26

Odp: Czy to ma sens ?

Bardziej gramatycznie (akurat wtedy chwycila mnie jakas niemoc intelektualna):
Wydaje mi sie ze jednym z powodow dla ktorego cyfrowe zapisy obrazu/dzwieku nie sa uwazane za wiarygodne jest wlasnie ta hipoteza, ze toretycznie mozna trafic w dowolny obraz/dzwiek. Ale moge sie mylic..

27

Odp: Czy to ma sens ?

Zajec , ty juz nie pal tego.... okolo 2 lat temu pisales podobny (taki sam) post na AA. pozdrowka:)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

28

Odp: Czy to ma sens ?

Maly_swd: Naprawde to już kiedyś pisałem ? Hmmm... no cóż musiało mi się coś w takim razie pozajączkować ... albo miałem tzw. "de ża wi" :))). Skoro tak to sorki za dublowanie sie :).... To dobrze że przynajmniej ten post umieściłem w rubryce "BAŁAGAN" :)

ps. Zmieniam Dealera ;-) ten mnie oszukuje ! :-P

Zajec/sword ;)

29

Odp: Czy to ma sens ?

Zajac - pisales! Tez pamietam. Tylko od tamtego czasu sie rozwinales - wtedy chciales chyba mniejsze obrazy generowac :)

30

Odp: Czy to ma sens ?

Ale pomysł wygenerowania wszystkich możliwych interek 256B jest nie od rzeczy... Wygenerowawszy, sprawdzając ok 250 dziennie wyrobimy się w rok. A ponieważ każde interko musi zaczynać się od nagłowka dosowego (FFFF i adres), jego długość skraca się o parę bajtów, co daje nam ciut mniej pracy. Nie może zaczynać się od np rozkazu BRK (i zapewne jeszcze paru innych wartości) więc znów mniej pracy.
A w ogóle to jak najbardziej realne jest napisanie programu, który automatycznie odsieje (większość) śmiecia, czyli kombinacji które się nie uruchamiają/zawieszają kompa. Kto się podejmie?
Może lepiej zmienić kategorię compo na intro 512B?

31

Odp: Czy to ma sens ?

Zajac - jakbys sie ograniczyl do obrazka 256x256 1B to byloby akurat tyle co podstawowa pamiec 65XE. Czyli generujac kolejne wartosci uzyskalbys wszystkie mozliwe programy gry i dema na male Atari :) (czywiscie nie doczytujace niczego z dyskietki).

32

Odp: Czy to ma sens ?

Hmmm, a jakby tak napisać w PHP (lub innym server-side) taki prosty serwer w rodzaju SETI (Szukamy Ekstra Taniego Intra), który na początku wygenerowałby np. 1000 paczek z danymi (256^256/1000) i każdy mógłby się logować i pobierać paczkę dla siebie. Po przeliczeniu (i ew. sprawdzeniu) pobierałoby się kolejną paczkę i tak w kółko.

To by się nazywało "rozproszone kodowanie". World first OSZALAŁEM BCM WIĘCEJ NIE BĘDZIE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: Czy to ma sens ?

Kto Lepsze Intro Napotka Compo
K.L.I.N. Compo

hardcore ...

a to moze muze generowac ... konkretny player, instrumenty stałe, tylko oatterny by sie generowały ...

Wiem !!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech się generują posty na atari.area. To by dopiero było.

Auto-Tebe kontra Auto-reszta_świata

brecht

edit: no to chociaz moze ikonki jakies 16 na 16 pogenerujmy
albo logosy na atari-area

Ostatnio edytowany przez tatqoo (2005-08-05 21:14:50)

All I hear is the sound of me falling on the ground

34

Odp: Czy to ma sens ?

Weźcie się wy wszyscy palnijcie mocno w łeb i to tak aby zabolało. Aż żal tyłek ściska kiedy się czyta takie pierdoły.
Jurgi, humanisto od siedmiu boleści. Przez ciebie to ja już sobie przypomniałem czemu w szkole nigdy polskiego nie lubiłem. Po prostu każdy polonista wygaduje takie głupoty, że hej.

No ale organizujemy:
-256 atarowców będzie sprawdzać intra
-jeden atarowiec sprawdzać będzie 256 intr dziennie (można więcej, ale pracować też trzeba)
-przez 256 dni pracujących w roku

w ten sposób w ciągu roku sprawdzimy 256*256*256=256^3 intr
Wobec tego wszystkie intra sprawdzimy już po 256^253 latach.

Wy wszyscy naprawdę nie macie pojęcia o czym mówicie.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

35

Odp: Czy to ma sens ?

Trochę trudna sprawa....
Nawet jeśliby znaleźć 100000 chetnych na calym swiecie i napisac klienta, ktory by automatycznie sprawdzal intro to moznaby założyc, że:
- każdy komputer przez 12h dziennie (720 minut) sprawdza 2880 interek (po 25 sekund na jedno)
- komputerów jest 100000 czyli 288000000 interek dziennie jest sprawdzanych
- rok ma 365 dni
Daje to liczbę 365*100000*2880 = 1,0512^11 interek rocznie....
Dla porównania liczba wszystki mozliwych fontów 8x8 wynosi 1,8447^19 (256^8).

Ale gdyby każdy komputer sprawdzał dziennie znacznie więcej niż 2880 to może w kilkanaście lat by się udało...

36

Odp: Czy to ma sens ?

A ja proponuję ww. kwestię omówić na jakimś sztabie/sztabach przy stosownym trunku.

(Zajec! Gierę dokończ!) :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

37

Odp: Czy to ma sens ?

popieram MIker-a!
Zajączek ma zmienić dilera i dokończyć giera.

38

Odp: Czy to ma sens ?

A tak dla przypomnienia: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=845

39

Odp: Czy to ma sens ?

Ktoś o kiedyś powiedział, że jakby posadzić małpę przed maszyną do pisania o pozwolić jej stukać w klawisze przez nieograniczenie długi czas to w końcu małpa napisze "Hamleta".

Ostatnio edytowany przez Urborg (2005-08-06 18:16:57)

40

Odp: Czy to ma sens ?

Wiesz co Zając, twoje przemyślena sa w sumie ciekawe teoretycznie jest w tym jakis sens. Można by uzyskać obrazki nie ylko z przyszłości, ale też z przeszłości lub "alternatywnej rzeczywistości, alternatywnej czasoprzestrzenii". Może byśy zobaczyli party atarowskie na Jowiszu ;). A praktycznie to jest nierelane do zrealizowania. Gdyby połączył wszystkie komputery świata od Atari zaczynając, przez zwykłe Pecety aż do wielkich wieloprocesorowych kompach koncząć to i tak wygenerowanie wszystkich obrazków zajęło by strasznie dużo czasu :). Więc to zdjęcie Mikera, o którym tu pisano zdążyło by być już zrobione.

A co do zioła-masz dwie możliwości:
1) zmienic dealera i kończyć giercę
2) kupić od dealea więcej stuffu, rozwinąć swoje przemyślenia i napisac artykuł do jakiejś gazety zajmującej się tematyka science fiction, zielonymi ludzikami, etc.

grzybson/SSG^NG