Temat: Pytanko o carta i savy

Z ciekawości :-) Czy były jakieś gry na kartridżach w których można było zapisywać stan też na kartridż (chodzi o Atari serii XL/XE 400/800)??

2

Odp: Pytanko o carta i savy

Ja się na takie karty nie natknąłem. Z pewnością bardziej doświadczeni userzy będą mieli więcej do powiedzenia.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Pytanko o carta i savy

Nie wiem czy jestem doswiadczony, ale takich kartow do Atari XL/XE nie widzialem. ZTCW to sa do Jaguara takie i nie wiem jak z Lynxem.

4

Odp: Pytanko o carta i savy

a mozna by bylo :p wyzwanie dla Zenona? sidicar ze zwyklym kartem

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Pytanko o carta i savy

Kurde, to bardzo fajny pomysł. Wkładamy kardridż do Atari, uruchamia się np. baza adresów z wyszukiwarką. Można dodać nowy rekord, a ten zapisze się w pamięci kardridża :-)
Ja się na to piszę.
Tylko kto to zrobi? :-)

6

Odp: Pytanko o carta i savy

Właśnie, nie ma chyba porządnej bazy danych na Atari - SynFile+ jest całodyskowy niestety, nie do zainstalowania na twardzielu.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Pytanko o carta i savy

heh - pisanie użytków; a nawet takich, które mogą przydać się i dziś - ma sens. po kiego mam coś robić na grzybie, jesli na atarce też dało by rade.. :). Draco - mam pewnego pomysła - niebawem wrzuce to na priv.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Pytanko o carta i savy

Polecam kart "BEATKA" opisany w Serious. Jest na pamięci EEPROM 2x8kB. Niewiele, ale działa.
Poza tym Double Ram-Cart oraz cart 1MB. Opis też w Serious
Jest nawet program Mój Cartridż który elegancko ładuje dane do zapisywalnego carta.
Ale.... Jak ktoś chce mieć coś innego (baza) to musi sam napisać oprogramowanie bo.... takowego nie ma za dużo.
A np. zwykłe przeniesienie gry do RAM-CARTA nic nie daje bo w programie zazwyczaj (na pewno) nie ma opcji: Zapisz to i tamto.
Przypomnę, Double Ram-Cart ma 2x128kB. A to sporo.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2005-10-09 07:05:56)

9

Odp: Pytanko o carta i savy

Jako PZC* mowie: Nie bylo takich cartow na Atari.
Z dziwniejszych starych konstrukcji byly np:
- cart ROMOX 16kB, ktory mozna bylo zaprogramowac sobie samemu roznymi grami,
- cart Assault Force z "koprocesorem", ktory wspomagal mnozenie/dzielenie w operacjach 3D.

Ten ostatni pomysl przesladuje mnie juz od paru miesiecy jako super-prosty w montazu pomysl na zwiekszenie mozliwosci obliczeniowych Atari...

Ale takiego z zapisem stanu gry nie bylo.

* PZC = Pieprzony/Podstarzaly Zbieracz Cartridge'y ;)

10

Odp: Pytanko o carta i savy

Ile takie cudeńko (ten 'ram-cart') kosztuje?!  Czytałem o sidicarze w TA, ale jakoś się nie spotkałem w necie o tym przedsięwzięciu. Skontaktowałem się natomiast z osobą, która zaoferowała mi kartridż 128Kb + zaprogramowanie go, za około 50zł. On także jest reprogramowalny. To jak to jest z tym RAM-CARTem - też tyle kosztuję?!

Ostatnio edytowany przez BenjiAtarowiec (2006-04-26 09:45:26)

11

Odp: Pytanko o carta i savy

1. Zenek zrobi ci go nie dosc ze fachowo to pewnie najtaniej
2. opis jak go zrobic pewnie gdzies sie wala po seriousach
  http://www.serious-dial.atari.pl/index.html

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: Pytanko o carta i savy

i to nie 128k, ale 1 MB.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: Pytanko o carta i savy

I z equalizerami :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Pytanko o carta i savy

'Zenek' oznacza 'Zenon/Dial' ?!

15

Odp: Pytanko o carta i savy

Tak
+ SIO2PC

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2006-04-26 15:02:22)