Temat: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

no wlasnie juz pytalem mac'a ;-) czy doda obsluge podkatalogow do tego super narzedzia odpowiedzial ze jak znajdzie zrodla to moze ... no wlasnie ale jak znajdzie i nie bedzie mu sie chcialo ? :> czy jest ktos chetny na dodanie tej opcji i moze paru innych ? :>

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Teoretycznie modyfikacja powinna być dość prosta - oczywiście jeśli metoda wejścia w podkatalog jest rozwiązana w ten najbardziej łopatologiczny sposób....  :P - Mac- jak to tam wyglądało w kwestii technicznej ?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

W kwestii technicznej jak to wygląda ? Weź diassemblera i działaj ;)

A poważnie:

1. Musiałbym znaleźć źródła - nie jestem pewien czy je gdzieś mam... jakiś czas temu robiłem masową migrację softu z dyskietek na HDD... ale proces ten zrealizowałem do tej pory w ok. 25%... natknąłem się na źródła jakiejś starej wersji MP... potem proces migracji wstrzymałem.... dlaczego ? brak czasu, cierpliwośći, brak wygodnego softu, który by sprostał moim wymaganiom do "wygodnej migracji" - próbką była próba napisania MacNavigatora, ale w międzyczasie stwierdziłem, że się źle do tego zabrałem etc.. etc... po prostu brak mi wytrwałości takiej jak kiedyś... może to kwestia wieku.... kiedyś było to tak, że gdy na atarce spotykałem jakieś trudności, robiłem wszystko, aby je rozwiązać, siedziałem do skutku... teraz.. po prostu tracę motywację, żeby nad czymś siedzieć... od miesiąca atarki nie włączałem... ale oczywiście w przypływie natchnienia do tego wrócę... kiedyś napewno... ale kiedy ? Zobaczymy...

2. Zakładając, że znajdę źródła owej wersji MP - po pierwsze musiałbym to trochę poanalizować gdzie co siedzi ;) MP był robiony 6 lat temu w czasach, kiedy pracowałem na QA, gdzie z racji małego bufora unikało się przejrzystości kodu i komentarzy... wszystko było klecone po kawałku... skompiowane, wrzucone do bina, z czymś tam zlinkowane, poza tym różne części kodu jakoś się ze sobą komunikowały, przekazując dane...  dokumentacji do tego tez nie robiłem... znowu mamy wgryzanie się ;)

Podsumowując....

Szanse są zawsze jakieś tam... przynajmniej w teorii... ale nic nie obiecuję, szczególnie odnośnie terminów... ale napewno nie liczcie, że do czasów QP2k5 to zrobię... jeżeli będę coś robił w tym czasie to coś na QP2k5... ale nie liczcie, że coś zrobię... nie uznawajcie tego za pewnik... po prostu czasami jest mi trudno się zebrać, żeby coś klikać... zresztą, jak robiłem coś na którekolwiek party, to dotyczyło to zlotów zimowych - długie, jesienne/zimowe wieczory, człowiek siedział i klikał.... latem, gdy jest ładna pogoda, to nie chce się przed komputerem siedzieć (a co dopiero przed Atari ;>>> (żart) )...

Podsumowując: NIE RÓBCIE SOBIE WIELKICH NADZIEI.

Stryjek: ów shit, który nazywasz super-narzędziem posiada obsługę podkatalogów :P Tyle, że w czasach jego tworzenia nie dysponowałem dokumentacją na temat odczytu rekordów Directory pod Spartą, ale z MyDOS-em to pięknie działa :P

4

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

swoją drogą przydałoby się aby nowa wersja odgrywala tez pliki rmt i ew, tmc 2.0

a tak naprawde, to fajnie by bylo, zeby powstal taki jeden programik, co by odpalal, wszystkie formaty msx i jednoczesnie bylby przegladarka grafik, super ulatwiloby to oglądanie compotowych prac na party i po ;)).  mega compotny kombajn czytelny i latwy w obsludze.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Neoplayer ma taki być. Tylko coś go długo nie widać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

rmt i ew, tmc 2.0

wlasnie to samo mialem napisac :-)

Neoplayer ma taki być.

No ma byc tylko kiedy :( a przeca lepiej jak jest konkurencja nie ? :>

MAC liczymy na ciebie ;-)

jakby co moge cie supportowac na quascie kilkoma litrami piffa ;D

[ Dodano: 25.05.2005 20:02:29 ]

ale z MyDOS-em to pięknie działa

no tak tyle ze teraz jest popularne i trendy uzywanie sdx... ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

swoją drogą przydałoby się aby nowa wersja odgrywala tez pliki rmt i ew, tmc 2.0

a tak naprawde, to fajnie by bylo, zeby powstal taki jeden programik, co by odpalal, wszystkie formaty msx i jednoczesnie bylby przegladarka grafik, super ulatwiloby to oglądanie compotowych prac na party i po ;)).  mega compotny kombajn czytelny i latwy w obsludze.

Kilka lat temu, też tak sądziłem, ale rzeczywistość to zweryfikowała - gdyby taki program był naprawdę potrzebny, to ludzie nie wystawiali by prac na msx i gfx w postaci plików samouruchamialnych ;P

MAC liczymy na ciebie

"Wy" ? Tzn. kto ?

a przeca lepiej jak jest konkurencja nie ? :>

Zgadzam się z Toba absolutnie. Napisz coś styjek - masz łatwiej niż my: wszystkie numery Tajemnic Atari i Atari Magazynu masz online, to samo dotyczy książek Wojciecha Zientary, masz do dyspozycji kilka dobrych assemblerów + crossassemblery... pomyśl, że koderzy sprzed kilkunastu lat nie mieli takiego luksusu... bierz się i działaj ;) Masz moje duchowe wsparcie ;)

no tak tyle ze teraz jest popularne i trendy uzywanie sdx... ;]

no pewnie.... tylko żeby czegoś używać, to trzeba to najpierw mieć... :P

8

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Co do NEOPLAYERA fakty są takie, iż znaczną część podstawowego programu trzeba będzie przepisać OD ZERA (wg. Autora - tzn Epi) - chodzi o zgodność z prawie wszystkimi formatami, które to lubują się w niesamowitych wręcz możliwościach lokowania swoich danych w ramie. Np. Sapy od początku strony zerowej - szacunek, frasunek, oraz wyrazy uznania dla pomysłodawcy - ktokolwiek to nie był  :P - pomijając to - i tak idea działania NEOPLAYERA polega na budowie pluginowej, więc najprawdopodobniej całość będzie wyglądać tak, że zostaną napisane przez autora najbardziej podstawowe plugi, a reszte będzie mógł dopasać każdy wg. szczegółowo opracowanych wskazówek - co i komu, oraz dlaczego.

Autor nie może pisać kilkunastu rzeczy jednocześnie, tym bardziej, że na "topie" są przynajmniej 2 większe sprawy (proszę nie łapać za słowa :) ) - więc; zamiast biadolić, że czegoś nie ma - bierzcie się do roboty;- :) - bo konkurencja wymusza lepszą jakośc produktu finalnego - a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Pogadam jeszcze z zainteresowanym, czy nie lepiej np. kosztem supportu dla SAP'a zrezygnować z przebudowy podstawy programu (o ile w tym formacie tkwił problem), tym samym publikując sposób pisania plug'ins. I tu sprawa jest dość prosta - za pluginy zabiera się np. kilku koderów - i okaże się, że program zamiast powstawać w rok czasu - powstanie w ciągu 2 miechów. Jak do tej pory było kilka werji NP:

* TMC
* TMC + MPT; lecz w mpt było nieco bugów, więc MPT został wstrzymany
* TMC + ST - i to działa; (Do Krap und Dely - a to, że sypało mi się to na Forever - jak się okazało było winą uszkodzonych plików z modułami *.tmc)

każda z wersji posiada playliste umożliwiającą umieszczenie w niej plików w w/w formatach z dowolnego dysku z zakresu D1:-D9:, oraz z dowolnego podkatalogu SpartaDOS X, lub MyDOS.

ps. do GFX najczęściej używam TV (tipview) - nazwa myli być może, bo programik supportuje "nieco" więcej formatów GFX. Soft jednak nie jest rozwijany ze względu właśnie na idee powstania neoplayera.

MAC - spox;- są przymiarki do nie cartowej wersji SDX - tyle, że przy tym szybki HDD się raczej już obowiązkowo przyda :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Zgadzam się z Toba absolutnie. Napisz coś styjek - masz łatwiej niż my

powiem tak moze jak zaczynalem zabawe z atarka i mialbym wtedy stacje dyskow i odpowiednie progi bym cos zrobil ..niestety mialem wtedy tylko magnet(napi* wtedy w basicu ;] teraz i tak juz wszysko zapomnialem ;/ ) , a gdy cos sie na nim nagralo na kasete to i tak juz tego odczytac sie pozniej nie dalo :(

"Wy" ? Tzn. kto ?

