Temat: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

Kiedys mocno zaimponowało mi coś takiego : :D
http://membres.lycos.fr/romualdl/atari/130xesf/a00.jpg
Widać na tym obrazku menu do selekcji OS'u z pośród czterech opcji.
http://membres.lycos.fr/romualdl/atari/ … 0xesf.html
W jakiej atarce to było zainstalowane to możecie zobaczyć na tej stronce, ale tego linka  już ktoś kiedyś na forum rzucał, pamiętam nawet że wtedy też się  nieśmiało o to spytałem ale temat został tajemniczo przemilczany... czyżby to jakiś był super magiczny wyczyn do zrobienia?  :twisted:
Chodzi mi mianowicie o to : JAK TO ZROBIĆ ? :D
Po co wiercić dziury i instalować te wszystkie przełączniki jak można sobie coś takiego sieknąć? :D Albo gdyby był tylko jeden guziczek który by włączał to menu a przez resztę czasu uruchamiałby się OS wybrany jako ostatni, byłoby jeszcze lepiej, bo nie trzebaby przy każdym resecie zimnym wybierać systemu.
Widzę że menu jest zaprojektowane  specjalnie pod ten egzemplarz komputera  więc ktoś pewnie trochę podłubał żeby to złożyć do kupy:D

2

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

jak ktoś lubi bajery - czemu nie. ale możliwość zmiany wszystkiego na gorąco przy pomocy zwykłej wajchy to jednak rulez sprawa.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

Fajny bajer, ale raczej na pokaz - do pracy wygodniejsze są przełączniki. Btw. Happy Warp ZTCP to system szybkiej transmisji do 1050 a nie OS :P

4

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

Chodzi mi mianowicie o to : JAK TO ZROBIĆ

To jest Atarka bitmana, a robiona była przez Jurka Sobolę, więc kontaktuj się z nimi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

Dokladnie tak jak pisze Dely. Co do owego ukladu rozmawialem o tym z Jurkiem i on stwierdzil, ze wykonal taka rzecz raz i wiecej sie chyba nie podejmie. Generalnie problem polega na tym, ze nie jest rodzaj kawalka programu zapisanego w romie i wywolywanego jakims dodatkowym przyciskiem, ale calkowicie niezalezny uklad, posiadajacy wlasny generator obrazu i korzystajacy z gniazda monitorowego. ZTCP (ale moge sie mylic) dzialalo to przed wlaczeniem zasilania kompa - to znaczy, ze najpierw odpala sie owe cudo w celu wybrania systemu, a nastepnie kompa juz z wybranym OSem.
Przepraszam wszystkich jesli opowiadam bajki, ale bylo to juz jakis czas temu jak rozmawialem o tym i moglem cos pomieszac. Moze sie Bitman wypowie, jako glowny zainteresowany ;)

6

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

A więc tak jak podejrzewałem jest to przeróbka dla bogów elektroniki i herosów lutownicy.  ;)
Wariant praktyczny, ze niby łatwiej operowac wajchami jakoś do mnie nie trafia, kierowałem się raczej walorami estetycznymi niepodziurawionej obudowy i elegancja rozwiązania, ale skoro posiadanie tej przeróbki jest raczej nierealne, to porzucam temat i już Was nie będe zadręczać niewygodnymi pytaniami. ;)

Happy Warp ZTCP to system szybkiej transmisji do 1050 a nie OS

Yup. Ale domyslam się że opcja ta uruchamiała któryś z OS'ów z WŁACZONĄ opcją Happy Warp dlatego wrzuciłem to wszystko do jednego wora. :D

7

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

Dokładnie jak napisał Lewis - o ile pamiętam rozmowę z Jurkiem, wbrew pozorom jest to bardzo proste do wykonania ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Wybór OS'u bez pstrykadeł - jak i czy w ogóle da się? :)

W epoce programowalnych prockow dostepnych za niewielkie pieniadze to nie taki straszny problem.
Fajne cudo, ale tak jak juz bylo powiedziane - raczej pokazowka :)