Temat: dokumentacja do kmk

Czy ktos z szanownych forumowiczów może podesłac mi elektroniczną dokumentację tego interfejsu (rok temu poleciał mi twardziel i całe własne zbiory poszły z dymem - a na Vascowych DVD nie ma tej dokumentacji (wiem że rozsyłałem ją  mejlowo paru osobom (nie pamiętam niestety komu). Mam niestety tylko na papierze sam schemat :(.
Będę wdzięczny!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: dokumentacja do kmk

Może Atariki?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: dokumentacja do kmk

Dely mnie chodzi o pliki protelowe itp! Bo taką dokumentację posiadałem a nie opis i zasadę działania!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: dokumentacja do kmk

TO NIE WIEM.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: dokumentacja do kmk

schematy to tajemnica
ponoc ze wzgledu na trudnosc w montazu (dopasowania do konkretnego modelu ataraka)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: dokumentacja do kmk

Jellonek - ty jak coś już przywalisz...... ręce opadają....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: dokumentacja do kmk

jellonek napisał/a:

ze wzgledu na trudnosc w montazu (dopasowania do konkretnego modelu ataraka)

Tak, a Duddie sprzedając interfejsy w USA i połowie Europy jeździ osobiście razem z każdym egzemplarzem do klienta, żeby na miejscu "dostosowywać" ... :P

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: dokumentacja do kmk

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale jest tam schemat, bios i pliki PCB w formacie GERBERa.
ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/mirror/www … mk_hdd.zip

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

9

Odp: dokumentacja do kmk

ale faktem jest - Draco, że KMK z kompem na ramie 4-bit nie chciał nam pracować stabilnie, a Jacek wspominał onegdaj o "ficzerze" polegającym na dostrajaniu interface'u .... co nie zmienia faktu, że i tak 95% atarek odpala z tym od razu. Jako bonus - bywają problemy ze zgraniem 65c816 by VLSI i KMK, jednakże w przypadku innych producentów wspomniana niedogodność nie występuje nigdy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: dokumentacja do kmk

Faktem jest, że jakaś część XE nie chodzi (np. 800XE zdaje się), ale tu jedno z dwojga: albo te komputery już pod koniec produkcji po prostu nie trzymały parametrów (zob. trafione GTIA), albo jest coś, czego nie wiemy, a co trzeba zrobić, żeby to rozjeżdżanie się sygnałów nie było szkodliwe.

Niekiedy za rozstrojenie sygnałów odpowiadają rozszerzenia, ale też spora część egzemplarzy niechodzących to wina brudnych styków na złączu ECI/CART (!).

Pociesza mnie, że sławny BlackBox też trafia na takie egzemplarze, z którymi nie rusza. Ciekawe, jak to jest z MIO i msc.

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: dokumentacja do kmk

Dzięki za linka - jak dostanę tylko płytki z gotronika z dwóch projektów które zamówiłem (to z ciekawości podeślę im pcb kmk zobacze za ilę tą płytkę będą w stanie wykonać....) jak koszty będa znośne to może się pokuszę o 30 czystych pcb ale to najwcześniej pod koniec września bo pracuje teraz nad stymulatorem logopedycznym.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-09-06 23:15:21)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: dokumentacja do kmk

Pigu - czy to wsparcie interpretera LOGO ?? :) - hehehe- ja p*.*.

Draco - 800XE mi działało :P:) - ale i tak w sumie fakt, że część kompów mogła nie trzymać norm jak na dzień dzisiejszy. Poza tym, ram na kościach 4-bit był nieznacznie szybszy - ale "nieznacznie" niekiedy powoduje problemy.. i to problemy dziś, a nie 15 lat temu - co mogło nie zostać przewidziane, że tak po polskiemu po 4 harnasiach pozwole napisać sobie (i nie tylko):)

.. co do brudnych styków w zewnętrznej wersji KMK_IDE - fakt; miewałem przez to już nieraz niemałe problemy :D- więc obecnie mam wersję wewnętrzną.

Draco - masz może spec. MSCIDE ?? - tak dla głupiej ciekawości... ;)... czy może i nawet MIO;- w sumie w kwestii transferu z MIO coś cicho;- nawet przyjaciel G nie pomaga...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: dokumentacja do kmk

Nie mam specyfikacji, niestety. To znaczy od MIO wala się jakaś instrukcja tutaj http://www.dropmail.com/MIO/ ale na temat osiągów twardego dysku nic tam chyba nie ma. Co do msc - keine Ahnung, ale jeśli jest podobnie zbudowany, to i musi podobnie działać (aczkolwiek może nie mają tak szybkiego BIOS-u).

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: dokumentacja do kmk

Pin napisał/a:

Pigu - czy to wsparcie interpretera LOGO ?? :) - hehehe- ja p*.*.

Nie to jest akurat praca dyplomowa która robiłem parę lat temu(razem z kumplem).
A jako, że w tej materii na rynku jest czystka oboje stwierdziliśmy że chyba spróbujemy na rynek wypchnąc mała serię tych urządzęń bo zainteresowanie poradni logopedycznych jest ogromne...

Ps. Poza tym biorąc pod uwagę najnowsze sondaże wyborcze(według których wygra Donald - mający właśnie m.in problemy z wymawianiem RRR to jest szansa że pierwsze urządzenie trafi do niego hehe)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: dokumentacja do kmk

ja tez nie wymawiam RRR - tez chce :)

16

Odp: dokumentacja do kmk

To zgłoś się na prezia, masz szanse :)

PS. mikey, giną rzeczy!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: dokumentacja do kmk

a wiecie co bedzie jak w 2 turze stana obok siebie Kaczynski i Tusk?
- Kaczor Donald

:>