1

Temat: Metalowo

Do znawców tematu...

jako że na starość gust muzyczny mi się zmienił totalnie i odkrywam dobrodziejstwa hard rocka i metalu mam pytanie ...

ostatnio strasznie mi sie podoba Nightwish ...czy ktoś z was może mi polecić jakąś inną kapelę mniej więcej w tym stylu

All I hear is the sound of me falling on the ground

2

Odp: Metalowo

hmmm - spróbuj experymentalnie z ostatnią (3) wydaną płytą Slipknota. Powinna Ci podejść - serio.

:) Goście są ładnie poubierani - galowo; krawat, te sprawy.  :twisted:  (to żart).. hehe

- ale msx - FRASUNEK w sumie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Metalowo

Nie porownywac mi Slipknota do Nightwisha!!! Tam nie ma zadnych babskich operowo - mydlanych wokali  :P
Za to muza róló!

4

Odp: Metalowo

tatqoo, jak lubisz podniosłą i mocną muzykę, polecam E.S. Posthumus (chóry, mocne gary i kilka gitar -miodzio). w razie braku wyników poszuliwań -mogę podesłać jakoś.
poza tym therion całkiem niezły jest z tego typowego gatunku z ładnym babskim wokalem.

mazi >> masz coś, do mojego ulubionego najtłisza? ;]

~mess

There's special place for me in hell. It's called the throne.

5

Odp: Metalowo

Tatqoo:

-Therion z okolic plyty "Theli"
-Tristania
z rodzimych wyczynow to moze Artrosis

jak mi przyjdzie cos jeszcze do glowy to napisze :)

a ogolnie to inne rodzaje metalu polecam

6

Odp: Metalowo

Ivan i Delfin.To mój typ :D

gep/lamers^dial

7

Odp: Metalowo

I think you must try Within Temptation!

F.

8

Odp: Metalowo

mazi >> masz coś, do mojego ulubionego najtłisza? ;]

Hehe nie mam ale nie porownywac do Slipknota  :D

9

Odp: Metalowo

mazi >> masz coś, do mojego ulubionego najtłisza? ;]

ja nie mam. pewnego razu śmiałem się przez to do łez ! monty python wśród kapel hardrockowych :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Metalowo

fandal: within temptation waits on my desk as next to listen ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

11

Odp: Metalowo

Within Temptation
After Forever
Epica
Edenbridge
Visions of Atlantis
Lacuna Coil
Theatre of Tragedy
Tristania
Therion

A w ogóle to widzę cię w przyszły weekend w Chorzowie na koncercie Nightwisha.  Ma tam grać jako support jeszcze z 5 innych zespołów. Co prawda jeden z supportów jest umiejscowiony dziwnie, bo gra PO głównym zespole, ale jakoś to przeżyję. Podobny numer był 2 lata temu w Bolkowie, gdzie po głównej gwieździe, czyli Diary of Dreams grał jakiś tam Sweet Noise :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

12

Odp: Metalowo

Hammerfall

13

Odp: Metalowo

No tak... jakiś tam Sweet Noise ;-))  Ja niestety jeśli chodzi o NightWish to za bardzo rozeznania nie mam, ale gorąco polecam SlipKnot <maniak>. Oprócz tego z cięższych brzmień ładnie daje Rammstein (stare, ale jare) no i oczywiście polskie gwiazdy DeathMetalu czyli Vader. Dość komercyjny zestawik jednak muza naprawdę boska...

Korn, Payable On Death i niektóre stare kawałki LinkinPark polecam na deser  ;>>> (choć IMO to już inna bajka)

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

14

Odp: Metalowo

No i mój ulubiony Moonlight, ostatnia płyta trochę mniej gotycka, ale rozwala, polecam :)

: 404. Stopka not found

15

Odp: Metalowo

Tata zapuszcza znowu dlugie hery ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

16

Odp: Metalowo

e nie ... Jaskier: ból śledziony niesamowity, ale na koncert raczej nie pewno się nie wybiorę.

edit: choć nie jest to do końca wykluczone, ale patrząc na to że będzie Iron Maiden to biletów raczej się nie spodziewam. Ciekawe gdzie by tu w internecie takowe zakupić.

All I hear is the sound of me falling on the ground

17

Odp: Metalowo

Polecam Ci holenderski The Gathering. Posiadam praktycznie wszystkie oryginalne CD tegoż zespołu. Nawet na jeansowej kurtce w tyłu walnąłem sobie ich logo (stare dobre czasy) tak byłem omotany tą kapelą, nie wspominając o dłuuugich herach.. Ostatnio trochę zwolnili, bo im się wokaliza kilka lat temu zmieniła (dwa razy). Polecam w tym klimacie (co Nightwish) ich płyty: Mandylion i Nighttime Birds.
Polecam też Tiamat (nie ma to jak stare Clouds) ;) o klasycznym już Samaelu nie wspomnę.
Z tego klimatu co Nightwish słucham jeszcze Within Temptation (fajna laska ;).

