1

Temat: Mam pomysł.

To ja podgrzybek! Już w swojej atarynce zabezpieczyłem scalaki od strony napięcia a teraz myślę czy nie warto by zabezpieczyć wszystkie we/wy przez buforowanie, aby żadna kość nie padła i co kto na to? A może już był taki, co to zrobił i się pochwali jak to wykonał.:/

2

Odp: Mam pomysł.

Hmm, jest pytanie po co ?

W sumie to jak sie robi jakies karkolomne sztuczki z plyta glowna to sie to robi.
Ja np. nie mialem nigdy czegs takiego porobionego u siebie a milem w atarynce 320Kb ramu, stereo, qmeg'a, freezer'a i jeszcze kilka innych zeczy. I nawet kiedys udalo mi sie przewiercic plyte nie w tym miejscy co trzeba no i musialem laczyc przewodami przewiercone sciezki. No ale wszystko dzialalo.

_______________________
Heh, powaliwszy sie wartosci ;)

Poprawiono ;)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-09-15 12:12:13)

3

Odp: Mam pomysł.

320 mb ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Mam pomysł.

No, no.... Irek... a przez jakie komórki zarządzałeś tym 320 MB ? ;)

5

Odp: Mam pomysł.

w zasadzie nieważne, ja bym teraz allegro zaczął obserwować ze zdwojoną uwagą... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Mam pomysł.

No, to jedyne 20476 banków pamięci po 16k. Dwoma portami się opędziłoby ;)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Mam pomysł.

Nie takie rzeczy ze szwagrem w wojsku...

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Mam pomysł.

Ja teraz w grzybie od tygodnia mam 320 MB....

9

Odp: Mam pomysł.

Widzisz Vasco, niektorzy dopiero na starosc sie doczekalii... ;)

10

Odp: Mam pomysł.

heh, wy jeszcze nie znacie tak na prawde mozliwosci swoich maszyn :) !!!!!!!!!!!!!!!!

11

Odp: Mam pomysł.

zróbcie buforowanie joystick'a - tak, by dane z bufora docierały z opóźnieniem. I to ma sens. hehehehe:_

kiedyś odpadł mi pokey (dodatkowy) - a ponieważ nie chciałem restartować Atary - zlutowałem na włączonym... co gorsza - transformatorówką, bo kolby pod ręką nie było..,. i w zasadzie komputer ten działa do dziś :):) - więc po kiego dodawać sobie pracy i problemów? :D

hehe - kiero - komp ci dalej działa ?? - lol; ale dobrze mówiłeś, że po trzeźwemu - to nie wypada. :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Mam pomysł.

alp napisał/a:

320 mb ??

To ja młody dreptak po ATARI. Czy to możliwe, co ty tam pokazujesz?. Czy to tylko foto-montaż? Nawet, jeśli to bajer, to też fajny. Trzymaj tak dalej! RATAI. :rolleyes

13

Odp: Mam pomysł.

Pin napisał/a:

zróbcie buforowanie joystick'a - tak, by dane z bufora docierały z opóźnieniem. I to ma sens. hehehehe:_

Czy 3-6 ns to dużo czy mało dla atarynki?

14

Odp: Mam pomysł.

mowi sie: mam pomysla! ;)
ps. jestem kuresko daleki od trzezwosci :D
niewazne, napijmy sie!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

15

Odp: Mam pomysł.

Axe stary pryku - byś się lepiej pojawił na jakimś party... napilibyśmy się jak za starych dobrych czasów!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Mam pomysł.

Pigul dobrze prawi Axelerator rusz gdzies zada  - ja ci Zubry za DVD wisze.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

17

Odp: Mam pomysł.

pytanie do ratai`a: co ma byc fotomontazem ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Mam pomysł.

alp napisał/a:

pytanie do ratai`a: co ma byc fotomontazem ??

