Temat: Dlaczego gnębicie MYIDE

może ktoś nie potrzebuje nic więcej jak tylko odpalanie atr'ów, gier, muzy i innych magdysków. Sam mam ten interfejs i jestem happy. Prędkość loading'u duża, 99% atr'ów działa i co? i nic! TO MI WYSTARCZY! ;P

MM: Czytaj regulamin, tytuł wyedytowano. Ostatnie ostrzeżenie.

Ostatnio edytowany przez arielcpu (2005-11-09 12:03:14)

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12

2

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

niektorzy tu tego nie zrozumieja...

ideologia + to ze nie pojdzie ci cos czego nie potrzebujesz +
to ze z romem systemowym robic cza cos co tobie nie przeszkadz (a innym tak) - glowne argumenty przeciw...
ty podales glowne argumenty za ;)

a poza tym - to tylko narzedzie. nie ma po co to lubiec, lub nie... nikt nie zmusza do uzywania tegototo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Dlaczego uogólniasz...? Po pierwsze, każdy ma to, co lubi, lub na co go w danej chwili stać - więc ja osobiście mam gdzieś, czy ktoś ma KMK, SIO2IDE czy MyIDE.
Jeżeli idzie o sprawy techniczne - fakt, MyIde odstaje od szacownej, wymienionej reszty, ale to już sprawa użytkownika, co posiada i do czego używa.
Takie jest moje zdanie i już.

Sikor umarł...

4

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

jellonek: w sumie nie wiem o co Ci chodzi!@#$% czytałem ostatnio wątek (niepamiętam autora) i miał on problem z MyIDE, nikt mu nie pomógł tylko przekierował! :P

Ostatnio edytowany przez arielcpu (2005-11-09 13:57:00)

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12

5

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

no przeciez napisalem ze niektorzy tu tego nie zrozumieja ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

może ktoś nie potrzebuje nic więcej jak tylko odpalanie atr'ów, gier, muzy i innych magdysków

Jeśli ktoś tylko gra i to co powyżej i nic innego mu nie jest potrzebne to może mieć MyIDE. Może mieć również magnetofon szpulowy z Turbo 10000, to nie o to chodzi.

Co nie zmienia faktu, że kontroler ten jest zbudowany na zasadzie: "Potrzebny mi kawałek czerwonej blachy to kupie sobie atomową łódź podwodną i wytnę mały kawałek poszycia i pomaluję czerwonym długopisem na potrzebny mi kolor".

Tacy z kolei użytkownicy Sparty X nie skorzystają z tego "wiodącego urządzenia" ponieważ po prostu nie będzie działać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

arielcpu mysle ze  tak dla zasady, w oncu nic tak nie jednoczy jak wspolny wrog hehe

osobiscie uwazam ze myide jest spoko

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Dely - to MyIDE nie działa z SDX ?? - ups - to poracha ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

arielcpu napisał/a:

jellonek: w sumie nie wiem o co Ci chodzi!@#$% czytałem ostatnio wątek (niepamiętam autora) i miał on problem z MyIDE, nikt mu nie pomógł tylko przekierował! :P

a juz myslalem ze stalo ci sie to po emisji MyIDE Demo

10

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Pinku - znam cie i wiem, ze z ciebie nie jest zlosliwy typ - nie przejmuj od innych co zle . Tolerancja ....to dobre slowo

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Pin napisał/a:

Dely - to MyIDE nie działa z SDX ?? - ups - to poracha ;)

To w ogóle nie działa z żadną wersją SpartaDOS-u, o ile się go (DOS-u) ciężko nie poprzerabia.

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Cyprian_Konador: racja, dzięki :)
dely: pewnie zjadłeś wszystkie rozumy ale zostawiłeś sobie jeden? :|
Havoc: twój avatar mówi sam za siebie :P
jellonek: chyba masz problemy z pryszczami? nie rozumiem - wystarczy się umyć! :P

ogólnie atarowcy to chyba spoko kolesie a takie tam pitolenie że nie pomożemy temu bo ma MyIDE to chyba lekka przesada. commodore rulez!

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12

13

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

myslisz ze nie wiem gdzie mieszkasz ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

14

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

nawet jak wiesz to co, zabierzesz mi tornister?

Ostatnio edytowany przez arielcpu (2005-11-09 21:52:58)

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12

15

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

arielcpu: jeszcze wszystkich nie pozjadałem, ale jestem na doskonałej ku temu drodze :P

Natomiast nikt tu nie napisał, ze nie pomozemy bo ten ma MyIDE, a tamtem KMK/JŻ, a jeszcze inny SIO2IDE. Po prostu nikt myślący o np. SpartaDOS X czy przyszłych dopałkach nie będzie sobie zakładał MyIDE. Ciągnąc dalej tą myśl wychodzi na to, ze z userów tego forum, poza Tobą i imć Lotharkiem aka alp tego kontrolera nie posiada. Konkludując nikt Ci nie będzie w stanie pomóc poniewaz nikt się na tym nie zna.

Moze rozrysować w razie czego? :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

MyIDE działa, spełnia swoje zadanie bardzo dobrze i dlatego jest OK.
Jakiś czas temu zarejestrowałem się na tym forum - miałem pytanie co do MyIDE i szanowni "Atarowcy" nie zechcieli mi pomóc. Mogli napisać, że nie wiedzą i już ale uzyskałem "dziwne" odpowiedzi. Początkowo nie wiedziałem o co chodzi; przejrzałem posty na forum i zauważyłem, że Panowie "Atarowcy" są uprzedzeni (nie wnikam dlaczego) do Lotharka.
Atari używałem w czasach jego świetności, teraz znów staram się coś robić z tym komputerkiem - sentyment... Pamiętam gdy pierwszy raz odwiedziłem Atari-area... pomyślałem - super! Jest miejsce gdzie Atarowcy mogą dzielić się pomysłami, problemami dotyczącymi ulubionego komputerka. Teraz widzę, że to nie do końca tak jest... Przykre!
Nie chcę nikogo obrażać ale czytając niektóre wypowiedzi "Atarowców" można odnieść wrażenie, że to ludzie mający bardzo negatywne nastawienie do świata, do innych; nie wspominając o alkoholikach - tak, takie można odnieść wrażenie.
Co niektórzy powinni sobie darować "błyskotliwych" wypowiedzi - pseudo Atarowcy.

17

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Sorry, ale tu więcej fochów niż rzeczowego gadania. Podoba się Wam MyIDE? - dobrze. Nie? - jeszcze lepiej. Nic się nie podoba? - w ogóle RÓLÓ. :D

Zawsze możecie otworzyć własne forum i tam np. wychwalać wyższość jednego interfejsu HDD nad drugim. A tu nikt nikogo na siłę nie trzyma.

Rozumiemy się? ;)

pe es:

arielcpu: takiś oryginalny? dla mnie w ogóle 8-bit rulez. :)

Ostatnio edytowany przez miker (2005-11-09 22:27:24)

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Ciekawe, że wszystkie opinie, które mogą zachwiać "panu Lotharkowi" sprzedaż najtańszego interfejsu po 350 złotych wywołują pieniste reakcje albo jego samego - z mnóstwem wykrzykników i wielokropków - albo jakichś ... innych sesji. :P

tomekujazd: jakbyś rzeczywiście przeczytał archiwum, to byś wiedział, dlaczego "pan Lotharek" ma taką opinię a nie inną. I nie ma to wiele wspólnego z MyIDE jako takim - poza tym, że na ten temat najczęściej zwykł się on tu zapieniać. Chodzi o to generalnie, że pan Lotharek chętnie robi na Allegro kaskę sprzedając cudze rozwiązania nie zapytawszy przedtem autora o zdanie. Taki ma zwyczaj. Ma też zwyczaj oczekiwać od forum darmowych porad, jak skonstruować coś, co potem poleci shandlować na Allegro, a ostatnio zaczął oczekiwać od forum AA darmowego tech-supportu dla kopiowanych przez siebie rozwiązań sprzętowych.

Jasne, czy mam rozrysować?

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

arielcpu: jedno jest pewne, pokazałeś, że stosunek do MyIDE jest tutaj ludziom nie-obojętny, a to czy to jest lepsze czy gorsze to chyba ma niewielkie znaczenie w tym problemie ogólno-społecznym :D

Ja mam SIO2IDE, mówili mi, że dobrze jest ROMa sobie przerobić, ale tego nie robie - wystarczy mi to co mam. I tak się ładuje 50 razy szybciej od taśmowej pamięci masowej, a w porównaniu z czasem ładowania Unreal 2004 na PC to i tak nieźle wypada...

Ostatnio edytowany przez piotrv (2005-11-09 23:19:10)

I'm not so bad, once you get to know me.

20

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

tomekujazd: - alkoholików - eeeeeeeeeeeeee;- zapraszamy na party. Tam jest duuużo sprzętu :D

alp: do nikogo nic nie mam, zresztą; unikam sporów w miejscach - gdzie nie ma konieczności ich prowadzania :), aczkolwiek - fakt uzycia czyjejś pracy intelektualnej wymaga zwykle uzgodnienia pewnych towa(rz)yszacych temu spraw

to jest tak, jak bym puścił soft freew., a ktoś by tam sprzedał to w zestawie z tosterem, pralką i lodówką, oraz ładnym tornistrem. lol :D

.. to - co jest lepsze dla danego użyszkodnika - weryfikuje żyć(IE), lub firefox, bo jeśli znaleść zadowolonego usera magnetofonu XC12 z Atari 600XL / 16kB ram - też moszna  - działać działa, ma pewne ograniczenia, ale być może kogoś to bawi. Szanuje i to, lecz i tak używam dopalonego conieco kompa, gdyż jest to dla mnie lepszym rozwiązaniem. Z resztą - japierdole; kierownik? - zamknij ten topic lepiej :):):):) hehe

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-11-10 00:13:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

W sumie to ja sie tylk tak na (mam nadzieje) koniec wypowiem.
Z MyIDE to jest tak samo jak bylo z moim autem (KIA Sephia I) kiedy kumple mnie "przyciagnal" do mechanika, bo nie moglem odpalic (byl problem z imobilajzerem, ale jeszcze wtedy tego nie wiedzialem): Pan zobaczyl auto, obszedl do okola, pokrecil glowa i powiedzial:
"Ja nie mam pojecia co to za auto, pierwszy raz na oczy widze. Nie pomoge Panu bo sie na znam na takim aucie."

To samo jest z MyIDE i supportem do niego. Po prostu nikt nie ma wikszego pojecia o tym kontrolerze, wiec nie ma mozliwosci odpoweidzenia na pytanie. Tak to po prostu jest z czyms co jest malo popularne (czyt. nieznane).

Ja osobiscie dwa razy budowalem ten kontroler, tylko dlatego ze byl prosty i tani. Ale dwa razy nic z tego nie wyszlo bo nie chcial widziec dyskow, a jak widzial to nie repartycjonownaiu i ponownym odpaleniu juz nie widzial (to bylo 3 lata temu jakies, moze wiecej). Tak wiec jak widac nie wszystko co jest "cheap" jest dobre tylko dlatego ze jest "cheap".

Ja nie mam nic i do nikogo. Zadnych uprzedzen, czysto realistyczne podejscie wyciagniete z autopsji.

22

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

drac030 napisał/a:

Ciekawe, że wszystkie opinie, które mogą zachwiać "panu Lotharkowi" sprzedaż najtańszego interfejsu po 350

ciekawe rzeczy Panie piszecie. jakos nie kojarze ze sam kontroler spzredawalem po 350 ?? chyba ze o czyms nie wiem ?? Policz sobie dobrze a pozniej gadaj takie p*.*, bo mnie juz slabicie. zastanow sie ile kosztuje srednio na allegro hdd 2,5 cala o pojemnosci 2-4 gb, przejsciowka, tasma + koszty przesylki ? do tego mam zrobione plytki za ktore tez placilem firmie...itd tip. a gdzie 2 atarki ktore trzeba wybebeszyc ? a czas ? paliwo ? okablowanie ? uklady ?  chyba wiesz ze elektronika to nie jest tanie hobby.  a ty sprzedajesz sam kontorler za 180 ?? i co ? kazdy ma wybor . to dziala i to dziala - niektorym wystarcza rozwiazanie tansze i bez wodotryskow - KMK jest dbre, ale to jak wsadzanie tubo diesla do malucha.


drac030 napisał/a:

robi kaskę sprzedając cudze rozwiązania

zajebista kaske robie.. feest...odpoczywam na IBIZIE, jezdze merolem, itp... LOL. cudze ?? wszytsko jest na necie - bez jakiekolwiek zastrzezenia. co wiec sie czepiasz ? jakby byl free schemat lcd philipsa i sam by go sobie zlozyl i spzredal ?? spzredaje swoja prace kilkudniowa i jakosc wykonania. poza tym nie musze sie CI tlumaczyc, bo nie mam 5 latek :-) WOLNY RYNEK PANIE ! Szlag Cie trafi, ze Ci spzredaz siadla ?? twoj problem...ja juz mam zamowienia do konca grudnia - i nie tylko z Polski :-) i jestem z tego zadowolony

caly zaobek - jaki jest - jest okuipiony kilkudniowa praca nad komputerkiem - czasmi nawet tygodniowa

drac030 napisał/a:

Taki ma zwyczaj. Ma też zwyczaj oczekiwać od forum darmowych porad, jak skonstruować coś, co potem poleci shandlować na Allegro, a ostatnio zaczął oczekiwać od forum AA darmowego tech-supportu dla kopiowanych przez siebie rozwiązań sprzętowych.

bez urazy, ale pier...... NIE OCZEKUJE OD WAS NICZEGO -  bo nie potzrebuje pomocy - niektorzy sie moga nawet ode mnie wiele nauczyc.  Poza tym niech mi tu nikt nie nawija o mojej kulturze osobistej, bo patrzac na NIEKTORE zdjecia ze zlotow mam wrazenie ze coniektore jednostki zbierają sie tylko w jednym celu= schlac sie jak swinie i lezec na trawie i dawac upust swoim najnizszym pobudkom. ZALOSNE. 

Jasne, czy mam rozrysować?


ps. jak ktos zazdrosci - niech sam sie pomeczy :-) a ja dalej bede robil swoje, bo mi to odpowiada :-) i ktos mi zabroni ??? mozecie sie sie tu pieklic, zloscic, pisac jakies paszkwile - co to da ?? czujecie sie lepiej ? ZALOSNE ! Bawi mnie to cale zamieszanie wokol mojej osoby - aha -  to jest dobre - sami mi napedzacie klientow :-)

DZIEKUJE :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

W sumie to kolega Alp ma racje. Nie ma nigdzie napisane na necie w opisach przy schematach, ze zabrania sie wykorzystania ninijszego schematu w celach zarobkowych. Wiec, nie widze tutaj zadenych przeciwskazan aby "cos" sobie zbudowac a pozniej to obchnac gdziekolwieg !

24

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

alp napisał/a:

a ty sprzedajesz sam kontorler za 180 ?? ... Szlag Cie trafi, ze Ci spzredaz siadla ??

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja niczego nie sprzedaję. Więc mi żadna sprzedaż nie spadła. Duddie natomiast, który tym interfejsami handluje na własny koszt, ryzyko itp. - sprzedaje je za granicą. Tak więc, stary, raczej kiepsko trafiłeś z tą spiskową teorią.

ps. jak ktos zazdrosci - niech sam sie pomeczy

Tak, ja wiem, że ty sobie wyobrażasz, że to wszystko z zazdrości. Nie wiem tylko, czego kto miałby ci zazdrościć - może wysokiego poczucia etyki? A może tej chronicznej niezdolności do zaprojektowania czegokolwiek samemu? To w sumie rzadkość raczej, więc jesteś wyjątkowy. Praca kilkudniowa, albo kilkutygodniowa, nad skopiowaniem cudzego schematu. Dobre sobie. Nie przeciąż się tylko.

Monsoft: o ile rozumiem intencje takiego Pasia, schematy są udostępniane tym, którzy chcą zbudować taki układ dla siebie i go mieć. Natomiast co do produkcji na handel, tzw. uzus i dobry obyczaj każe przynajmniej autora zapytać, czy mu się to podoba czy nie. Ale taki kolega Alp za jedyny dobry obyczaj ma własny portfel.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-11-10 08:33:07)

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

miker: nikt tu nie wychwala tego czy owego, poprostu mam atari, zachciało mi się HD i trafiłem na MyIDE. Nie jestem programistą czy innym zwyrodnialcem więc co mi więcej potrzeba? temat wyglądał sensownie zwłaszcza cenowo! 8-bit rulez!

drac030: 350zł za MyIDE? tak to bardzo atrakcyjna cena! Przecie tam cała Kataryna jest, dysk, 1Mb.....

piotrv: prawda, he he

p.s. - oki, ja ze swojej strony sorry dla ludków którym nawymyślałem - nie ma co się kłócić i rzucać toporkami.

Greetz for all 8-bit users!

Ostatnio edytowany przez arielcpu (2005-11-10 11:39:17)

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12