1

Temat: Who is ml.?

W ostatnich dniach niejaki ml. z rzeszowa sprzedawal takie min rzeczy:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65842771
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65842133
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65841820
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65965461

czyli na oko sprzet profesjonalny developerski z jakiejs firmy. Biorac pod uwage Rzeszow i naklejki, ktore sostrzeglem na magnecie i jednej ze stacji (Avalon), ciekawi mnie ktory z pracownikow wyprzedaje ten, pewnie historyczny dzis sprzet?

Zadalem pytanie sprzedajacemu, czekam na odpowiedz.
Przeszly mi kolo nosa stacje z tomsem (snip nie zadzialal!!!), poluje na jeden magnet ale widze, ze Pasiu kupil 2 magnety, wiec moze zdradzi nazwisko kontrahenta?

2

Odp: Who is ml.?

M.L. - nie kojarzy się...? Hmm, mi się kojarzy nazwisko: Mirosław Liminowicz, ale mogę się mylić...

Sikor umarł...

3

Odp: Who is ml.?

Zgadza sie! Dostalem odpowiedz. Robia "w firmie sprzatanie na strychu". Jakby napisali na aukcji skad pochodza kompy to cena chyba poszlaby w gore z uwagi na wartosc historyczna :)
Ale zawsze milo nawiazac kontakt - zapytalem nawet o mozliwosc rozmowy o starych czasach dla AA.

4

Odp: Who is ml.?

No dobra, cytuje fragment odpowiedzi:

******************************
> Dziekuje za odpowiedz. Juz nazwisko wyjasnilo mi wszytko :) - Autor
> swietnych tytulów na male Atari!

Kiedy to było :)

>Scena Atari w Polsce wciaz preznie dziala, a
> kolekcjonerow  przybywa.
>
> Moze dalby sie Pan namowic na maly wywiad on-line na temat starych
> czasow, dla serwisu AtariArea - centrum polskich Atarowcow?

Może i bym dał... Odrobinę sentymentu do starych czasów mi zostało...
*************************

Co pisal i kim byl w Avalonie Mirosław Liminowicz, kazdy Atarowiec wie.
Ja nie mam dziennikarskich zdolnosci. Mysle, ze dobrze byloby zebrac w tynm watku przez kilka dni pytania a potem jedno z dwóch
- albo wysylamy pytania do ML.
- albo ktos o dziennikarskich zdolnosciach umowi sie na gg albo skype i je zada.

Pomysl nr 2 jest bardziej elastyczny i daje wiecej mozliwosci.

5

Odp: Who is ml.?

Dobrze chociaż, że Pasiu wygrał jedną z tych aukcji - przynajmniej część tego legendarnego sprzętu (szczególnie te XC11) zostanie w rodzinie atarowskiej. :)

Btw. fajna nazwa rozszerzenia pamięci - ja np. znałem jako 256XT.

Ostatnio edytowany przez miker (2005-10-06 05:31:39)

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Who is ml.?

A ja jako 260XE, te 2600 to chyba literowka, znaczy sie cyfrowka...

7

Odp: Who is ml.?

nosty napisał/a:

zapytalem nawet o mozliwosc rozmowy o starych czasach dla AA.

jak Dżedaj Party w styczniu wypali to jest szansa, że będziemy mogli osobiście pogadać z ludźmi z LK Avalonu.

8

Odp: Who is ml.?

trub - no dobra, ale do stycznia duzo czasu i rzecz jest niepewna...
Prosilem o pytanka i kwestie do wywiadu, oraz osobe, ktora sie podejmie rozmowy przez komunikator lub face-to-face (trub??).
Ja jestem ciekaw kilku rzeczy zwiazanych z zalozeniem (choc akurat ML nie bylo wsrod zalozycieli o ile dobrze pamietam), organizacja firmy i ich kontaktami z Zeppelin Games. Interesuja mnie tez gry nie wydane, nieskonczone, prototypy itp. Pytania napisze w weekend.
Ten czlowiek napisal kilka naprawde dobrych tytulow... Moze poprosimy o zrodelka? Zdaje sie, ze jest jakis projekt zbierania zrodel.

9

Odp: Who is ml.?

Przy okazji zakupu kompa i magnetofonów poprosiłem o mały bonusik :). No i dostałem:
http://pasiu.krap.pl/pozdrowienia.jpg

:cool:

Dostałem też ładny paragonik:
http://pasiu.krap.pl/paragonik.jpg

Dziś sprawdziłem także jeden z wylicytowanych magnetów XC11. Udało mi się wgrać za pierwszym razem (!) oryginał Misji. Ten sam, z którym miałem razem z bratem problemy kilkanaście lat temu używając XC12. Potwierdza się zatem, że XC11 jest doskonale zaprojektowny i zrobiony.

10

Odp: Who is ml.?

Piekne :)

11

Odp: Who is ml.?

Ja tez wyrwalem jeden XC11. Zaskoczyla mnie bardzo delikatna, taka miekkia praca klawiszy. Magnet ma problemy z przewijaniem, ale wczytuje rzeczywiscie bardzo dobrze.
Jeszcze jedno - ma chyba innaczej ustawione filtry. Jak idzie rozbiegowka to prawie jej nie slychac (tego piiiiii). Juz myslalem, ze jest zupelnie rozregulowana glowica, ale potem nastapilo sliczne buuu buuu i gra sprzed 22 lat wczytala sie. Magnet jest ok.

PS. Naprawde nikt bardziej doswiadczony w wywiadach online nie podejmie sie rozmowy z panem ML? Ja sie na dziennikarza malo nadaje...

12

Odp: Who is ml.?

Nie wiem, jak zrobiłem wywiad z Grzybsonem, przesłałem do Zenona, Vaska i Delego - tylko Zenon raczył odpowiedzieć, to znaczy, dał sygnał, że doszło. A reszta nie - więc nie wiem, na ile jest sens. Choć ja bym chętnie poczytał, a na reportera - też się nie nadaję ;(

Sikor umarł...

13

Odp: Who is ml.?

huh...
podpisuje sie pod slowami mikey-a...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Who is ml.?

Ej no, Sikor! "można go umieścić zarówno na aa, jak i w syzygy i seriousie" Mial byc wszedzie zamieszczony?? Jak bym otrzymal go jako do syzygy, to bym odpisal: biore albo nie, a tak? Uznalem, ze pojdzie do Seriousa.

15

Odp: Who is ml.?

wywiad z Grzybsonem?  dawac, nie moge sie doczekac.

16

Odp: Who is ml.?

Chyba mikey zapomniałeś dodać ";)". Bez obrazy, ani braku szacunku dla nikogo, Najwyższe Gremium Redakcyjne (w postaci mojej skromnej osoby) po długich obradach, w późnych godzinach wieczornych uznało, że wywiad jest nieco cienki i raczej zrobiony w 3 sekundy bez specjalnego pomysłu. A można było coś ciekawego wymyślić, przecież Grzybson jr jest najmłodszym przedstawicielem naszej braci i mógłby nieco się wysilić przy odpowiedziach na np. temat "PC vs Atari widziane w pryzmacie pokolenia 1GHz+". Ale to i prowadzący musi się nieco postarać :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Who is ml.?

Vasko: rozumiem, idzie w SyZyGy ;)
Dely: po wywiadzie mogą się nasunąć nowe pytania, które można zadać Grzybsonowi. A ja czekam na wywiad z panem M.L. - ale tego się już nie podejmę, z przyczyn - jak napisałeś ;)

Sikor umarł...

18

Odp: Who is ml.?

pogadam z Draconem moze uda sie zrobic ten wywiad ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Who is ml.?

nosty napisał/a:

Ja tez wyrwalem jeden XC11. (...)
Jeszcze jedno - ma chyba innaczej ustawione filtry. Jak idzie rozbiegowka to prawie jej nie slychac (tego piiiiii). Juz myslalem, ze jest zupelnie rozregulowana glowica, ale potem nastapilo sliczne buuu buuu i gra sprzed 22 lat wczytala sie.

A może to tak ma być? Niektóre modele magnetów obsługują stereo - czytają program z prawej ścieżki, natomiast puszczają przez głośniki dźwięk z lewej; dzięki temu niektóre amerykańskie programy odtwarzały muzykę podczas wczytywania (styczności z takimi nagraniami nie miałem; ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że mój XCA12 nagrywał tylko na prawym kanale, ale puszczał sygnał przez głośnik podczas czytania).

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

20

Odp: Who is ml.?

ZTCP to żaden atarowski magnetofon nie nagrywa w stereo (bo i jak?). Natomiast śmiem z całą pewnością twierdzić, że wszystkie XC(A)-12 i XC-11 w stereo odtwarzają.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Who is ml.?

Krótki: za krótko żyjesz widocznie ;) Polecam oryginał Polskiego Logo z muzyką Marka Bilińskiego na drugiej ścieżce ;) Wydane przez KAW ;) - więc nie tylko amerykańskie ;) Sporo było też po niemiecku...

Sikor umarł...