Chodzi mi o filmiki, które przedstawiają, co ty tam wciskasz a właściwie wyciskasz z atarynki!!! I zadaję sobie pytanie na ile jest to kompatybilne z 800XL. O ile wiem to 130XE już nie jest 100% zgodny z 8-setkom? RATAI.;)

19

Odp: Mam pomysł.

[tam nie ma zadnego fotomamontazu...takie atarki na allegro wysawtaim
nie ma roznicy w dzialaniu miedzy 800xl a 130 xe..po dodaniu 1mb xmsa

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: Mam pomysł.

ratai napisał/a:

Chodzi mi o filmiki, które przedstawiają, co ty tam wciskasz a właściwie wyciskasz z atarynki!!! I zadaję sobie pytanie na ile jest to kompatybilne z 800XL. O ile wiem to 130XE już nie jest 100% zgodny z 8-setkom? RATAI.;)

.. ale gadanina; to jest to samo - jeśli by powiedzieć, że interface MULTI I/O - wyprodukowany przez ICD w 1987r., a zawierający w sobie np. HDD SCSI, 1MB ram, RS 232, i coś tam jeszcze (chyba kontroler FDD) - po podłączeniu do Atari 130XE sprawia - że wspomniany nie nazywa się ATARI i jest z nim już niekompatybilny. Na tej zasadzie można powiedzieć, że magnet do komputera Atari jest urządzeniem zupełnie nie typowym, bo podstawowo z czego wiem komp ten miał współpracować ze stacją, a konstrukcja magneta wywodzi się z kosmicznej ceny dyskietek 5,25" w swoim czasie. Stąd też mamy pełny dos, a nie ficzery występujące np. w komodzie - czyli filesystem zawarty w stacji dysków - LOL :):)

a tak dla ścisłości - urządzenia newdevice w czasie startu kompa są sprawdzane jeszcze przed fdd - z czego pamiętam. :D - więc teoretycznie można powiedzieć, ze HDD w tym przypadku jest "nieco bardziej typowy" niż FDD. hehe:) - jakoś komp - BEZ modyfikacji OS potrafi bez problemu zrobić boot z HDD.

dobra - wystarczy - bo sie zara zacznie znowu rozmowa o standaryzacji :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Mam pomysł.

Hej! To znowu ja podgrzybek. O ile pamiętam to był program, który chodził na 800XL a na 130XE już nie. Ponoć było to związane z zarządzaniem bankami pamięci i stąd moje pytanie. Jeśli by ktoś chciał abym podał jego nazwę to musiałbym przerzucić tonę makulatury, żeby go odnaleźć.
p.s. Jak zdobędę drugą atarynke to podrzucę do przeróbki abym mógł podłączyć jakiegoś twardzioszka. Akurat mam laptopa to z niego wyrwę. RATAI.

22

Odp: Mam pomysł.

Takiego softu bylo raczej malo i w sumiet chyba bardziej archaiczny.
Trza isc z postepem, a nie sie cofac

23

Odp: Mam pomysł.

ratai napisał/a:

Hej! To znowu ja podgrzybek. O ile pamiętam to był program, który chodził na 800XL a na 130XE już nie. Ponoć było to związane z zarządzaniem bankami pamięci i stąd moje pytanie. Jeśli by ktoś chciał abym podał jego nazwę to musiałbym przerzucić tonę makulatury, żeby go odnaleźć.

Gwoli ścisłości: na Atari 800, a nie 800XL, stary ROM wot i wsio... Był taki programik, że atari XL/XE mógł to odczytywać (Translator XL cy cuś w tym stylu). W drugą stronę - już ni chu chu... ;)

Sikor umarł...

24

Odp: Mam pomysł.

O ile mnie pamięć nie myli to była jakaś gra, która chodzila na 800 a na 130 już nie.:/

25

Odp: Mam pomysł.

W Moon Patrol wali sie muza na nowszym systemie. Na stronie Draco mozna pobrac poprawiona wersje ;)