No ja, Pin........ i cala masa mam wymieniac ? :> ;D

no pewnie.... tylko żeby czegoś używać, to trzeba to najpierw mieć...

to nie mozesz sobie ( lub ktos tobie) jej zamontowac ? :>

a jeszcze jedno MAc ja ciebie zmuszac nie bede :-) przynajmniej jak znajdziesz to udostepnij zrodla moze uda mi sie znalezc osobe ktora da rade cosik pozmieniac ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

MAC - spox;- są przymiarki do nie cartowej wersji SDX - tyle, że przy tym szybki HDD się raczej już obowiązkowo przyda :)

Z tym nie ma problemu, mam szybki HDD ;) I czy ta wersja będzie supportować 24-bitowy adres sektora ? Bo jak nie od razu mówię, że nie biorę :P

Zgadzam się z Toba absolutnie. Napisz coś styjek - masz łatwiej niż my

powiem tak moze jak zaczynalem zabawe z atarka i mialbym wtedy stacje dyskow i odpowiednie progi bym cos zrobil ..niestety mialem wtedy tylko magnet(napi* wtedy w basicu ;] teraz i tak juz wszysko zapomnialem ;/ ) , a gdy cos sie na nim nagralo na kasete to i tak juz tego odczytac sie pozniej nie dalo

Stryjek, ale mi chodzi o czasy teraźniejsze ! Młody jesteś, wszystko jeszcze przed Tobą ;) Dokumentacji w sieci jest aż nadto, softu też, ba, sam prowadzisz archiwum ze źródłami od najprostszych programów po potężne kobyły, na podstawie których możesz analizować kod i zagłębiać się w tajniki asemblera 6502.

11

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

najprawdopodobniej całość będzie wyglądać tak, że zostaną napisane przez autora najbardziej podstawowe plugi, a reszte będzie mógł dopasać każdy wg. szczegółowo opracowanych wskazówek

To jesli juz bedzie dokladnie wiadomo na temat tych szczegolowych wskazowek, to niech Epi poda to moze gdzies na forum (wraz z formatami, ktorych nie ma i ktore chcialby zeby ktos dorobil).

czy nie lepiej np. kosztem supportu dla SAP'a zrezygnować z przebudowy podstawy programu (o ile w tym formacie tkwił problem), tym samym publikując sposób pisania plug'ins.

Mysle, ze to bardzo rozsadny pomysl, jesli tylko SAPy stanowia problem. Na SAPy zlokalizowane w obszarze np. ROMu i rejestrow sprzetowych niewiele bedzie mozna i tak poradzic. Przeciez nie ma to wiekszego znaczenia, czy wszystkie SAPy bedzie mozna odtworzyc na NEOPlayerze.

12

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

I czy ta wersja będzie supportować 24-bitowy adres sektora

- a jakże by inaczej ?? hę ?  :P - wiem, że to ATARI, ale żyjemy w XXI w. i jeśli sprzęt umożliwia takie rzeczy w standarcie - to dobrze byłoby pozbyć się ograniczenia tych durnych partycji 16MB..?? hehe :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Pin: no to czekam na szczegóły :) Jak już się pojawi, to daj znać, wtedy tylko  fdisk2 pójdzie w obrót i robię migrację na FS Sparty :)

14

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

Mysle, ze to bardzo rozsadny pomysl, jesli tylko SAPy stanowia problem. Na SAPy zlokalizowane w obszarze np. ROMu

w sap playerze by Epi (na Atari) wiem, że potrzebna była jedynie część strony zerowej - nie pamiętam jaka, a reszta ramu była praktycznie w (prawie w) całości do wykorzystania. Po prostu - przed załadowaniem modułu cały podstawowy ram jest kopiowany do ext (XE :) ), itd.- teraz już trzeba o ram'ie takie rzeczy pisać - hehe).
.. Ale - tak jak pisałem - nie pamiętam, czy konkretnie o ten format chodziło, czy nie był to np. format NeoTrackera - którego to autorem jest wspomniany osobnik. :). - w najbliższym czasie zapytam o co "biega".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

szybciej doczekasz się premiera Leppera, niż nowej wersji MegaPlayera

łoł ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

pewnie brakuje jezyka, ktorym mogliby poslugiwac sie Ci ktorzy czuja awersje do ASM'a, Basica, TBasica, albo Ci ktorzy nie maja czasu na wieksze projekty w ASM

jezyka, ktory nie narzucalby ograniczen zwiazanych z pamiecia, alokacja pamieci itp., gdyby takowy istnial mogloby powstawac wiecej programow, bo wiecej osob by je pisalo

czysto teoretyczne dywagacje :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

17

Odp: MegaPlayer 2.0B dodanie obslugi podkatalogow...

no problem - niech ktos napisze kompilator do T_Basica, gdzie kod wynikowy posiada 50% efektywności kodu w asmie.. :):) - ale podejżewam, że nie jest to realne (hmmm).

Co do samego NEO_PLAYERA - dowiedziałem się, że chodziło właśnie o sapa, namawiam autora na wypuszczenie tego - o czym pisałem powyżej - czyli podstawy + sposób pisania plugów.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info