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

18

Odp: Metalowo

no to ja doloze jeszcze TOOL'a ktorego slucham od lat... slipy, linki i takie inne wymiekaja przy tym :D Zacznij od pierwszysch plyt i dodatkowo posilaj sie ich teledyskami :D

19

Odp: Metalowo

O ile Samaela slucham na okraglo tak nie przypominam sobie, zeby byl chociaz odrobine podobny do Nightwisha ;) a, sorry.. na najnowszej plycie gdzies tam w tle czasami slychac jakas kobiete; ogolnie na przekor tego co ludzie mowia o tej produkcji - uwazam, ze jest bardzo udana.

Z tego co widze to duzo wsrod atarowcow zwolennikow mocniejszej muzyki.. ciekawe skad sie to wzielo :)

co do ulubionych zespolow to ja bym typowal tak:

z lzejszych rzeczy:
Sonata Arctica, Dream Theater, troche klasyki typu Iron Maiden, Gamma Ray, Helloween tez nie zaszkodzi

z nieco mocniejszych:
Slayer, Testament, Soilwork (nieco zblizone do popularniejszego In Flames, ale o niebo lepsze), pozniejszy Samael (swolennikom Samaela polecam rowniez jako ciekawostke zespol Alastis.. chociaz to juz nie to samo), Moonspell (Wolfheart i Irreligious), Children of Bodom (po jednej plycie sie nudzi), Probot... kurde, moglbym tak jeszcze dlugo wyliczac

jeszcze ciezej
stary Samael, Death, Nile, Edge of Sanity (zwlaszcza Spectral Sorrows), Six Feet Under.. moze troche z innej beczki: Strapping Young Lad

z polskich produkcji:
Acid Drinkers, Behemoth (chociaz szybko sie nudzi, jest pedalski a ostatnie plyty to zrzynka z Nile), krakowski Crionics, na temat Serpentii przez wzglad na pina nie wypowiadam sie ;) , Sirrah (szkoda, ze juz nie istnieje), Vadera i Kata omijam szerokim lukiem.. duzo by jeszcze wymieniac

ogolnie to zestaw zrobilem lekko zamieszany, ale moze ktos wylowi dla siebie perelke :)

20

Odp: Metalowo

Dlaczego nikt nie poleca starej sepultury, tiamat i paradise lost?

[ Dodano: Pią Maj 20, 2005 5:26 pm ]
a jak ktos chce sieczke masakryczna w stylu ultra-brutal-death-metal z lat 90 to polecam Deicide oraz Beherit  :)

21

Odp: Metalowo

Możesz Tatqoo spróbować jeszcze Dimmu Borgir, Bloodthorn, Old Man's Child, Death, The Sins of Thy Beloved, Porfanum. Dopisz se jeszcze jakbyś chciał Cradle of Filth i Borknagar. Jeszcze są np stare płytki takiego zespołu jak Metallica (do "Master of Puppets"), a jak już przy trashu to masz jeszcze Megadeth. W każdym razie jest w czym wybierać. Zajrzyj też na mp3.wp.pl do działu Metal może tam conieco znajdziesz, z tym że materiał jest tam różny jedne dadzą się słuchać a inne nie (bo są dziadowsko nagrane albo tekściarz poza ave satan ave satan ave satan (666x) nie potrafi więcej nic przekazać :) ).

22

Odp: Metalowo

Tool , Anathema, My Dying Bride, Theater of Tragedy (starsze plyty) a przedewszystkim Moonlight (a zwlaszcza Floe: )
Moonie: Teledyski Toola sa za dobre i  powinno sie zabronic ich ogladania! Kiedys nam cala impreze Sober zdolowal.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

23

Odp: Metalowo

ooo nikt nie wspomniał jeszcze o Burzum,to typowo "atarowska" kapelka;na pewnym Quaście o mało 2 atarowców nie skoczyło sobie do gardeł przez tych muzykantów; no i jeszcze Emperor-kapela popularna wsród atarowców z Trójmiasta:)

gep/lamers^dial

24

Odp: Metalowo

Kierownik poleca (alfabetycznie):

Armia
Judas Priest
Megadeth
Kat
Pantera
Running Wild
Sepultura
Slayer

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Metalowo

Ramstain i jeszcze raz to samo..
Polecam 8)  8)  8)