulatorze to najlepiej ją włączać tylko w przypadku dem (i to takich powiedzmy po 95-96 r.), ponieważ gry wykorzystujące STEREO można policzyć na palcach (i to pewnie jednej ręki).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

ok, no to wszysko jasne  :lol: thx 4 all

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

8

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

ponieważ gry wykorzystujące STEREO można policzyć na palcach (i to pewnie jednej ręki).

8O  Są gry w stereło ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Nie pamiętam, ale może Mahna-Małysz? :D

A tak serio, to emulgator mógłby chyba próbować automatycznie wykrywać czy soft jest mono czy stereo. Dopóki zapisy idą tylko do jednego pokeya, byłoby mono, w momencie pierwszego zapisu do drugiego, włączałoby się stereo. Ale na pewno było już to dyskutowane.

: 404. Stopka not found

10

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Są gry w stereło ?

Chyba raczej niewiele, ale mozna zawsze sobie taka bierce "przerobic" na stereo (a raczej pseudo stereo). Kiedys byla taka mania "puszczania" muzyczek w grach na dwa pokeye.

11

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

gdzieś na dyskach miałem megablast-a w stereo....
sąsiąd kiedyś do mnie przyszedł że już nie może jak katowałem na kolomnach jbl 300rms sztuka podłączone pod porządny wzmacniacz i Atari :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

12

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

DynaBlaster jest w stereo.

13

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Shocked Są gry w stereło ?


Tekblast (SikorSoft), Megablast (stereo version by Rak (onegdaj TRS) - modyfikacja bodajże z 1998r.), może ABC (Sikorsoft), J.W. - czyli Dynablaster, być może produkcje Rastera - czyli wszelakiego rodzaju Multi-DASZE :) - czeli teoretycznie pozostajemy przy jednej "ręce"

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Ludzie z Mega Magazine przerabiali gry na stereo (rozbijając kanały na dwa pokeye). Na pewno jest wersja stereo Draconusa, podejrzewam, że przerobiono sporo gier (jako że jest to proste), ale pewnie szczególnie rozpowszechnione nie są...

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2005 23:45  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

15

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

No to kolejny pomysł - opcja 'pseudo stereo' w emulgatorze, gdzie 2 kanały lecą na lewy a 2 na prawy.
Było?

: 404. Stopka not found

16

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

OK, ale zamiast pseudo-stereo (oprócz) lepiej już Real Spatial Stereo System zaimplementować? Brzmienie o wiele lepsze?

17

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Ludzie z Mega Magazine przerabiali gry na stereo


jakiś pomysł gdzie to namierzyć ?

.. tak ?? - ftp://ftp.cs.vu.nl/pub/ipoorten/atari.8bit/megazine/

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

No tak, magazyny są dostępne bezproblemowo. Natomiast owe przerabiane gry nie wiem, czy były w ogóle jakoś rozpowszechniane. Pamiętam, że w artykułach poza ogólnymi wytycznymi opisywano co i gdzie zmienić w konkretnych grach (offset, bajt itd), żeby rozbić kanały na stereo. Wydaje mi się, że ta wersja stereo Draconusa to właśnie od nich. Ile tych opisów było, już nie pamiętam, czytałem MM w całości, ale dawno temu.
Ale myślę, średnio zaawansowany koder jest w stanie przerobić większość gier w ten sposób, trzeba tylko ciut podłubać...

19

Odp: Muzyka pod emulatorem ?!?!?

Tak, w MEGAMAGAZINE byl taki artykul.... 
8)
Kiedys nawet mialem taka "faze", ze hurtowo poprzerabialem muze na (pseudo)stereo w paru grach, do ktorych tworzyl A.Gilmore. Modyfikacja byla prosta - zmiana paru bajtow, ze dwa skoki w programie i tyle.
(DRACONUS, FRUIT MACHINE itp.)

Pozniej nie wiem czy to gdzie dalej trafilo, moze Gepard przegral... ;-)