Temat: 65c816 z konsoli SNES

Wypatroszylem SNESa ktory jest oparty na wolniejszej wersji 65c816 tyle ze jest on scalony w wiele wiekszej 100 nózkowej kosci S-CPU 5a22-02 (pewnie jakies dodatkowe uklady) niz sam 65c816 .
Czy jest szansa na zaadoptowanie tego ukladu  ( zgodne z 65c816 wyprowadzenia ) ?

2

Odp: 65c816 z konsoli SNES

ZTCP to pierwsza wersja 816 adaptera by Pasiu była właśnie na SNES'owym procku.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: 65c816 z konsoli SNES

dzięki tylko....gdzie schematy tej wersji znajde ?
O ile to byla wersja oparta na SNESowym S-CPU
Bo mam wrazenie ze we wczesniejszych  SNESach 65c816  byl samodzielny  nie zintegrowany z niczym

4

Odp: 65c816 z konsoli SNES

ZTCP to pierwsza wersja 816 adaptera by Pasiu była właśnie na SNES'owym procku

a czy jestes tego pewien w 100% ? :>

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: 65c816 z konsoli SNES

Dely - WIERUTNA BZDURA :) - Snes ma zintegrowany rdzeń procka z czymś do grafy (z czego pamiętam zeznania Pasia)- i TAK CZY INACZEJ NA 100% NIE nadaje sie do użycia, a adapter opiera sie na procku z APLLE II gs. (wersja 4MHZ)  :twisted: - bo leżą mi jeszcze jabłaki w garażu po demontarzu procków :):):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: 65c816 z konsoli SNES

No i tak czulem Kupilem takiego zwalonego SNESa na allegro z nadzieją ze wydlube mu CPU .Po dlugich bojach z roznymi narzedziami by odkrecic obudowe Skonczylem na wiertarce którą rozprulem obudowe SNESa
Sam S-CPU jest niby samodzielny tyle ze 100 nózkowy a do grafiki sa 2 oddzielne S-PPU1/2 z VRAMem Najlepszy jest blok APU czyli Audio Procesor Unit z wlasnym DSP  Moze ATARI kiedys bedzie mialo cos takiego w sobie:)

7

Odp: 65c816 z konsoli SNES

Rzeczywiście procek w SNES jest prawie samodzielny. Oprócz rdzenia 816 ma jeszcze dodaną obsługę joyów (tak wnioskuję po oglądnięciu schematów). Do tego dochodzą osobne wyjścia dla adresów A16-A23 oraz (o ile się nie mylę) dodatkowe bity danych D8-D15.  Po za tym ma jeszcze jakieś niezidentyfikowane nogi... Być może zatem istnieją jakieś szanse na zaadaptowanie tej wersji procka, aczkolwiek ja tego sie nie podejmę.

... APLLE II gs. (wersja 4MHZ)  :twisted: - bo leżą mi jeszcze jabłaki w garażu po demontarzu procków   :)  :)  :)

I broń boże ich nie wyrzucaj!  :)

8

Odp: 65c816 z konsoli SNES

:D - spokojnie - nie wywale. Chcesz kilka ?? :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: 65c816 z konsoli SNES

PIN - jak masz GSII to znajdz mi chip audio bo chciałbym nim się pobawić -Ensoniq 5503 DOC !! (jeśli jest w podstawce to odłóż dla mnie 1 szt.) - jakby pomysł wypalił to może znaleźliby się chętni i na ten układ !

10

Odp: 65c816 z konsoli SNES

hehehe - wezme BOSH'a i wytne Ci z kawałkiem płyty głównej  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: - to tam był Ensoniq ????  8O  -hmmm;

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: 65c816 z konsoli SNES

apple iigs mialo najbardziej zaawansowany dzwiek wsrod wszystkich 8bit. czytalem kiedys arta kolesia z apple, ktory powiedzial ze iigs bylo jedynym kompem z ich stajni ktore mialo uklad dzwiekowy nie oparty na probkach - nie moge tego zweryfikowac.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: 65c816 z konsoli SNES

Ensoniq ten był 32 kanałowym generatorem typu wavetable z 8 bitowymi próbkami ! Stosowano go nawet w niektórych profesjonalnych syntezatorach i modułach midi ! Projektował go Bob Yanes - ten sam co Sida więc warto się mu przyglądnąć - potrzeba mu jedynie przetwornika C/a i ramu bądź romu z dźwiękiem oraz kilku scalaków logiki.
Pin - jam masz niepotrzebną płytę to odłóż mi całą - może zrobię z niej użytek. Układy to sam bym sobie wylutwał więc Bosh chyba nie będzie potrzebny !

Tu jest dokłane info : http://www.buchty.net/ensoniq/5503.html

13

Odp: 65c816 z konsoli SNES

Taa, Bosh w roli lutownicy. Pinek zawsze byl delukatny jesli chodzi o elektronike. :lol:  :twisted:  :twisted:

14

Odp: 65c816 z konsoli SNES

cieszcie sie, ze do podgrzania nozek jakiegos ukladu przed wyjeciem nie uzywa palnika acytylenowo-tlenowego (...) lub spawarkina siłę jako dużej lutownicy (hurtem poł plyty na raz). A delikatny to chyab jest,bo podeslane przez niego uklady dzialaja do tej pory. - od kosci ram, gtia, pokeya po 816 wlacznie :D

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

15

Odp: 65c816 z konsoli SNES

czy ktoś wie co się dzieje z zamówionymi prockami u Candle'a???
Topik zrzutka zamknięty... ostatni post z kwietnia... mamy czerwiec a procków jak nie było tak nie ma!?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: 65c816 z konsoli SNES

ja wiem ale nie powiem ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."