Temat: Problem z tworzeniem Sapów

Dostałem od pana Fox'a upragnione zaginione modki pana Fatmana niestety jest problem aby z nich zrobić sapki otóż zarówno sapmaker jak i sapem'all (który notabene bazuje na sapmakerze wiec pewnie dlatego) sapki robi bez problemu ale podczas odgrywania sampelki grają nie tak jak trzeba --- zaznaczam że nie ma konfliktu adres muzyczki - adres sampli (zmiana powyższych adresów także nie pomaga)... (czyżby jakiś errorek w sap makerze ??!) dlatego prosze jakąś dobrą duszyczkę o rade .... w poprawnym utworzeniu sapk'a jest to o tyle ważne że na dysku mam prawie 100 takich utworków (no może 50 bo połowa to utworki czysto syntetyczne wiec tam tego problemu nie ma) wiec zasilenie Asmy było by dość mocne ... poza tym mogę dodać że MP16 i MP2.0 odgrywają pliki źródłowe bez problemu ......
jak ktoś chce sprawdzić jak to brzmi to prosze pacnąć w poniższy link :

http://strong.paw.pl/~pigula/sapek.zip

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

A moze to wina SAP Playera bardziej ?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

nie bo pod winampem z pluginem 2.2 jest tak samo :(

jednym słowem Fox RATUJ  :evil:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

Ale plugin korzysta przeca z SAP Library czy jak to sie tam nazywa wiec zawsze bedzie gral tak jak SAP Player :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

A ja bym jeszcze poprosil o jakas nowa wersje sapmakera z opcja odtwarzania kilku podmuzyczek z MPT.   moznaby podawac w sapinfo.txt kilka nowych parametrow np. 3 muzyczki i 3 adresy linii od ktorych ma grac (jak w mpt) 00 $f0 $12 czy cos w tym stylu. co Fox na to ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

ale podczas odgrywania sampelki grają nie tak jak trzeba

Ja nie rozumiem, czemu się w ogóle dziwisz  ;)  A od kiedy Sap Player gra dobrze wszystko? Ja mogę podać kilkanaście moich modułów, które nie grają prawidłowo w niektórych miejscach i chyba nie będzie to do przeskoczenia. Kilka utworków z samplami też trochę nawala, ale głównie tych starszych.

7

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

Wydaje mi się, po zaglądnięciu do struktury tego SAP'ka, że rzeczywiście, jeśli odgrywanie sampli jest inne niż na atari (co niestety nie jestem w stanie stwierdzić), to raczej na pewno nie jest winny, ani player zawarty w SAP'ie, ani złe złożenie SAP'a.  Chociaż jak zauważyłem SAP zawiera sporo zbędnych danych i pod SAP-playerem zawiesza się po dłuższym przesłuchiwaniu muzyczki. Nie jestem pewien czy właściwie odgaduję przyczynę tego zachowania SAP-playera, ale  być może wina leży po stronie złej struktury danych muzyczki. A konkretnie spowodowane jest faktem, iż dedfinicja 1. kanału songu zajmuje większą liczbę bajtów niż pozostałe, co wydaje mi się nieprawidłowością.
Co do  zbędnych danych to mam na myśli definicję 8 sampli, a wykorzystanie w muzyczce tylko 3 z nich: 1, 2 i 7 (w dwuch patternach $c i $1f; zbędny obszar pamięci zajmowany przez te niewykorzystane sample to: A400-B5FF i B700-BCFF). Dodatkowo blok danych sampli zawiera definicję kolejnych obszarów pamięci, także niewykorzystywanych w żaden sposób przez player odgrywający muzyczkę (prawdopodobnie jest to definicja kolejnych sampli, ale nie uwzględnionych nawet w tablicy określającej adresy sampli - więc takich, które na pewno nie mogą być wykorzystane w muzyczce; chodzi o obszar pamięci BD00-C3FF).
Player odgrywający muzyczkę może być też nieco krótszy. Ponieważ mocno interesuje mnie zagadnienie składania SAP'ów, bardzo chętnie mogę włączyć się w zadanie złożenia SAP'ów z muzyczek FATMANA.

8

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

Eh, marok to ma gadane.
1. Jest glupi bug w SAP Makerze, ktory robi zle naglowki. Ale to specjalnie nie przeszkadza.
2. Sample Fatmana rzeczywiscie sa dziwne - jest niewykorzystany kawalek pliku.
3. SAP Player jest ok.
4. Podejrzewalem, ze player MPT Jaskiera jest zle skompilowany, ale jest ok.
5. Nie zwrocilem uwagi, czy tracki nierowno sie koncza - to chyba moze przeszkadzac - ale wtedy MP tak samo by kisil.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

9

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

Marok może posiadasz informacje dotyczące różnic między wersją mpt 2.4 a mpt99 bo ja jestem na 100% pewien że Fatman pisał muzolę pod tą drugą aaa i Foxik kiedy dorobisz opcje FC i Delta Music Composer'a do Sap Maker'a (Tebe do tego drugiego chyba ci playerki i muzyczki podeslał) ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Problem z tworzeniem Sapów

Moze i ja sie przylacze... ;) Sprobuje odpalic SAP-ka na Amisi, wiec zobacze co z tego wyniknie ^_-...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie